64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Informacja prasowa - Antyradar dla motocyklistów ‹‹ powrót do listy raportów
[06.07.2011]

Na rynku pojawił się w pełni legalny antyradar dla motocyklistów. Czy miłośnicy dwóch kółek nie muszą już obawiać się niespodziewanych kontroli i płacenia mandatów?

 

Każdy motocyklista zgodzi się, że nie ma nic cenniejszego od poczucia wolności na trasie. Często jednak ogranicza ją obawa przed wysokim mandatem czy utratą prawa jazdy. Kierowcy samochodów mogą wybierać spośród różnych sposobów ochrony przez fotoradarami. Motocykliści zmuszeni byli do tej pory radzić sobie sami… często uciekając się do podginania tablic rejestracyjnych, aby były nieczytelne na zdjęciach zrobionych przez fotoradar. Teraz mogą bronić się przed niespodziewanymi kontrolami nie łamiąc prawa.

 

System Yanosik, z którego do tej pory korzystali kierowcy samochodów, dostępny jest także dla motocyklistów. System jest w pełni legalny. Opiera się na zgłoszeniach użytkowników, którzy ostrzegają się nawzajem przed zagrożeniami takimi jak kontrole policji, fotoradary, patrole mobilne, wypadki czy korki.
Aby dołączyć do społeczności Yanosika, wystarczy pobrać i zainstalować darmową aplikację, dostępną już na iPhone'y i telefony z systemem Android. Za pomocą komunikatów głosowych aplikacja ostrzeże motocyklistę przed przykrymi niespodziankami – aby wygodnie korzystać z Yanosika wystarczy podłączony zestaw słuchawkowy, nie trzeba nawet wyjmować telefonu z kieszeni.


Zobacz jak działa Yanosik na motocykle: http://www.youtube.com/watch?v=8FGqWL_HVzM
Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. moto.onet.pl
  2. forumtransportu.pl