64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Informacja prasowa - Raport: ferie dla kierowców ‹‹ powrót do listy raportów
[30.11.-0001]

Raport: ferie dla kierowców

 

Długo wyczekiwane przez uczniów ferie już trwają. To dobra okazja do zimowego wypadu na narty czy snowboard. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali z tej okazji poradnik dla kierowców. Sprawdź jakie „niespodzianki” czekają Cię na drodze.

 

Droga na ferie może okazać się nie tylko długa, ale i bardzo kosztowna. Tankowanie do pełna to jedno a potencjalny mandat to drugie. Kierowcy powinni dobrze przygotować się do podróży i odświeżyć znajomość przepisów. Warto wiedzieć też czego można spodziewać się na trasie. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, co czeka zmotoryzowanych na drodze do trzech górskich miejscowości wypoczynkowych: Zakopanego, Karpacza oraz Szklarskiej Poręby.

 

Poznań

Kierowcy z Poznania statystycznie najwięcej patroli (32) i fotoradarów (36) napotkają na drodze do Zakopanego. 34 fotoradary i średnio tylko 3 patrole czekają na drodze do Karpacza. W drodze do Szklarskiej Poręby zobaczyć można 20 fotoradarów, a trasa ta patrolowana jest średnio 7 razy na dobę.

 

Gdańsk

W przypadku Gdańska praktycznie na każdej z dróg czeka wiele niespodzianek. Najwięcej, bo 61 patroli na dobę pojawia się na trasie do Zakopanego. W przypadku fotoradarów przoduje trasa do Szklarskiej Poręby, na której spotkać można 47 masztów.

 

Wrocław

Zmotoryzowani turyści z Wrocławia mają nieco ułatwione zadanie, bo na ich trasie w góry liczba patroli i fotoradarów jest stosunkowo niewielka. Najwięcej, bo średnio 19 patroli na dobę czuwa w drodze do Zakopanego. Najwięcej fotoradarów spotkać można na trasie do Szklarskiej Poręby – średnio 15 sztuk.

 

Łódź

Niezależnie od tego czy mieszkańcy Łodzi wybierają się do Zakopanego, Karpacza czy Szklarskiej Poręby muszą liczyć się ze spotkaniem ok. 3 patroli i minimum 15 fotoradarów.

 

Zielona Góra

Statystycznie najwięcej niespodzianek czeka na trasie do Zakopanego. W ciągu doby pojawia się tam średnio 38 patroli a kierowcy spotkać mogą także 42 maszty fotoradarowe. W stosunkowo najbardziej komfortowej sytuacji osoby planujące urlop w Szklarskiej Porębiena ich drodze pojawi się średnio 18 fotoradarów oraz dwa patrole.

 

 

 

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Fotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w godzinach od 06:00 do 22:00 w dniach 17-19 stycznia 2014 r.