Inspekcja
60
Wypadek
1270
Informacja prasowa - Trasa Gdańsk-Warszawa podczas EURO 2012 ‹‹ powrót do listy raportów
[25.06.2012]

Trasa Gdańsk-Warszawa podczas EURO 2012

Finał EURO 2012 zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy zmotoryzowani obawiali się, że piłkarskie święto przypłacimy chaosem i korkami na drogach. Jak się okazało - niesłusznie. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili jak jeździ się pomiędzy Miastami-Gospodarzami podczas rozgrywek.

Dla podróżującego kibica cenna jest każda minuta. Jak wynika z obliczeń przygotowanych przez ekspertów Korkowo.pl, czas przejazdu między Warszawą a Gdańskiem w „meczowych dniach” był o ok. 7 minut dłuższy niż zwykle. Biorąc pod uwagę, że odległość między tymi dwoma miastami liczy 360 kilometrów, jest to dobry wynik.

Kiedy najszybciej?

Średni czas przejazdu pomiędzy omawianymi miastami 20 czerwca (dzień niemeczowy) wynosił 4 godziny i 38 minut. W dniu rozgrywek na warszawskim stadionie (mecz Czechy-Portugalia) czas ten wydłużył się. Tego dnia średni czas przejazdu wzrósł do 4 godzin i 45 minut. Nazajutrz, 22 czerwca w Gdańsku mecz rozegrali Niemcy i Grecy. Wtedy średni czas przejazdu między Warszawą a Gdańskiem był porównywalny do dnia poprzedniego i wyniósł 4 godziny i 43 minuty.

Możemy więc uznać, że czas przejazdu na trasie Warszawa-Gdańsk jest stosunkowo stały i mecze EURO 2012 nie miały większego wpływu na szybkość z jaką kierowcy pokonali ten odcinek.

Uwagę zwraca również średnia prędkość przejazdu między Warszawą a Gdańskiem. W dniach w których rozgrywały się mecze EURO 2012 średnia prędkość na omawianej trasie była nieco mniejsza niż dniu wolnym od rozgrywek. Dlatego też warto aby kierowcy planujący podróż w czasie rozgrywek wykazali się odrobiną cierpliwości.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 20-22.06.2012.