64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Informacja prasowa - Darmowa nawigacja dla motocyklistów ‹‹ powrót do listy raportów
[07.10.2011]

Miłośnicy dwóch kółek nie byli dotąd rozpieszczani przez producentów nawigacji GPS. Do wyboru mieli albo niewygodne i drogie urządzenia, albo... błądzenie. Z darmową nawigacją Yanosik mogą wreszcie pełni cieszyć się poczuciem wolności w trasie.


Nowa wersja popularnego asystenta kierowcy Yanosik wyposażona została w nawigację GPS. Tym, co ją wyróżnia, jest działanie online. Dzięki temu wytycza i optymalizuje trasę w oparciu o aktualną sytuację na drogach – w przeciwieństwie do dotychczas stosowanych rozwiązań, wykorzystujących dane prognozowane bądź pochodzące z projektowanych modeli. Przed podróżą wystarczy wyznaczyć cel, a jeśli np. na skutek wypadku zamknięty zostanie odcinek drogi, nawigacja Yanosik poinformuje o tym i wytyczy optymalny objazd.

Do wygodnego korzystania z Yanosika wystarczy podłączony zestaw słuchawkowy, nie trzeba nawet wyjmować telefonu z kieszeni – wskazówki nawigacyjne oraz ostrzeżenia przed przykrymi niespodziankami mają postać komunikatów głosowych.


Wszystkie poprzednie funkcje Yanosika, znanego wśród motocyklistów przede wszystkim jako legalny anty-radar, zostały zachowane. Aplikacja nadal ostrzega przed zagrożeniami takimi jak kontrole policji, fotoradary, patrole mobilne czy wypadki. Wszystko w zgodzie z prawem – system opiera się bowiem na zgłoszeniach użytkowników. Aby dołączyć do społeczności Yanosika, wystarczy pobrać i zainstalować darmową aplikację, dostępną na iPhone'y i telefony z systemem Android. W najbliższych dniach odbędzie się premiera aplikacji na telefony z systemem Windows Phone 7. Co warte podkreślenia, Yanosik pozostał zupełnie darmowy.

Zobacz jak działa Yanosik na motocykle: http://www.youtube.com/watch?v=8FGqWL_HVzM

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. tech.wp.pl
  2. motofakty.pl
  3. autoflesz.pl