64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367

Prezentujemy aktualne materiały prasowe opracowane dzięki Wam w oparciu o dane z systemu Yanosik. Zachęcamy do czytania. Miłej lektury.

Ranking najwolniejszych polskich miast - wiosna 2017

[28.06.2017]
Nadeszło długo wyczekiwane lato. Specjaliści z serwisu korkowo.pl postanowili podsumować, jak wyglądała sytuacja na polskich drogach w miesiącach wiosennych. Wyższa temperatura i lepsze warunki pogodowe sprzyjają szybszemu poruszaniu się po ulicach miast. Czy jest tak w rzeczywistości? Czy wiosna 2017 charakteryzowała się wyższą prędkością niż w roku ubiegłym? W celu uzyskania odpowiedzi, zapraszamy do zapoznania się z poniższym raportem.

Artykuł: Łódź zwalnia

[31.05.2017]
Wydawać by się mogło, że sytuacja na polskich drogach z roku na rok ulega znacznej poprawie. Administracja publiczna stara się zaradzić stale rosnącej liczbie samochodów na różne sposoby : polepsza stan dróg, dopasowuje sygnalizację świetlną do natężenia ruchu lub całkowicie ją wyłącza. Czy jednak skutkuje to zwiększeniem prędkości i lepszą przepustowością ulic w polskich metropoliach?

Bez świateł w centrum. Przemyślane działanie czy niebezpieczny eksperyment?

[24.04.2017]
Zastosowanie sygnalizacji świetlnej wydaje się idealnym rozwiązaniem dla dużych miast. Wzrasta bezpieczeństwo na skrzyżowaniach, a piesi mają możliwość swobodnego przejścia przez ulicę. Coraz częściej jednak pojawiają się negatywne opinie na temat tego rozwiązania. Drogowcy, skarżą się na zbyt dużą liczbę sygnalizatorów i ich bezzasadne umiejscowienie. Kierowcy podnoszą również argument, że to światła są głównym powodem zakorkowanych ulic w centrum. Jak jest w rzeczywistości?

Ranking miast najbardziej przyjaznych kierowcom

[14.04.2017]
Czy to prawda, że im większe i bardziej zaludnione miasto tym gorzej dla kierowców? Czy może wręcz odwrotnie i miasta bardziej rozwinięte szczególnie dbają o drogową infrastrukturę? Aby odpowiedzieć na to pytanie Oponeo.pl w oparciu m.in. o statystyki systemu Yanosik przeanalizowało dane dotyczące 10 największych miast w Polsce i sprawdziło, które z miast najbardziej sprzyja kierowcom. Biorąc pod uwagę: prędkość, ceny paliw, miejsca parkingowe oraz kolizyjność można śmiało stwierdzić, że wyniki

Ranking najwolniejszych polskich miast: zima 2017

[09.03.2017]
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego – jak co roku – specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali raport podsumowujący zimowe prędkości w największych polskich miastach. Które miasto tym razem okazało się najwolniejsze, a gdzie kierowcy przyspieszyli? Zachęcamy do zapoznania się z wynikami raportu.

Smog vs Polska – czy zanieczyszczenie powietrza wpływa na sytuację na drogach?

[28.02.2017]
Znaczne przekroczenia poziomu szkodliwych pyłów czy alarmy smogowe to zdecydowanie najpopularniejsze tematy tej zimy. Smog nie opuszcza polskich miast. Nawet jeśli jakość powietrza nieco się polepsza, w krótkim czasie toksyny atmosferyczne wracają ze zdwojoną siłą. Specjaliści z Korkowo.pl postanowili zbadać, czy niesprzyjające warunki na zewnątrz wpłynęły na sytuację na drogach w polskich miastach.

Strefa Płatnego Parkowania to już przeszłość

[07.02.2017]
Koniec z płatnym parkowaniem w centrum - tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu. Od czwartego lutego kierowcy nie muszą płacić za parking w śródmieściu i innych dzielnicach stolicy Wielkopolski. Dotyczy to jednak wyłącznie weekendów.

Przedświąteczna gorączka w Poznaniu

[15.12.2016]
Chociaż do Świąt pozostały jeszcze dwa tygodnie, Poznaniacy wpadli już w szał bożonarodzeniowych zakupów. Wzmożony ruch zaobserwowano w weekend 9-11.12.2016.O znacznych utrudnieniach donosiły lokalne portale miejskie. Specjaliści z Korkowo.pl postanowili sprawdzić czy przedświąteczna gorączka wpłynęła na spowolnienie ruchu na ulicach Poznania.

Czy rozpoczęcie budowy II linii metra sparaliżowało Warszawę?

[01.12.2016]
Zamknięto ulicę Górczewską – jedną z głównych dróg Bemowa i Woli. Spowodowało to znaczące zmiany w organizacji ruchu w Warszawie. Przebudowa wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców i osób dojeżdżających do stolicy, która i tak jest już zakorkowana. Specjaliści z Korkowo.pl postanowili sprawdzić, czy remont sparaliżował ruch w okolicach nowej linii metra.

Pierwsze przymrozki za nami. Czy zima znowu zaskoczyła kierowców?

[18.11.2016]
Początek listopada przywitał kierowców nagłym ochłodzeniem i opadami śniegu. Specjaliści z Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak niekorzystne warunki na drodze wpłynęły na prędkość, z jaką poruszały się samochody w pięciu największych polskich miastach. Sprawdź, na którym miejscu uplasowało się Twoje miasto!

Czy Posnania oznacza większe korki na Ratajach?

[27.10.2016]
Od wielkiego debiutu Posnanii minął już prawie tydzień. Jeszcze przed jej otwarciem mieszkańcy Poznania obawiali się korków w rejonie już i tak zatłoczonego ronda Rataje. Specjaliści z Korkowo.pl sprawdzili, jak wyglądały ulice w okolicy nowego centrum handlowego przed i po jego otwarciu.

Europejski Dzień bez Samochodu w polskich miastach

[23.09.2016]
Każdego roku 22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. Władze miast zachęcają, by tego dnia zrezygnować z poruszania się autem i przesiąść się do darmowej komunikacji miejskiej. Serwis Korkowo.pl sprawdził, czy w tym roku inicjatywa przełożyła się na zmniejszenie ulicznego ruchu.

Początek września na poznańskich drogach

[21.09.2016]
Z badań serwisu Korkowo.pl wynika, że Poznań kolejny raz notuje niewielkie spadki prędkości. Tym razem sprawdzono tempo kierowców poruszających się po stolicy Wielkopolski w pierwszej połowie września 2016r.

Czy Tunel pod Martwą Wisłą polepszył warunki drogowe?

[25.07.2016]
Długo oczekiwane otwarcie odbyło się w niedzielę 24 kwietnia. Ta data na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Gdańska, bo to wtedy udostępniono tunel pod Martwą Wisłą dla samochodów. Miało to znacznie ułatwić poruszanie się po mieście. Czy cel został osiągnięty? Specjaliści z Korkowo.pl postanowili to sprawdzić.

Ranking najwolniejszych miast: lato 2016

[13.07.2016]
Sezon wakacyjny rozpoczęty, więc jak co roku, specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali raport podsumowujący prędkości w 10 największych polskich miastach. Jak jeździmy od początku czerwca i czy zmieniło się coś w porównaniu z ubiegłym rokiem? Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badania!

Centrum Opola zwalnia

[11.05.2016]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali sytuację na opolskich drogach. Tegoroczna wiosna okazała się o wiele wolniejsza niż w ubiegłym roku. Więcej szczegółów w najnowszym raporcie.

Wiosenne prędkości w centrach miast

[27.04.2016]
Wiosenna aura w teorii sprzyja kierowcom, którzy po zimie mają ochotę nieco szybciej przemieszczać się po mieście. Jak jednak jest w rzeczywistości? Czy wraz z przyjściem wiosny poprawia się sytuacja w centrach miast? Specjaliści z korkowo.pl postanowili to sprawdzić.

Bezpieczny początek roku na polskich drogach

[21.03.2016]
Najnowsze policyjne dane pokazują, że liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych systematycznie się zmniejsza. Jak wyglądają statystyki w ruchu drogowym w styczniu i lutym 2016 roku w porównaniu z analogicznym okresem rok temu? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl

Ranking prędkości: zima 2016

[08.03.2016]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali zimowe podsumowanie średnich prędkości w największych polskich miastach. Najnowsze porównanie pokazuje, że nastąpiła poprawa sytuacji na drogach w porównaniu z rokiem ubiegłym. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badania!

Centrum vs obrzeża. Ranking miast

[17.02.2016]
Od dawna wiadomo, że zatłoczone centra miast są zmorą kierowców. Za to na obrzeżach można jeździć znacznie szybciej i zdecydowanie rzadziej stać w korkach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl wzięli pod lupę różnice prędkości między peryferiami i śródmieściem. Sprawdź, jak te wyniki kształtują się w twoim mieście.

Bydgoskie prędkości w styczniu

[10.02.2016]
Specjaliści z portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak kształtowały się prędkości w Bydgoszczy w styczniu 2016 roku. Wyniki badań pokazują, że sytuacja drogowa w tym mieście jest bardzo podobna do większości analizowanych miast: na drogach jest coraz wolniej.

W styczniu w Szczecinie nieco wolniej

[09.02.2016]
Badanie prędkości w miastach na przestrzeni czasu najczęściej wykazuje ich systematyczny spadek. Tym razem specjaliści z serwisu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak różniły się średnie prędkości w Szczecinie w styczniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Styczeń na gdańskich drogach

[01.02.2016]
Z regularnych badań przeprowadzanych przez serwis Korkowo.pl wynika, że polskie miasta systematycznie zwalniają. Najnowszy raport przedstawia sytuację na drogach w Gdańsku. Ukazuje on, że w porównaniu z analogicznym okresem rok temu, kierowcy jeżdżą wolniej.

Drastyczne spadki prędkości w Krakowie

[21.01.2016]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak wygląda sytuacja na krakowskich drogach. Wyniki badań wskazują, że zmotoryzowani nie mają powodów do optymizmu. W porównaniu z poprzednim rokiem Kraków bardzo zwolnił. W jakich godzinach sytuacja w mieście wygląda najgorzej? Koniecznie sprawdź najnowszy raport.

Bezpieczeństwo polskich dróg w 2015 roku

[18.01.2016]
Najnowsze policyjne dane pokazują, że liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych systematycznie się zmniejsza. Jak wyglądają statystyki w ruchu drogowym za rok 2015 w porównaniu z poprzednimi latami? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl

Początek roku pod znakiem niskich prędkości

[13.01.2016]
Największe polskie miasta od miesięcy zmagają się z coraz większymi korkami. Nowy Rok tez nie zaczął się dobrze dla kierowców, których kolejny raz zaskoczyła zima. Opady śniegu spowodowały, że jeździliśmy o wiele wolniej i ostrożniej. Z jaką prędkością? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badania.

Niepokojąca końcówka roku

[04.01.2016]
Grudzień 2015 roku okazał się dla użytkowników dróg bardzo łaskawy. Nie wystąpiły problemy związane z obfitymi opadami śniegu i oblodzoną nawierzchnią. Jednak dobra pogoda nie miała wpływu na wzrost średnich prędkości w miastach. Tendencja jest wręcz odwrotna.

Jesień na warszawskich drogach

[23.12.2015]
Warszawa należy do grupy najwolniejszych miast w Polsce i z roku na rok korkuje się coraz bardziej. Tym razem specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili średnie prędkości osiągane przez kierowców ze stolicy w listopadzie 2015 roku. Dane zostały zestawione z wynikami prędkości z tego samego okresu w ubiegłym roku. Odnotowane różnice nie są dla kierowców odczuwalne na co dzień, ale nie brakuje pozytywnych zmian.

Grudzień na drogach

[16.12.2015]
Wraz z początkiem grudnia rozpoczyna się przedświąteczna gorączka. Widać ją szczególnie na drogach, dlatego serwis Korkowo.pl postanowił sprawdzić, jak rozpoczął się ostatni miesiąc roku w wybranych 17 miastach Polski. Jesteście ciekawi, jak wypadło wasze miasto pod tym względem? Sprawdźcie poniżej!

Polskie drogi coraz bezpieczniejsze

[04.12.2015]
Mniej wypadków drogowych oraz spadek liczby rannych i zabitych osób. Tak wygląda bilans bezpieczeństwa na polskich drogach w listopadzie 2015 roku w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym. Przyczyn tych pozytywnych zmian można szukać w znowelizowanym prawie. Jednak w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego wciąż jest dużo do zrobienia. Analizy policyjnych statystyk dokonał serwis Korkowo.pl

Wolniej w centrach miast

[26.11.2015]
Jesień nie jest najlepszą porą dla kierowców. Często padający deszcz i szybko zapadający zmrok powodują dodatkowe utrudnienia w i tak już zakorkowanych centrach miast. Serwis Korkowo.pl postanowił sprawdzić, jak jeździ się po największych polskich aglomeracjach w porównaniu z ubiegłoroczną jesienią. Wnioski nie są optymistyczne.

Wieczorne prędkości w polskich miastach

[23.11.2015]
Gdy w miastach przeminą popołudniowe godziny szczytu, kierowcy powinni poruszać się po drogach zdecydowanie szybciej. Okazuje się jednak, że zmniejszony ruch uliczny wcale nie przekłada się na wyższe prędkości. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak w polskich miastach jeździ się w godzinach wieczornych.

Prosta droga do wypadku

[17.11.2015]
Nie od dziś wiadomo, że polskie drogi nie należą do najbezpieczniejszych na świecie. Kierowcy nieustannie narzekają na ich fatalny stan. Często winią złą nawierzchnię za dużą ilość wypadków drogowych. Paradoksalnie to jezdnia w idealnym stanie i dobra, słoneczna pogoda mogą okazać się największym zagrożeniem.

Remonty spowolniły Poznań

[06.11.2015]
Przeciągające się remonty sprzyjają wydłużaniu czasu przejazdu przez miasto. Z badań serwisu Korkowo.pl wynika, że Poznań notuje kolejne spadki prędkości. Tym razem sprawdzono różnice w prędkościach w stolicy Wielkopolskie między kwietniem a październikiem 2015 roku.

Wojna płci na drogach

[29.10.2015]
Kobiety kontra mężczyźni – ta odwieczna rywalizacja trwa także (a może przede wszystkim) na drodze. Kto jest lepszym kierowcą i czy stereotypy mają potwierdzenie w rzeczywistości? Odpowiedzi na to pytanie postanowił poszukać serwis Korkowo.pl.

Bezpieczeństwo kołem się toczy

[28.10.2015]
Gdy temperatura powietrza spada, a synoptycy ostrzegają o pierwszych przelotnych opadach deszczu i śniegu, w głowach wielu kierowcach kiełkuje myśl o wymianie opon na zimowe. W Polsce takiego obowiązku nie ma, ale w wielu krajach istnieją rygorystyczne przepisy. Źle dobrane opony niosą za sobą wiele zagrożeń i to nie tylko w okresie zimowym. Dowodzą tego policyjne statystyki. Serwis Korkowo.pl sprawdził jak bez szwanku dojechać do celu i uniknąć nieprzyjemności na drodze.

Wypadki na drogach - winni piesi czy kierowcy?

[20.10.2015]
Wypadki drogowe to przykry skutek uboczny rozwoju motoryzacji i wciąż zwiększającej się liczby samochodów na drogach. Władze starają się wprowadzać przepisy i obostrzenia, które mają poprawić bezpieczeństwo, jednak żadne rozwiązanie nie okazało się do tej pory wystarczająco skuteczne. Serwis Korkowo.pl sprawdził, jaka jest główna przyczyna wypadków drogowych.

Powakacyjna gorączka w miastach

[13.10.2015]
Wakacje mają to do siebie, że dają wytchnienie, także kierowcom. Na drogach na ogół jeździ się płynniej, a korki są mniejsze. Chociaż ostatnie badanie serwisu Korkowo.pl ukazało, że polskie miasta zwalniają, to wakacyjne godziny szczytu na drogach były dla kierowców o wiele łaskawsze, niż ma to miejsce obecnie. O ile wolniej jeździ się po pierwszym dzwonku w szkołach? O tym poniżej.

Ranking najwolniejszych polskich miast: lato 2015

[14.09.2015]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali coroczny raport podsumowujący prędkości w największych polskich miastach. W najnowszym porównaniu sprawdzono, w którym mieście osiągano najniższe średnie prędkości oraz jak – w porównaniu z ubiegłym rokiem – zmieniła się sytuacja na drogach. Wyniki pokazują, że większość polskich miast zwalnia. Które? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badania.

Prędkości po bydgosku

[11.09.2015]
Bydgoszcz to jedno z największych polskich miast, ale czy tak samo jak większość wojewódzkich stolic walczy z plagą korków? Średnie prędkości w mieście postanowili sprawdzić specjaliści z korkowo.pl. Jak wynika z badania, w porównaniu z ubiegłym rokiem centrum Bydgoszczy nieco zwolniło.

Katowickim tempem przez miasto

[13.08.2015]
W kolejnym badaniu serwis Korkowo.pl postanowił sprawdzić, jak wygląda sytuacja na katowickich drogach. Chociaż w ciągu minionego roku na kierowców w Katowicach czekało wiele utrudnień spowodowanych remontami i zmianami ruchu, to wyniki prędkości i tak nie są najgorsze. Jednak co zaskakuje, średnie prędkości mierzone w różnych odległościach od centrum niewiele się od siebie różnią.

W Toruniu się nie rozpędzisz

[03.08.2015]
Czy Toruń słynie nie tylko z pierników i Mikołaja Kopernika, ale także z korków? Kolejne badanie serwisu Korkowo.pl nie pozostawia wątpliwości – miasto nie należy do najszybszych w Polsce. Bez względu na odległość od centrum, najwolniej jest o godzinie 15.00.

Jak się jeździ w Opolu?

[21.07.2015]
Opole, chociaż jest stolicą województwa, nie należy do największych polskich miast. Czy zatem zmaga się z podobnymi korkami, jak większe aglomeracje? Specjaliści z korkowo.pl postanowili to sprawdzić. Z badań wynika jednoznacznie, że co prawda w tym roku opolscy kierowcy mogą jechać szybciej, jednak to zimą ubiegłego roku ruch był najbardziej płynny.

W Lublinie nie da się rozpędzić

[20.07.2015]
Remonty i przebudowy dróg czasowo mogą utrudniać ruch uliczny w mieście. Specjaliści z Korkowo.pl postanowili sprawdzić, czy w Lublinie przekłada się to na zmianę średnich prędkości osiąganych w różnych odległościach od centrum. Wyniki pokazały, że chociaż stolica województwa lubelskiego nie należy do najszybszych polskich miast, to średnie prędkości w ciągu roku nie uległy dużym zmianom.

Kieleckie drogi coraz szybsze

[17.07.2015]
Miasta zwalniają – taki ogólny wniosek można wysnuć z większości najnowszych badań serwisu Korkowo.pl. Jednak są miasta, które można nazwać „wyjątkami potwierdzającymi regułę”. Jednym z nich są Kielce, gdzie samochody osiągają nieco większe średnie prędkości niż w ubiegłym roku.

Niespotykane wyniki prędkości w Olsztynie

[13.07.2015]
Z badań regularnie przeprowadzonych przez serwis Korkowo.pl wynika, że prędkości w różnych miastach maleją z roku na rok. A jak to wygląda w przypadku Olsztyna? Wyniki pokazują, że Olsztyn można zaliczyć do miast najbardziej przyjaznych kierowcom, chociaż prędkości tam są... niespotykane. Sprawdź, co wykazało najnowsze badanie Korkowo.pl.

Szybciej w Zielonej Górze

[12.07.2015]
Z najnowszych badań wynika, że największe polskie miasta systematycznie zwalniają. Specjaliści z Korkowo.pl postanowili sprawdzić, czy ta tendencja spadkowa charakteryzuje też mniejsze miasta. Kolejne badanie dotyczyło Zielonej Góry. Wynika z niego, że kierowcy mogą jeździć tam szybciej niż w ubiegłym roku.

Po Gorzowie najlepiej jeździć zimą

[11.07.2015]
Zazwyczaj mniejsze miasta nie zmagają się z takim natężeniem ruchu, jak ma to miejsce w większych metropoliach. Ze względu na warunki pogodowe latem i wiosną kierowcy jeżdżą szybciej, niż w jesienne i zimowe miesiące. Czy Gorzów Wielkopolski podziela tę tendencję? Specjaliści z Korkowo.pl postanowili to sprawdzić. Badanie wykazało, że rzeczywiście gorzowianie nie powinni narzekać na korki w swoim mieście, ale najszybciej jeżdżą... zimą!

We Wrocławiu nie jest najgorzej

[10.07.2015]
Wrocław w wielu rankingach prędkości nie wypada zbyt dobrze. Drogi w tym mieście są zakorkowane, a średnia prędkość na nich systematycznie spada. Specjaliści z Korkowo.pl w kolejnym padaniu porównali, czy prędkość, z jaką poruszają się kierowcy po drogach w stolicy województwa dolnośląskiego znacznie różni się od ubiegłorocznych wyników. Spadek rzeczywiście jest zauważalny, chociaż kierowcy nie powinni boleśnie odczuć go na własnej skórze.

Dwie strefy prędkości w Gdańsku

[29.06.2015]
Pomimo, że Gdańsk jest jednym z największych polskich miast, nie musi to oznaczać, że zmaga się z korkami. Specjaliści z Korkowo.pl w kolejnym badaniu wzięli pod lupę średnie prędkości, jakie rozwijają gdańscy kierowcy. Wyniki są zadziwiające, bo mimo badanych 4 stref, w mieście można wyróżnić tylko... dwie!

Co z prędkościami na szczecińskich drogach?

[23.06.2015]
Kierowcy w Szczecinie mieli w ciągu ostatniego roku wiele powodów do narzekań. Remonty i zamknięcie ważnych ulic spowodowały większe niż zazwyczaj korki. Specjaliści z Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak wygląda sytuacja na szczecińskich drogach w porównaniu z zimą i wiosną ubiegłego roku. Wnioski? Ścisłe centrum bez większych zmian, za to dużo wolniej w większej odległości od śródmieścia.

Warszawa jeszcze wolniejsza?

[22.06.2015]
Czy w stolica, największe polskie miasto, ma coraz mniej przejezdne drogi? Postanowiliśmy to sprawdzić. Kolejne badanie specjalistów z Korkowo.pl dotyczyło zmian w średnich prędkościach Warszawy. Poniżej publikujemy wyniki, które pokazują, czy stolica, podobnie jak inne większe polskie miasta, zwolniła w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Spadek prędkości na poznańskich drogach

[16.06.2015]
Z badań specjalistów z serwisu Korkowo.pl wynika, że polskie miasta zwalniają. Tym razem postanowili sprawdzić jak w porównaniu z ubiegłym rokiem przedstawia się sytuacja na drogach Poznania. Czy kierowcy mają powody do obaw? Miasto zwolniło, jednak nieznacznie.

Spowolnienie na krakowskich drogach

[11.06.2015]
Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych polskich miast. Dawna stolica Polski przyciąga wielu turystów zabytkami i specyficznym klimatem. Specjaliści z Korkowo.pl postanowili sprawdzić, czy prędkość na krakowskich drogach również powinna być powodem do dumy. Z badania wynika, że Miasto Królów jest wolne, ale stabilne.

Bez płynności ruchu w Łodzi

[09.06.2015]
W kolejnym badaniu sprawdzającym prędkość na drogach specjaliści z Korkowo.pl wzięli pod lupę Łódź. Potwierdziły się hipotezy, że Łódź, podobnie jak większość polskich miast, z roku na rok korkuje się coraz bardziej. Poniżej przedstawiamy, co się zmieniło i czy łódzkie ulice są dużo wolniejsze, niż w roku ubiegłym.

W Rzeszowie coraz wolniej

[01.06.2015]
W większości polskich miast, szczególnie tych większych, sytuacja drogowa z roku na rok wygląda coraz gorzej. Dodatkowych tras czy wyremontowanych ulic przybywa zdecydowanie zbyt wolno, szczególnie w porównaniu z natężającym się ruchem samochodowym. Specjaliści z portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak jeździ się w Rzeszowie. Niestety, z badania wynika jasno, że Rzeszów podziela los innych miast i znacznie zwalnia.

Białystok bez godzin szczytu? Wolniej tylko w centrum

[29.05.2015]
Samochodów jest na ulicach z roku na rok coraz więcej, co powoduje korki. Miasta, starając się uporać z tym kłopotem remontują drogi, ale wtedy paradoksalnie zakorkowanie miasta jest jeszcze większe. W kolejnym raporcie specjaliści z Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak dzisiaj jeździ się po Białymstoku, w porównaniu z majem ubiegłego roku. Miasto przyspieszyło na obrzeżach, ale zwolniło w centrum.

Wiosna na wrocławskich drogach - miasto coraz wolniejsze

[21.05.2015]
W rankingach na najwolniejsze polskie miasta Wrocław zajmuje niechlubną, pierwszą pozycję. Specjaliści z Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak po wrocławskich drogach jeździ się wiosną. Wnioski? Miasto rzeczywiście zwalnia.

Paraliż komunikacyjny przez remont Dąbrowskiego

[13.05.2015]
Od poniedziałku trwa remont ul Dąbrowskiego. Duże utrudnienia czekają nie tylko dla pasażerów komunikacji miejskiej. Kierowcy muszą kolejny raz wykazać się cierpliwością i przygotować na duże korki i utrudnienia w ruchu. Specjaliści z Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak wygląda sytuacja na remontowanym odcinku.

Majowe prędkości na drogach - sprawdź najnowsze dane!

[07.05.2015]
Czy maj okaże się drogowym rajem dla kierowców? Majówka już się zakończyła, wszyscy wrócili z urlopów, a specjaliści z Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak wygląda sytuacja na drogach polskich miast. Które okazały się najwolniejsze?

Szczecin pnie się w rankingu

[30.04.2015]
Szczecin najwolniejszym miastem w całej Polsce – tak wynika z lutowego raportu. Specjaliści z Korkowo.pl ponownie postanowili prawdzić średnią prędkość, z jaką samochody poruszały się w centrum miasta. Jak wygląda sytuacja na szczecińskich drogach w kwietniu?

Znaczne utrudnienia w ruchu! Remontują most Lecha

[24.04.2015]
Rozpoczął się kolejny remont poznańskiego mostu. Utrudnienia mają potrwać do 6 maja br. Specjaliści z Korkowo.pl sprawdzili, jak wygląda sytuacja drogowa na remontowanym odcinku.

Kwiecień-plecień, również w prędkościach

[21.04.2015]
Stolica Wielkopolski słynie z jednych z najbardziej zakorkowanych ulic w Polsce. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak wyglądała średnia poznańska prędkość w śródmieściu podczas trwania porannych godzin szczytu. Wyniki zaskakują, bo prędkość okazała się zmienna jak pogoda w kwietniu.

Coraz ostrzejsze przepisy drogowe... Co się zmienia?

[30.03.2015]
W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej zmian zaostrzających kary dla kierowców oraz sposobów ich kontrolowania. Specjaliści portalu Korkowo.pl zebrali najważniejsze dane oraz sprawdzili gdzie natkniemy się na największą liczbę kontroli drogowych.

Weekendy coraz wolniejsze – jeździmy wolniej niż zimą!

[20.03.2015]
Specjaliści z portalu Korkowo.pl tym razem sprawdzili jak szybko poruszają się kierowcy w sześciu największych, polskich miastach w trakcie weekendu. Sprawdzili również, czy w wolne dni szybciej podróżowaliśmy w styczniu czy obecnie. Wnioski są zaskakujące....

Luty 2015 – zmiany w czołówce najwolniejszych polskich miast

[06.03.2015]
Delikatna zima i szybkie przyjście wiosennej pogody zdecydowanie ułatwiło życie kierowcom. Zima tym razem nie zaskoczyła kierowców, a być może wręcz pozwoliła polskim drogom przyspieszyć. W najnowszym badaniu specjaliści portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić zmiany w tabeli najwolniejszych miast w Polsce.

Na drugą stronę Wisły coraz wolniej. Mamy najświeższe dane o prędkościach w Warszawie

[04.03.2015]
Wyniki najnowszych badań portalu Korkowo.pl skupiają się na sytuacji kierowców w pozbawionej jednego z mostów Warszawie. Most Łazienkowski był dla setek warszawiaków główną trasą codziennej przeprawy przez Wisłę. Jak jego brak odczują stali użytkownicy innych mostów?

Wczesna wiosna, szybka wiosna. Testujemy wiosenne prędkości!

[27.02.2015]
Wiosna zawitała do polskich miast w tym roku wyjątkowo szybko. W związku ze sprzyjającą pogodą, brakiem przymrozków i jedynie przelotnymi opadami, krążą głosy, ze możemy uznać ją za prawdziwe przedwiośnie. Specjaliści portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić czy przybycie nowej pory roku wpływa na prędkości w centrach pięciu dużych, polskich miast.

Objazdy mostu Łazienkowskiego – paraliż Warszawy?

[17.02.2015]
Po pożarze mostu Łazienkowskiego, ta popularna przeprawa przez Wisłę została zamknięta. Kierowcy narzekają na rosnące korki, mimo wyznaczonych objazdów oraz uruchomienia dodatkowych linii komunikacji miejskiej. Jak naprawdę kształtuje się sytuacja na warszawskich ulicach sprawdzili specjaliści z portalu Korkowo.pl

Ferie na nartach? Sprawdź jak długo pojedziesz w góry!

[09.02.2015]
Zima w końcu zawitała na polskich drogach. Śnieżna aura zbiegła się z samym środkiem ferii. Specjaliści portalu Korkowo.pl w swoim najnowszym badaniu postanowili sprawdzić, jak wyglądają dojazdy do czterech najpopularniejszych miejscowości turystycznych w polskich górach: Szczawnicy, Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej oraz Wisły.

Ferie trwają, ale w miastach nie ma lekko

[30.01.2015]
Feriowy maraton trwa w najlepsze – pierwsze województwa będą niebawem kończyć zimową labę, w kolejce czekają następne. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, czy wakacje zimowe wpływają na ruch w miastach.

Średnie miasta – średnie prędkości?

[27.01.2015]
W najnowszym badaniu portalu Korkowo.pl specjaliści postanowili sprawdzić średnie prędkości w 5 miastach Polski do 400 tysięcy mieszkańców. Okazuje się, że średnie prędkości w mieście... odpowiadają do jego wielkości.

Nieznaczne przyspieszenie na Naramowicach – to nie koniec korków

[20.01.2015]
Po otwarciu zachodniego odcinka obwodnicy odetchnęli kierowcy na ulicy Obornickiej oraz, w mniejszym stopniu, użytkownicy Dąbrowskiego i Arciszewskiego. Jednak w pozostałych zakorkowanych częściach miasta sytuacja wciąż jest opłakana. Specjaliści z portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak kształtują się prędkości na sztandarowej ulicy poznańskich korków – Naramowickiej.

W Poznaniu obwodnica w końcu odciąża zachodnią część miasta

[09.01.2015]
Od 20 grudnia 2014 kierowcy mogą ominąć korki w zachodniej i północnej części miasta, dzięki otwarciu ostatniego odcinka obwodnicy. Trasa łączy Rokietnicę z Dąbrówką, pozwalając kierowcom kierującym się w stronę Plewisk i Piły nie wjeżdżać do miasta. Czy obwodnica realnie poprawiła komfort jazdy poznaniaków?

Poświąteczne powroty nie takie straszne – korków było mniej

[30.12.2014]
W okresie przedświątecznym wzrósł czas stania w korkach wzrósł w niemal całej Polsce. Powroty do domu ze świątecznych wojaży nie były już tak uciążliwe. Według badań portalu Korkowo.pl prędkości podczas poświątecznego weekendu wzrosły w niemal wszystkich miastach.

Uwaga! Świąteczne korki zawitały do miast

[17.12.2014]
Święta dają się we znaki zarówno zakupowiczom, jak i kierowcom – coraz większy ruch na ulicach miast nie sprzyja bożonarodzeniowej atmosferze. Specjaliści z portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić gdzie kierowcy poruszają się najwolniej.

Przedświąteczne dojazdy do największych miast – jest tłoczno?

[12.12.2014]
Mimo łagodnej zimy, warunki pogodowe spowalniają kierowców. Rozpoczyna się sezon zimowych, świątecznych wyjazdów, dlatego specjaliści z portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak szybko poruszają się kierowcy na wjazdach do dziesięciu największych polskich miast.

Warszawa przyspiesza? Raport

[10.12.2014]
Warszawa wciąż ma opinię jednego z najbardziej zakorkowanych miast w naszym kraju. Oczywiście wpływ na to ma fakt, iż jest to stolica, a zarazem największe miasto w Polsce. Specjaliści z portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak zmieniła się sytuacja drogowa w Warszawie na przestrzeni ostatnich lat. Dobra wiadomość jest taka, że centrum miasta przyspiesza. Gorsza, że bardzo nieznacznie.

Kraków – wolno, ale stabilnie. Raport

[28.11.2014]
W ostatnich latach większość polskich miast zwalnia – kierowcy tkwią w korkach, a liczne remonty nie ułatwiają przejazdów. Specjaliści z portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak sytuacja kształtuje się w Krakowie. Dobra wiadomość jest taka, że miasto nie zwalnia. Zła – sytuacja od lat nie ulega poprawie.

Małe miasta nie tak szybkie

[24.11.2014]
Wydawać by się mogło, że w małych miastach nie ma problemów komunikacyjnych. Nic bardziej mylnego! W mniejszych miejscowościach prędkości również nie zachwycają. Specjaliści portalu Korkowo.pl zbadali średnie prędkości z jakimi poruszają się kierowcy 12 polskich miast. Wyniki mogą okazać się zaskakujące...

Ranking miast przyjaznych kierowcom – jesień 2014

[17.11.2014]
Coraz większe korki, drogie strefy parkowania, wysokie ceny paliwa i trudne warunki na drodze – to wszystko sprawia, że kierowcom nie żyje się łatwo. Specjaliści portalu Korkowo.pl postanowili, już po raz drugi, sprawdzić w którym mieście żyje się kierowcom najlepiej. Przedstawiamy Ranking Miast Przyjaznych Kierowcom.

Łódź – coraz wolniejsze ulice. Raport

[12.11.2014]
Korki na drogach to nowa plaga polskich miast. Specjaliści z portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak sytuacja kształtuje się w Łodzi i zbadali średnie prędkości w mieście. Okazuje się, że również to miasto jest coraz wolniejsze.

Wszystkich Świętych – wolniej i bardziej niebezpiecznie. Raport

[04.11.2014]
Tradycyjnie już, świąteczny weekend okazał się trudny dla kierowców. Według policyjnych raportów, od 31 października do końca 1 listopada miało miejsce 150 wypadków, a 200 zostało rannych. W sam dzień Wszystkich Świętych policjanci zatrzymali aż 310 pijanych kierowców. Specjaliści portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jaka szybko jeździliśmy po drogach w ciągu tych dni.

Październik – nowi liderzy w miejskich korkach. Raport

[28.10.2014]
Pogoda jesienią nie sprzyja kierowcom. Po mokrych, miejskich ulicach jeździ się coraz wolniej, szczególnie w centrum. Kolejne miasta dołączają do niechlubnego grona najwolniejszych w Polsce. Jak wygląda drogowa sytuacja w październiku 2014 sprawdzili specjaliści z portalu Korkowo.pl.

Poznań – korki, remonty i coraz wolniejsze ulice

[17.10.2014]
O tym, że Poznań zamienił się w przestrzeń dla robót drogowych wie już chyba każdy poznaniak. Okazuje się, że tym razem narzekania kierowców nie są tylko przejawem stereotypowego, polskiego niezadowolenia, ale mają też odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Weekend bez korków? Niekoniecznie!

[10.10.2014]
O tym, że duże miasta stoją w krokach w ciągu tygodnia wie już chyba każdy z nas. Okazuję się jednak, że w centrach dużych miast problem powstaje również w weekendy. W dni wolne od pracy również wypijesz poranna kawę stojąc w korku!

Inne miasto, inne korki. Raport drogowy

[03.10.2014]
W centrach wielkich miast po wakacyjnym rozprzężeniu nie ma ani śladu. Korki powróciły na ulice. Jak się jednak okazało, nie wszędzie w takim samym stopniu. Badania wskazują, że wielkie miasta – choć generalnie są do siebie podobne – mają swoje lokalne, korkowe tradycje. Sprawdź, jak wyglądają korki w Twoim mieście.

Mniej kontroli po wakacjach? Tak!

[26.09.2014]
Czy wraz z początkiem roku szkolnego wzrasta liczba patroli na drogach? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Wyniki badań sugerują, że tak i to całkiem zauważalnie. Co ciekawe, nie w każdym mieście „suszą” też jednakowo intensywnie.

Mniejsze miasto, mniejsze korki? Obalamy mity!

[18.09.2014]
Korki to przypadłość charakterystyczna dla dużych miast? Nie tylko. Jak się okazuje tłok na ulicach dotyczy nie tylko największych miast Polski takich, jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań, ale także mniejszych ośrodków. Najnowsze dane czekają w raporcie przygotowanym przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl.

Rok szkolny - koszmar kierowców?

[05.09.2014]
Pierwszy dzwonek już za nami – wrzesień ruszył z kopyta razem z nowym rokiem szkolnym. Efekt? Na ulice polskich miast triumfalnie powróciły korki. Czy jest aż tak źle? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Autostradowe korki – czy warto je omijać?

[14.08.2014]
Sezon wakacyjnych wyjazdów trwa najlepsze. Ze względu na piękny lipiec wiele osób zdecydowało się pozostanie w kraju i wyprawę nad polskie morze. Niedawno media zdominowała informacja o korkach, które ciągnęły się całymi kilometrami na autostradach. Jeśli nie chcesz stać w korkach, które pamiętasz z czasów zatłoczonych przejść granicznych, sprawdź wnioski z badania specjalistów portalu Korkowo.pl.

Jedziesz na wakacje? Między 14 a 18 zwolnij

[25.07.2014]
Niby urlop nie zając, ale jednak im szybciej będziesz wylegiwał się na plaży tym lepiej. Czasem jednak lepiej zwolnić, niż... nie dojechać na wakacje. Sprawdź na co zwrócić szczególną uwagę.

Ranking najwolniejszych miast : LATO 2014

[15.07.2014]
W wakacje wielu z nas odpoczywa na nadmorskiej plaży czy w zagranicznym kurorcie. Jednak żeby poleniuchować trzeba najpierw spędzić chwile w podróży do wakacyjnego celu. Dla tych, którzy zdecydowali się na wakacje w kraju, a za środek transportu obrali samochód, specjaliści z portalu Korkowo.pl przygotowali kolejną odsłonę cyklicznego rankingu najwolniejszych miast w Polsce.

Trzy kategorie miast- trzy kategorie zatłoczenia

[27.06.2014]
Tłok, korki i mozolne przebijanie się przez ulice – tak wyglądają centra polskich miast widziane oczami kierowców. Czy na pewno jest tak źle? Jak się okazuje nie wszędzie. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak wyglądają serca miast w przeddzień okresu wakacyjnego.

Sekundniki vs. ITS – co działa lepiej?

[09.06.2014]
Największe polskie miasta zmagają się z odwiecznym problemem korków. Inwestują w rozwiązania, które mają zagwarantować im rozładowanie ruchu na drogach. Na przełomie maja i czerwca, specjaliści z portalu korkowo.pl zbadali prędkość na drogach trzech największych Polskich miast, starając się porównać działanie sekundników i ITS. Która z metod jest skuteczniejsza?

Miasto nocą, czyli kto jeździ najszybciej

[30.05.2014]
Wydawać by się mogło, że w godzinach nocnych kierowcy szaleją na ulicach miast wolnych od korków i czerwonych świateł. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach auta jeżdżą wolno nawet po zmroku.

Białystok - centrum wciąż przyspiesza, obrzeża zwalniają.

[22.05.2014]
Najnowsze dane przedstawione przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl nie pozostawiają wątpliwości: w centrum Białegostoku kierowcy jadą szybciej, niż przed rokiem. Równocześnie zwalniają bardziej bardziej oddalone od centrum dzielnice.

Popołudnia są najgorsze – raport drogowy

[13.05.2014]
Poranki bywają bardzo ciężkie i wie o tym każdy, kto wcześnie wstaje do pracy. W przypadku kierowców z dużych miast sprawa jest jeszcze gorsza – trzeba liczyć się z korkami. Jednak – jak wynika z badań, to nie poranki są najtrudniejsze. Prawdziwe korki zaczynają się po południu.

Centrum vs obrzeża – kierowcy tracą

[13.05.2014]
Szczęśliwi ci, którzy jadą obrzeżami wielkich miast. Dlaczego? Bo unikają korków i poruszają się nawet 33 km/h szybciej niż kierowcy, którzy próbują przebić się przez centrum miasta. W którym mieście różnice są najbardziej wyraźne?

Bytom – raport drogowy

[07.05.2014]
O której godzinie w Bytomiu kierowcy mają najgorzej? A kiedy jeździ im się najlepiej? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają wyniki najnowszych badań. Czy zaskoczą one kierowców?

Wysyp kontroli na majówce

[05.05.2014]
To był prawdziwy deszcz kontroli na drogach – tak podsumować można weekend majowy. Według danych zebranych przez serwis Korkowo.pl w trakcie trwania długiego weekendu liczba suszarek na ulicach poszybowała aż o 93%!

Ranking Miast Przyjaznych Kierowcom

[23.04.2014]
W jakim mieście Polski najlepiej żyje się kierowcom, a w którym mają „pod górkę”? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym rankingiem.

Piła – miasto bez godzin szczytu?

[22.04.2014]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeanalizowali sytuację na drogach w Pile. Co się okazało? Pilskim kierowcom wiedzie się całkiem nieźle, wygląda na to, że w mieście tym godziny szczytu są nadzwyczaj łaskawe dla zmotoryzowanych.

Zajączkowe trasy na Wielkanoc

[18.04.2014]
Mazurek, jajka i inne potrawy czekają – trzeba jeszcze tylko dojechać na miejsce wielkanocnego śniadania. Ile czasu spędzicie za kółkiem? Warto sprawdzić to przed ruszeniem w trasę. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl prezentują raport o wielkanocnych trasach.

Częstochowa – im dalej w dzień, tym gorzej

[17.04.2014]
W Częstochowie lepiej ruszać na miasto wcześniej, przynajmniej jeśli kierowca chce uniknąć korków. Mówiąc krótko – im później, tym wolniej. To główny wniosek jaki płynie z najnowszych badań przeprowadzonych przez serwis Korkowo.pl. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Mandat dla cwaniaka

[14.04.2014]
Na drogach nie brak kierowców, którzy – by ułatwić sobie podróż – naginają przepisy i uprzykrzają życie innym. Niedługo rozpoczną się Święta Wielkanocne, które mogą spowodować zwiększone natężenie ruchu na ulicach miast. Bez obaw! Cwaniacy za kółkiem powinni mieć się na baczności. Sprawdź, jak dostaną po kieszeni!

Rzeszów – korki do dwóch razy sztuka

[11.04.2014]
Jak wygląda drogowa sytuacja w Rzeszowie? Wyniki najnowszych badań wskazują, że jest bardzo zmienna, miasto bywa zakorkowane, ale bywa też całkiem dobrze przejezdne. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają wynik najnowszych badań.

Ranking: Jak jeździ się po obrzeżach polskich miast?

[10.04.2014]
O tym, że w centrach wielkich miast jest tłoczno wiemy już od dawna. A jak wygląda sytuacja „po drugiej stronie”? Czy podróżowanie po obrzeżach miast jest dużo łatwiejsze? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami najnowszych badań!

Radom – raport o korkach

[09.04.2014]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się radomskim ulicom. W mieście przeprowadzono dobowe pomiary prędkości osiąganych przez kierowców. Kiedy ryzyko utknięcie w korku jest największe? Rano? Niekoniecznie! Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym raportem.

Leśny mandat dla kierowcy - straż czuwa

[08.04.2014]
Patrolowanie dróg kojarzy się raczej z policjantem trzymającym w ręce bloczek do wypisania mandatu, ewentualnie ze strażnikiem miejskim czy funkcjonariuszem Inspekcji Transportu Drogowego. A to przecież nie wszystko! Uprawnienia w zakresie kontroli ruchu drogowego posiadają też strażnicy leśni, funkcjonariusze Straży Parku, a nawet osoby działające z ramienia zarządców dróg!

W Białymstoku nie zaznasz korków?

[07.04.2014]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili jak wygląda sytuacja drogowa w Białymstoku. Dobowe pomiary prędkości pozwalają na wyciągniecie optymistycznych – z punktu widzenia kierowców – wniosków. Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi wynikami badań.

Bielsko-Biała raport o korkach

[04.04.2014]
Jak wygląda sytuacja drogowa w Bielsko-Białej? W jakich godzinach przejazd przez miasto jest najtrudniejszy? Jak się okazało liczby sprzyjają kierowcom. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają wyniki najnowszych badań.

Gdańsk jako prymus bez korków?

[03.04.2014]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili dobowe pomiary prędkości na gdańskich ulicach. Wiemy już kiedy ulice są najbardziej przejezdne i w jakich godzinach można spodziewać się korków. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań.

Przejazd kolejowy – pułapka dla kierowcy?

[02.04.2014]
Strzeżony czy nie, przejazd kolejowy jest dla kierowcy sprawdzianem czujności, a w skrajnych przypadkach także śmiertelną pułapką. Wiosennych wypadów za miasto będzie coraz więcej – dlatego warto uzbroić się w zapas wiedzy, chronić zdrowie i zawartość portfela. Sama ostrożność jest niezbędna, ale czasem może nie wystarczać.

Olsztyn – zakorkowany przez cały dzień?

[01.04.2014]
Są godziny, w których olsztyńscy kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. A dokładniej w dużo cierpliwości. Takie wnioski płyną z najnowszych badań. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl opublikowali wyniki ostatnich pomiarów.

Mikromandat? Kierowcy nie zawsze płacą krocie

[31.03.2014]
Wbrew pozorom nie każdy mandat uderza kierowców po kieszeni równie mocno. Niektóre przewinienia – zwłaszcza te względem pieszych – są surowo karane. Inne – już niekoniecznie. Istnieje grupa wykroczeń, które są obwarowane mniejszymi sankcjami. Znasz je wszystkie?

Liczba patroli rośnie. Od kiedy?

[28.03.2014]
Znamy najnowsze dane dotyczące sytuacji drogowej w Polsce. Liczba kontroli wzrasta. Jak bardzo? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań serwisu Korkowo.pl

W Bydgoszczy za kółkiem? Bywa wolno

[27.03.2014]
Jak wygląda wiosenne natężenie ruchu w Bydgoszczy? W marcu jak w garncu – tak mówi ludowe porzekadło i dotyczy to także warunków drogowych. Korki pojawiają się i znikają. Kiedy jest szansa na ich uniknięcie? Zapraszamy do przeczytania najnowszego raportu przygotowanego przez serwis Korkowo.pl.

Wielkanoc – wielki mandat, wielki problem?

[26.03.2014]
Wielkanoc już tuż, tuż – wraz z nią zbliża się newralgiczny dla zmotoryzowanych okres. Statystki wskazują, że w trakcie świąt rośnie liczba policyjnych kontroli, a na drogach nie brak stłuczek, wypadków i – niestety – pijanych kierowców. Sprawdź jak przetrwać ten okres za kółkiem, wrócić do domu w dobrym zdrowiu i z ...nieuszczuplonym portfelem.

Kielce – miasto bez korków?

[25.03.2014]
Znamy najnowsze wyniki badań dotyczące natężenia ruchu w Kielcach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili dobowe pomiary prędkości osiąganej przez kierowców w centrum miasta. Czy kieleckie korki należą do szczególnie uciążliwych? Kiedy się pojawiają? A kiedy znikają? Zapraszamy do zapoznania się z treścią raportu.

Gliwice – miasto dla kierowców?

[24.03.2014]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się gliwickim ulicom i sprawdzili jak wygląda dobowe natężenie ruchu w mieście. Wniosek? Warunki sprzyjają kierowcom, a godziny szczytu nie są takie złe jak je malują. Szczegóły w raporcie.

Te znaki słono kosztują kierowców

[21.03.2014]
Znaki drogowe bywają przez kierowców niezrozumiane, ignorowane a nawet niezauważane. Niefrasobliwość zmotoryzowanych może okazać się zgubna w skutkach – nawet jeżeli komuś uda się uniknąć wypadku czy stłuczki to mandatu już niekoniecznie. A kary bywają bardzo surowe. Sprawdź, które znaki mogą szczególnie uderzyć po kieszeni!

Przewlekłe korki – witamy w Poznaniu?

[20.03.2014]
Poznańskie korki są bardziej uciążliwe niż to na pozór wygląda – taki wniosek płynie z najnowszych badań. Jak się okazało, w stolicy Wielkopolski zwiększone natężenie ruchu trwa przez… pół doby. Czy kierowcy są trwale „skazani na korki”? Zapraszamy do zapoznania się z raportem.

Katowice – znamy specyfikę ich korków

[19.03.2014]
Najnowsze wyniki badań wskazują, że przedwiośnie niekoniecznie sprzyja katowickim kierowcom. Aby ominąć największe korki trzeba dobrze zaplanować podróż i ... uważnie patrzeć na zegarek. Sprawdź o której miasto jest najbardziej przejezdne.

Do stolicy po mandat? Raport z trasy

[18.03.2014]
Wszystkie drogi prowadzą do stolicy – a przynajmniej było tak podczas ostatniego badania przeprowadzonego przez serwis Korkowo.pl. Specjaliści sprawdzili, gdzie kierowcy zmierzający do Warszawy spotkają fotoradary. Zobacz i nie daj się zaskoczyć!

Najgorsze wypadki – kiedy, gdzie i dlaczego?

[17.03.2014]
Statystyki wskazują, że w Polsce średnio co jedenasty wypadek kończy się przynajmniej jedną ofiarą śmiertelną (Policja 2012 r.) To najtragiczniejszy rodzaj wypadków. Ofiary giną zwykle na miejscu zdarzenia. Kim są sprawcy? Gdzie najczęściej dochodzi do takich wypadków? Co jest ich przyczyną?

Poznań – Warszawa: tu pstrykają fotoradary

[13.03.2014]
Fotoradary to stały element drogowego krajobrazu Polski. Przed dłuższą podróżą warto sprawdzić gdzie można je spotkać. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali to na przykładzie trasy z Poznania do Warszawy. W których miejscach mogą „pstrykać”?

Motorower na drodze? To warto wiedzieć

[12.03.2014]
Auta, motocykle i rowery to nie wszystko. Na polskich drogach spotkać można też inny rodzaj pojazdów – motorowery. Choć szczyt popularności mają raczej za sobą, to nadal stanowią część drogowego krajobrazu. O czym trzeba pamiętać spotykając na trasie motorower?

Toruń - połowa dnia nie dla kierowców?

[11.03.2014]
Znamy najnowsze wyniki badań dotyczące natężenia ruchu w Toruniu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili dobowy monitoring sytuacji drogowej w mieście. Wyniki zaskoczą pewnie niejednego kierowcę.

Czego można zazdrościć szczecińskim kierowcom?

[10.03.2014]
Wiele polskich miast kojarzy się kierowcom głównie z uciążliwymi korkami. Godziny szczytu potrafią wyprowadzić z równowagi niejednego z nich. Na szczęście, nie wszędzie jest tak samo źle. Sprawdź, dlaczego wiosna w Szczecinie sprzyja kierowcom.

Przejścia (groźne) dla pieszych?

[07.03.2014]
Wymalowane na jezdni pasy mają umożliwić pieszym bezpieczne przejście na drugą stronę ulicy. Niestety nie zawsze tak jest. Policyjne statystyki nie pozostawiają wątpliwości: przejścia dla pieszych to miejsca, w których często dochodzi do wypadków. Czy winni są tylko kierowcy?

Żyć jak rowerzysta z kierowcą?

[06.03.2014]
Pogoda za oknem coraz lepsza a temperatury coraz wyższe. Efekt? Na drogach pojawia się coraz większa liczba rowerzystów. Dwa kółka są modnym środkiem transportu i … zmorą wielu kierowców. Jak układają się relacje między rowerzystami a kierowcami? Kto ma na swoim sumieniu więcej przewinień?

Kraków – popołudniowi kierowcy tracą. Sprawdź jak bardzo

[05.03.2014]
Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń – w Krakowie najgorzej mają ci kierowcy, którzy ruszają na miasto w godzinach popołudniowych. O której strzałki prędkościomierza spadają najbardziej? Jak bardzo uderza to w zmotoryzowanych?

Przygotuj auto na wiosnę!

[04.03.2014]
Wiosnę czuć już na ulicach – wyższe temperatury i brak śniegu sprzyjają kierowcom umożliwiając im płynną jazdę. Na nadejście wiosny trzeba się jednak przygotować. Samochody po zimie zasługują na naszą uwagę. W grę wchodzi tu kwestia bezpieczeństwa, ale i stan portfela.

Długie, łódzkie godziny szczytu

[03.03.2014]
Najnowsze badania specjalistów z serwisu Korkowo.pl wskazują, że godziny szczytu w Łodzi trwają dłużej niż można by przypuszczać. O której przejazd przez miasto jest szczególnie trudny? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami pomiarów.

Cichy zabójca za kółkiem

[28.02.2014]
Tak wiele obowiązków i tak mało czasu. Do tego stres i życie w ciągłym biegu. Nic dziwnego, że coraz więcej osób jest zwyczajnie zmęczonych. Brakuje czasu na sen? Organizm sam się o niego upomni. Lepiej jednak aby drzemka nie dopadła cię za kółkiem. Zaśnięcie za kierownicą to cichy i bardzo podstępny zabójca.

Pieszy (nie)zawsze ma rację?

[27.02.2014]
Kierowcy mają na sumieniu wiele wybryków, ale piesi nie pozostają im dłużni. Ryzykowne zachowania zdarzają się wszystkim uczestnikom ruchu – i są karane. Nie trzeba siedzieć za kółkiem, aby dostać mandat. Sprawdź, co grozi pieszym za uprzykrzanie życia kierowcom.

Wrocław – o 1/3 wolniej. Sprawdź kiedy

[26.02.2014]
Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, ile tracicie z powodu trwania godzin szczytu? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili to na przykładzie Wrocławia. Poznaj „czarne” i „zielone” godziny kierowców.

Raport: Autostradami przez Polskę

[25.02.2014]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak polskie autostrady sprawdzają się w działaniu. Ile zyska kierowca, który zapłaci za przejazd? Która z autostrad daje największe fory kierowcom? Zapraszamy do zapoznania się z treścią raportu.

Czego nie możesz umieścić w aucie?

[24.02.2014]
Przeciętny polski kierowca na ogół wie w co powinien być wyposażony jego pojazd. Jednak, czy zdaje sobie sprawę, że zachodzi tu też odwrotna zależność? Istnieją rzeczy, których pod żadnym pozorem nie wolno umieszczać czy przewozić w pojeździe. Czy wiesz które to?

Godziny szczytu zabierają wam 10%

[21.02.2014]
Prowadzisz auto w tych godzinach? Nawet nie wiesz, ile czasu tracisz. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili kiedy lepiej unikać miejskich ulic. Jak bardzo i kiedy korki są szczególnie uciążliwe?

Strefa zamieszkania - przeczytaj zanim tam wjedziesz

[20.02.2014]
Jakie są obowiązki kierowcy, który wjeżdża w strefę zamieszkania? Czy ma on tam jakieś uprawnienia? Przeczytaj, aby później powrócić z tego miejsca bez mandatu.

Z takim autem na drogę? Będzie kara

[19.02.2014]
Niezależnie od tego czy Twój samochód jest ledwie zipiącym „staruszkiem” czy „młodzikiem” istnieje ryzyko, że nie powinieneś w ogóle wyjeżdżać nim na ulicę. Dlaczego? Być może auto nie spełnia podstawowych wymogów technicznych – jeśli spotkasz patrol policji możesz wpaść w tarapaty. Zobacz, w jakim stanie powinien być Twój pojazd, aby uniknąć kłopotów.

Co naprawdę może straż miejska?

[18.02.2014]
Kierowcy dobrze zdają sobie sprawę, że straż gminna (miejska) posiada szereg uprawnień w zakresie kontroli ruchu drogowego. Straż to jednak nie policja – jej możliwości są bardziej ograniczone. Co może a czego nie może strażnik? Sprawdź zanim zatrzyma on Twój pojazd.

Kolizje drogowe – Bydgoszcz

[17.02.2014]
Przy jakich ulicach Bydgoszczy dochodzi najczęściej do kolizji drogowych? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają najnowsze wyniki badań.

Fakty i mity o wypadkach w Polsce

[14.02.2014]
Z roku na rok dochodzi w Polsce dochodzi do coraz mniejszej liczby wypadków, jednak mity na ich temat trzymają się mocno. Czy młodzi kierowcy naprawdę powodują więcej wypadków? Dlaczego kierowcy powinni uważać w czasie dobrej pogody? Poznaj prawdę w polskich wypadkach.

Obszar zabudowany - poradnik kierowcy

[13.02.2014]
Droga drodze nierówna – wiedzą to kierowcy, którym zdarzyło się złamać przepisy obowiązujące na obszarze zabudowanym. Na co można pozwolić sobie w takim miejscu? Za co grożą największe mandaty? Poniżej najważniejsze fakty o których powinieneś wiedzieć.

Kierowcy – uwaga na soboty!

[12.02.2014]
Nie lubimy poniedziałków i czekamy na weekend? W przypadku kierowców ta zasada niekoniecznie musi się sprawdzać! Z najnowszych danych zebranych przez serwis Korkowo.pl wynika, że kontrole policji zmieniają intensywność w ciągu tygodnia. Kiedy suszą najbardziej?

Na ferie po mandat

[11.02.2014]
Zimowa przerwa w nauce była wyczekiwana nie tylko przez dzieci, ale też ich rodziców. Ferie to dobra okazja do wspólnego wyjazdu. Zanim jednak oddamy się zimowemu szaleństwu warto sprawdzić, w których miejscach Polski szanse na spotkanie patrolu policji są największe.

Bat na kiepskich kierowców

[10.02.2014]
Nie oszukujmy się – na ulicach nie brak kierowców, których umiejętności pozostawiają wiele do życzenia. Nieprzewidywalne albo lekkomyślne zachowania budzą irytację innych uczestników ruchu i stanowią realne zagrożenie bezpieczeństwa. Kiepscy kierowcy nie powinni jednak spać spokojnie – grożą im wysokie kary!

Atak zimy – miasta zwolniły

[07.02.2014]
Początek roku dał się we znaki polskim kierowcom. Atak zimy sprawił, że jazda po mieście stała się jeszcze wolniejsza – zwłaszcza w centrum. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają najnowsze wyniki badań.

Mandat za niecierpliwość

[06.02.2014]
Sokole oko i dobry refleks to nie wszystko. Kierowcy powinni uzbroić się też w cierpliwość – i to nie tylko na czas stania w korku. Dlaczego? Przepisy surowo karzą zmotoryzowanych, którzy są „w gorącej wodzie kąpani”.

TOP 10 najsurowiej karanych wybryków kierowców

[05.02.2014]
Kierowcy nie są aniołami i zdarza im się czasem nie przestrzegać przepisów. Niektóre z wykroczeń są jednak na tyle niebezpieczne, że kara za ich popełnienie jest szczególnie surowa. Wysoki mandat to nie wszystko – zobacz za co dostać można nawet 10 puntów karnych.

Poznań – nowy rok dokucza kierowcom?

[03.02.2014]
Prawdziwa zima zawitała na ulice Poznania dopiero w styczniu i od razu dała się we znaki kierowcom. Opady śniegu, oblodzone jezdnie, zamarznięte auta – nie było łatwo. Potwierdzają to najnowsze badania: na początku roku 2014 poznańscy kierowcy zwolnili. Jak bardzo?

Droga ekspresowa – na co możesz sobie pozwolić?

[31.01.2014]
Oprócz dróg krajowych i autostrad polscy kierowcy mogą korzystać także z dróg ekspresowych. Niestety nie zawsze pamiętają o tym, że na drogach tego typu obowiązują pewne szczególne zasady. Warto przypomnieć je sobie przed wyjazdem na ferie. Co można a czego nie można robić na ekspresówce?

W nowym roku suszą bardziej!

[29.01.2014]
Czy początek roku 2014 był bardziej przychylny dla kierowców niż końcówka 2013? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili jak (i czy w ogóle) zmieniła się średnia liczba drogowych patroli.

Zrobiłeś to? Odholują Tobie auto

[28.01.2014]
Przychodzisz po samochód i widzisz pustkę? Zanim zgłosisz Policji kradzież, zrób rachunek sumienia. Być może pojazd został po prostu usunięty z drogi i to na Twój koszt. Sprawdź w jakich przypadkach jest to możliwe.

Mandaty chodzą parami? Holowanie w zimie

[27.01.2014]
Odpalenie samochodu w zimie to sukces? Tak, ale tylko połowiczny, bo w drodze do celu wiele może się wydarzyć. Awaria pojazdu na trasie oznacza czasem konieczność holowania pojazdu. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę przepisów regulujących tę kwestię. Sprawdź jak holować pojazd, aby przy okazji nie złapać kilku mandatów.

Wysepki, przystanki, pasażerowie – kierowcy uwaga na mandaty!

[23.01.2014]
Zimowa jazda po mieście bywa katorgą. Zaśnieżone jezdnie i korki znacznie obniżają komfort podróżowania. A drogi trzeba jeszcze dzielić z komunikacją miejską – tramwajami oraz autobusami. Zestresowanym kierowcom zdarza się zapominać o swoich obowiązkach względem tych pojazdów. Jak minąć przystanek i nie złapać przy okazji mandatu?

Lustereczko, powiedz przecie... jaki mandat dla kierowcy?

[20.01.2014]
Korzystanie z lusterek samochodowych umożliwia bezkolizyjną podróż – pod warunkiem, że lusterka są sprawne a kierowca umie zrobić z nich odpowiedni użytek. W przeciwnym razie szykują się duże kłopoty. Sprawdź jakie.

Ferie – poradnik sprytnego kierowcy

[17.01.2014]
Feriowy maraton trwa. Od dziś uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego mają dwa tygodnie wolnego. To dobra pora na rodzinną wycieczkę w góry. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu trzeba poświęcić na podróż w wymarzone miejsce.

Kierowcy z tych miast płacą mniej

[15.01.2014]
Wizyta na stacji benzynowej przyprawia Cię o dreszcze? Nie tylko Ciebie. Ceny benzyny potrafią mocno uderzyć po kieszeni, zwłaszcza tych, którzy korzystają z samochodów na co dzień. Nie wszędzie jednak jest tak samo drogo. To ile kierowcy płaca za paliwo zależy także od …miasta w którym tankują. Gdzie jest najtaniej?

Toruń – coraz bardziej przyjazny kierowcom?

[13.01.2014]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak wygląda sytuacja na toruńskich drogach. Wyniki badań wskazują, że zmotoryzowani mają powody do optymizmu. Dlaczego?

RANKING NAJWOLNIEJSZYCH MIAST: ZIMA 2013/2014

[08.01.2014]
W którym mieście wojewódzkim korki są najbardziej uciążliwe? Znamy wyniki najnowszych badań. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali kolejny ranking najwolniejszych miast. Kto jest liderem, a kto maruderem? Jedno jest pewne – w porównaniu z poprzednim badaniem w większości miast odnotowano spadki średnich prędkości.

Opole - w centrum coraz szybciej

[03.01.2014]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali sytuację na opolskich drogach. Czy to możliwe, że kierowcy poruszają się szybciej zimą niż wiosną? Okazuje się, że tak. Więcej szczegółów w raporcie.

Olsztyn – szybciej w centrum, wolniej na obrzeżach

[02.01.2014]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak wiedzie się olsztyńskim kierowcom. Dobra wiadomość brzmi: w centrum miasta jedzie się szybciej niż było to na wiosnę. Zła: w pozostałych obszarach miasta mamy do czynienia ze spowolnieniem.

Kielce –zimą kierowcy mają lepiej!

[19.12.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak wygląda sytuacja drogowa w Kielcach. Wyniki ich badań są dosyć zaskakujące. Wygląda na to, że tegoroczny okres jesienno-zimowy rozpieszcza kierowców. Pytanie tylko jak długo?

Katowice – w centrum wolniej, na obrzeżach szybciej

[18.12.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali sprawdzili, jak wygląda drogowa sytuacja w Katowicach. Jedzie się i szybciej, i wolniej niż było to rok temu. Jak to możliwe?

Gorzów Wielkopolski – na Zachodzie bez zmian

[17.12.2013]
Łagodny przebieg zimy sprzyja kierowcom – takie wnioski płyną z najnowszych badań specjalistów z serwisu Korkowo.pl. Jak jeździ się po Gorzowie tuż przed świętami? Zobacz najnowsze wyniki badań.

Bydgoszcz – zima sprzyja kierowcom

[16.12.2013]
Kierowcy na ogół nie przepadają za zimą – poranne odśnieżanie pojazdu jest zwykle uciążliwym obowiązkiem. Na razie jednak nie jest tak źle, łagodny przebieg zimy spowodował, że sytuacja drogowa w Bydgoszczy została ustabilizowana. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają wyniki najnowszych badań.

Zimowe pułapki, w które wpadają kierowcy

[13.12.2013]
Zima jest tak naprawdę wielkim drogowym testem dla zmotoryzowanych. Sprawdza znajomość przepisów, szybko weryfikuje umiejętności kierowców i uczy ich pokory. Kto sobie nie radzi – przegrywa, zalicza stłuczkę, dostaje mandat albo odwiedza mechanika w trybie pilnym. Sprawdź na co uważać w zimie, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i chronić swoje zdrowie, nerwy, portfel.

Poznań –drogowo ustabilizowany, ale wolny

[12.12.2013]
Czy to lato, czy to zima w Poznaniu kierowcy przemieszczają się w podobnym tempie. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają wyniki najnowszych badań. W Poznaniu bez zmian a w centrum – tradycyjnie – wolno.

Gdańsk zwolnił. Dlaczego?

[11.12.2013]
Najnowsze wyniki badań wskazują, że sytuacja drogowa w Gdańsku uległa pogorszeniu. Na szczęście spadki prędkości nie są spektakularne. W jakim położeniu znaleźli się gdańscy kierowcy?

Kraków wygrywa z zimą? Raport drogowy

[10.12.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeanalizowali sytuację na krakowskich ulicach. Jak wygląda poruszanie się po mieście z punktu widzenia przeciętnego kierowcy? Jest lepiej czy gorzej niż rok temu? Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi wynikami badań.

Warszawa – zimowy raport drogowy

[09.12.2013]
Pora jesienno-zimowa to dla kierowców szczególnie trudny czas. Samochód nierzadko wymaga odśnieżania, a jezdnie zamieniają się w szklankę. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, w jakich warunkach przyszło jeździć warszawskim kierowcom. Jest lepiej niż rok temu?

Rzeszów – bywa wolno, ale stabilnie

[06.12.2013]
Sezon jesienno-zimowy może okazać się dla kierowców prawdziwym utrapieniem. Zmrok zapada szybko i znacznie pogarsza widoczność, do tego dochodzą też opady deszczu i śniegu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak wygląda sytuacja drogowa w Rzeszowie. Czy tegoroczna jesień bardzo daje się we znaki kierowcom?

Łódź – raport zimowy

[05.12.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak wygląda sytuacja na łódzkich drogach. Jeździ się lepiej czy gorzej niż rok temu? Żadna z odpowiedzi nie jest prawidłowa. Dlaczego?

Wrocław - zimowy raport drogowy

[04.12.2013]
Wolniej niż było to wiosną i prawie tak samo, jak rok temu. Tak wygląda drogowa sytuacja we Wrocławiu. Kierowcy w centrum muszą liczyć się ze staniem w korkach, zwłaszcza w ścisłym centrum miasta. Specjaliści w serwisu Korkowo.pl przedstawiają najnowsze wyniki badań.

Białystok – centrum przyspieszyło!

[03.12.2013]
Najnowsze dane przedstawione przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl nie pozostawiają wątpliwości: w centrum Białegostoku kierowcy jadą szybciej, niż przed rokiem. Jednak w tej beczce miodu jest i łyżka dziegciu. Sprawdź dlaczego.

Szczecin – raport drogowy jesień-zima 2013

[02.12.2013]
Najbliższe miesiące mogą nie rozpieszczać kierowców. Opady deszczu i śniegu, zamarznięte szyby i śliskie jezdnie – to potencjalne zagrożenia. Jak do tej pory jednak jesień była dla zmotoryzowanych łaskawa, przynajmniej w Szczecinie. Według badań specjalistów z serwisu Korkowo.pl w mieście jeździ się lepiej niż przed rokiem!

Kierowca we mgle - jakie są jego obowiązki?

[29.11.2013]
Jesienne poranki bywają bardzo zamglone. Słaba widoczność w połączeniu z dużym natężeniem ruchu powodują, że podróż autem staje się prawdziwym wyzwaniem. Szczególna ostrożność to czasem jednak za mało. Jakie obowiązki ciążą na kierowcy, który prowadzi pojazd w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza? Co grozi za ich naruszenie?

Kontrole w lubuskim – gdzie najwięcej?

[28.11.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, w których miejscach w województwie lubuskim można spotkać najwięcej patroli drogowych. Jazda zgodnie z przepisami to podstawa, jednak i tak warto wiedzieć, na którym etapie podróży szanse na zobaczenie policyjnego lizaka są statystycznie największe.

Znaki drogowe – od tej strony ich nie znasz!

[27.11.2013]
Trudno wyobrazić sobie sprawną organizację ruchu bez udziału znaków drogowych. Kierowcom zdarza się mieć z nimi na pieńku: a to nie zauważa znaku, a to uznają go za niepotrzebny i zignorują. Choć mijają je codziennie często nie wiedzą o nich wszystkiego. Warto uzupełnić swoją wiedzę, zanim złapie się niepotrzebny mandat.

Słuchasz głośno muzyki w aucie? Uważaj!

[26.11.2013]
Widok pojazdu, który przemierza ulice miast głośno dudniąc muzyką nie należy do rzadkości. Takie zachowanie budzi irytację wielu innych uczestników ruchu i może negatywnie wpłynąć na komfort podróżowania. Czy amatorzy głośnej muzyki za kółkiem zdają sobie sprawę, że mogą zostać ukarani?

Mandat dla pasażera czy kierowcy?

[25.11.2013]
W powszechnej świadomości utrwaliło się przekonanie, że „zdobywanie” mandatów jest domeną kierowców. Owszem – to na kierowcy spoczywa odpowiedzialność za prowadzenie samochodu, więc to on musi liczyć się z karami za ewentualne wykroczenia. Jednak od każdej reguły jest wyjątek – bywają sytuacje, w których mandat może powędrować bezpośrednio do.... pasażera.

Im mniej bezpiecznie, tym więcej fotoradarów?

[22.11.2013]
Widok masztów fotoradarowych na stałe wpisał się w krajobraz Polski. Urządzenia pomiarowe mają powstrzymać kierowców od zbyt mocnego naciskania pedału gazu. Złośliwi mówią, że chodzi tu raczej o ratowanie budżetu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile fotoradarów można spotkać na najbardziej niebezpiecznych krajówkach. Im mniej bezpiecznie, tym więcej masztów?

Uprzejmość na drodze - kiedy wiedzie na manowce?

[21.11.2013]
Zmotoryzowani oczekują od siebie wysokiej kultury jazdy. I dobrze. Czasem jednak to, co kierowcom wydaje się być uprzejmym gestem może sprowadzić na nich nieprzyjemności. Zobacz, które (pozornie niewinne) zachowania mogą ci zaszkodzić.

Dodatkowe badanie techniczne auta? Sprawdź, czy Cię dotyczy

[20.11.2013]
Kierowcy na ogół zdają sobie sprawę o konieczności dokonywania okresowych badań technicznych pojazdów. W przypadku pojazdów 5 letnich i starszych badanie takie trzeba przeprowadzać każdego roku. To jednak nie wszystko, bo prawo nakazuje też dokonywanie tzw. badań dodatkowych. Sprawdź czy dotyczy Cię ten obowiązek.

Ranking województw – gdzie najwięcej patroli drogowych?

[19.11.2013]
Województwa różnią się między sobą nie tylko poziomem zamożności, ale także liczbą patroli na drogach. Gdzie częstotliwość występowania „kontroli” jest najwyższa? Zobacz jak suszą w Twoim województwie!

Niepełnosprawny kierowca - nie łam jego praw

[18.11.2013]
Obniżona sprawność ruchowa nie musi wcale oznaczać wyłączenia z roli kierowcy. Wręcz przeciwnie. Osoby niepełnosprawne zdobywają prawa jazdy i uczestniczą w ruchu drogowym „koło w koło” z osobami pełnosprawnymi. Warto jednak pamiętać, że kierowcy o obniżonej sprawności ruchowej mają pewne szczególne uprawnienia, które trzeba respektować. Czy znasz je wszystkie?

Była stłuczka, będzie alkomat?

[15.11.2013]
Mała stłuczka może zdarzyć się każdemu. Tłok na drodze, stres, chwila nieuwagi i… gotowe. Bywa, że uczestnicy kolizji drogowej decydują się wezwać policję. Czy w takiej sytuacji kierowcy muszą przygotować się na obowiązkowe badanie alkomatem?

Główny grzech zapominalskich kierowców

[14.11.2013]
To zdarza się zarówno początkującym kierowcom, jak i tym, którzy spędzili za kółkiem długie lata. Ignorowanie znaków ograniczających prędkość to dla niektórych chleb powszedni. Bywa on bardzo gorzki. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu odpowiada za 1/3 wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców! (Policja 2012 r). Tylko jak sprawdzić, czy dobrana przez nas prędkość jest dostosowana do warunków?

Co robić, gdy ukradną samochód?

[13.11.2013]
Zostawiasz samochód w tym miejscu, co zawsze, wracasz a go już tam nie ma? Doświadczenie kradzieży samochodu jest jednym z bardziej stresujących przeżyć na jakie narażony jest kierowca. Według danych Policji przez pierwsze 9 miesięcy 2012 w Polsce wszczęto ponad 11 tysięcy postępowań w sprawie kradzieży aut. Co robić w sytuacji w której nasz samochód pada ofiarą złodziei?

Opony – jesienne kompendium wiedzy

[12.11.2013]
Kierowcom wydatków nie brakuje: paliwo, ubezpieczenie, przeglądy. To wszystko kosztuje. Do tego dochodzi jeszcze konieczność wymiany opon na zimowe. Stare porzekadło mówi, że chytry dwa razy traci. W tym przypadku to prawda: brak odpowiednich opon to proszenie się o duże kłopoty.

Gdy kierowca spotyka straż miejską

[08.11.2013]
Kontrola ruchu drogowego nie jest, wbrew pozorom, tylko domeną policji. Uprawnienia w tym zakresie posiadają także straże gminne lub miejskie. Czego mogą żądać od kierowcy te służby? To każdy kierowca powinien wiedzieć – dla własnego dobra.

Na prawo maszt, na lewo maszt

[07.11.2013]
Kierowcy ich nie lubią, choć zwykle czują przed nimi respekt. Maszty fotoradarowe kojarzą się głównie z przyciskaniem hamulca oraz mandatami. Nie wszędzie jednak szansa na spotkanie fotoradaru jest taka sama. Jakie miasta wojewódzkie przodują w liczbie masztów, a które mają ich niewiele? Statystyki są zaskakujące!

Gorzów Wielkopolski – w korkach tak, jak na wiosnę

[06.11.2013]
Czy jesień daje się mocno we znaki gorzowskim kierowcom? Najnowsze wyniki badań wskazują, że natężenie ruchu w centrum miasta ma...wiosenny charakter. Co oznacza to dla przeciętnego mieszkańca Gorzowa?

„Elka” na drodze – mandat w kieszeni?

[05.11.2013]
Nikt nie rodzi się kierowcą, prowadzenia samochodu trzeba się po prostu nauczyć. Mimo to widok „elki” na drodze podnosi ciśnienie innym uczestnikom ruchu. Gwałtowne hamowanie, nieporadne manewry czy tamowanie ruchu – to główne zarzuty kierowane w stronę kursantów. Dzielić drogę jednak trzeba. Jakie obowiązki mają wobec siebie kursanci i kierowcy?

Kierowcy nie mieli łatwo. Liczba kontroli poszybowała

[04.11.2013]
Święto Zmarłych i związany z nim „długi weekend” dobiegł końca. Dla wielu kierowców minione dni były okazją nie tyle do zadumy, co do... zubożenia portfela. Jak wskazują najnowsze dane serwisu Korkowo.pl liczba suszarek w trakcie świąt wzrosła prawie 2,5 razy!

Godziny szczytu – co miasto to inne?

[31.10.2013]
W każdym mieście o pewnych porach łatwo utknąć w korku, zwłaszcza jeżeli kierowca musi przebić się przez centrum. O której dokładnie godzinie można spodziewać się komunikacyjnego szczytu? W jakim mieście Polski korki są szczególnie uciążliwe? Przedstawiamy najnowsze wyniki badań specjalistów z serwisu Korkowo.pl.

Krakowiacy stoją w korkach o 3 godziny dłużej

[30.10.2013]
Październik to dla kierowców trudny czas, bo na drogi wracają nie tylko urlopowicze, ale i studenci. Więcej pojazdów na drogach to więcej korków. Jak wygląda obecnie sytuacja drogowa w Krakowie? Jest lepiej czy gorzej niż było tok temu?

8 powodów, dla których zatrzymają prawo jazdy

[29.10.2013]
Jedziesz do pracy, na weekend, albo do znajomych. Po drodze spotykasz patrol policji, a wyciągnięty lizak nakazuje zatrzymać się do kontroli. Kilka minut później zamiast prawa jazdy masz.... pokwitowanie. Poznaj przypadki, w których Policja może zatrzymać prawo jazdy i uniknij nieprzyjemnych niespodzianek.

Wrocław w centrum – mniej korków niż rok temu?

[28.10.2013]
Poranne i popołudniowe korki są prawdziwą zmorą kierowców, zwłaszcza tych, którzy muszą przebijać się przez centrum. W porównaniu z analogicznym okresem z zeszłego roku jest... gorzej. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają najnowsze wyniki badań.

Ustępuj autobusom albo czekaj na karę

[25.10.2013]
Kierowcom czasem zdarza się zapominać, że na drogach oprócz aut znajdują się też inni uczestnicy ruchu, w tym pojazdy komunikacji miejskiej. Widok zastawionych przez samochody torów kolejowych nie należy do rzadkości, podobnie jak widok autobusów bezskutecznie próbujących zjechać z zatoczek. Za egoizm i bezmyślność na drodze trzeba jednak płacić. Czasem bardzo słono.

W tych godzinach łatwiej o mandat

[24.10.2013]
O tym, że w długie weekendy wzrasta liczba kontroli policji wiedzą już niemal wszyscy. Takich specjalnych okazji w kalendarzu nie mamy jednak zbyt wiele, a spotkanie „suszarki” w zwykły dzień też potrafi nieźle dać po kieszeni. Tylko kiedy się ich spodziewać? Zobacz w jakich porach dnia susza najbardziej. Godzina po godzinie.

Teatralka w remoncie. A kierowcy....

[23.10.2013]
Remont poznańskiej „Teatralki” jest już właściwie na półmetku. Zmiana organizacji ruchu dotknęła nie tylko pasażerów MPK ale także kierowców. Jak remont „Teatralki” wpłynął na sytuację drogową w mieście? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Studenci powodują korki?

[22.10.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przebadali największe polskie miasta, by sprawdzić, czy studencki powrót z wakacji wpłynął na ruch samochodowy. Czy liczba korków wzrosła? Czego mogą spodziewać się kierowcy w najbliższych tygodniach? Prezentujemy najnowsze dane.

Mała usterka – groźny wypadek?

[21.10.2013]
Nawet pozornie niewielka usterka auta może doprowadzić do poważnego wypadku. Stan techniczny pojazdu jest ważniejszy niż myślisz. Sprawdź dlaczego!

Wypadek na drodze? To musisz wiedzieć

[18.10.2013]
Wraz z początkiem weekendu wzrasta liczba kraks. Piątek, sobota i niedziela odpowiadają w sumie za 42% wszystkich wypadków (Policja 2012 r.). Nawet jeśli my prowadzimy auto zgodnie z przepisami to może okazać się, że znajdziemy się na miejscu wypadku albo będziemy jego świadkiem. Co robić w takiej sytuacji? Kiedy dzwonić po pomoc? Czy udzielenie pierwszej pomocy to nasz moralny czy prawny obowiązek?

Chcesz skrócić czas dojazdu? Płać!

[17.10.2013]
Czy korzystanie z autostrad jest zawsze bardziej opłacalne od korzystania z dróg krajowych? To pytanie zadaje sobie niejeden kierowca planujący trasę. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili to na przykładzie A2.

Karetka na drodze? O tym powinieneś pamiętać

[16.10.2013]
Karetka na sygnale podobnie, jak samochód Policji czy Straży Pożarnej należy do grupy pojazdów uprzywilejowanych. Oznacza to, że nie muszą one stosować się do niektórych przepisów drogowych. Jak w takim razie powinien zachować się kierowca, który spotyka na drodze pojazd tego rodzaju?

Jesienią w góry? Uwaga na fotoradary!

[15.10.2013]
Początek jesieni to dobry czas na wycieczkę w góry – zwłaszcza w przypadku osób, które nie wykorzystały jeszcze swojego urlopu. To, że wakacyjny sezon dobiega końca nie znaczy, że z dróg znikają fotoradary. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili na których trasach ryzyko złapania mandatu jest największe.

Wymijanie, omijanie, mandat!

[14.10.2013]
Nawet prosty z pozoru manewr może przysporzyć kierowcom problemów, niezależnie od ich stażu. Wystarczy chwila nieuwagi lub zła ocena sytuacji i wypadek gotowy. Wymijanie i omijanie nie są tak proste jak myślisz. Sprawdź, jakie błędy popełniają kierowcy.

Bydgoszcz – czarne godziny kierowców

[11.10.2013]
Można uznać, że rozpoczęcie roku akademickiego definitywnie zakończyło letni sezon na drogach. Na bydgoskie jezdnie powrócili nie tylko studenci, ale także osoby pracujące. Jak wpływa to na ruch w mieście? Czy kierowców czekają trudne miesiące i długie godziny spędzone w korkach? Sprawa jest niejednoznaczna.

W jaki dzień tygodnia suszą najbardziej?

[10.10.2013]
Jak dni tygodnia wpływają na ryzyko złapania mandatu? Czy w ogóle istnieje tu jakaś prawidłowość? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają najnowsze wyniki badań. Wniosek? Im bliżej weekendu tym bliżej... mandatu!

Kierowcy i piesi – mandat dla każdego. Ale za co?

[09.10.2013]
Kierowcy narzekają na pieszych, którzy wbiegają na jezdnię. Piesi złorzeczą na kierowców, którzy ani myślą przepuścić ich na pasach. Wzajemne pretensje skłaniają do ryzykownych i złośliwych zachowań. To najlepsza droga do mandatu lub groźnego wypadku. Czego nie wolno pieszym a czego kierowcom? Kto płaci większe mandaty?

Na trasie suszą, ale nie wszędzie równo

[08.10.2013]
Widok policyjnej suszarki to dla wielu zmotoryzowanych to nie tylko stres, ale i szara codzienność. Kto jedzie zgodnie z przepisami i ma sprawny pojazd nie ma się czego bać. Na bardziej krnąbrnych kierowców czekają mandaty oraz punkty karne do kolekcji. Nie wszędzie jednak spotkanie suszarki jest tak samo prawdopodobne. Na których trasach można spotkać je najczęściej?

Mniej wypadków w 2013 roku? Kierowcy tak trzymać!

[07.10.2013]
Choć na tle Europy nadal wypadamy blado, to w Polsce z roku na rok spada liczba wypadków i ofiar śmiertelnych. Zmierzamy w dobrym kierunku, ale czy w 2013 rok wpisze się w tę dobrą tendencję? Wstępne statystyki Policji pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze. Czas na małe podsumowanie.

Do centrum w godzinach szczytu się nie opłaca

[04.10.2013]
Ile czasu musi zarezerwować sobie przeciętny mieszkaniec dużego miasta, aby dojechać do centrum? To zależy od … wskazówek zegara. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak długo za kółkiem spędzają kierowcy w poszczególnych porach dnia. Kto traci najwięcej czasu?

Przewozisz w samochodzie ładunek? To powinieneś wiedzieć

[03.10.2013]
Przeprowadzka, większe zakupy a czasem po prostu sąsiedzka przysługa – okazji do przewożenia w samochodzie ładunków nie brakuje. Niektóre z bagaży mogą jednak stać się kłopotliwe i narazić kierowcę na mandat czy nawet poważny wypadek. Przewożenie rzeczy obwarowane jest szeregiem prawnych wymogów. Sprawdź jakich!

Młodzi kierowcy przyciągają mandaty

[02.10.2013]
Zdobycie prawa jazdy to dla wielu młodych ludzi droga przez mękę. Jednak później wcale nie jest łatwiej. Sam fakt otrzymania prawa jazdy nie czyni z nikogo mistrza kierownicy. Niestety, niektórzy zmotoryzowani o tym zapominają, a potem dziwią się, że spływa na nich deszcz mandatów oraz punkty karne do kolekcji. Jakie błędy są specjalnością świeżo upieczonych kierowców?

Autostrada czy „krajówka” – oszczędzaj albo czas albo pieniądze

[01.10.2013]
Nazywana czasem Bursztynową, autostrada A1 jako jedyna w Polsce ma przebieg południkowy i docelowo będzie łączyć północ z południem kraju. Na razie kierowcy mogą korzystać tylko z kilku jej odcinków. Czy jest to opłacalne? Może lepiej skorzystać z darmowych dróg krajowych? Sprawie przyjrzeli się specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Kiedy mogą zabrać dowód rejestracyjny?

[30.09.2013]
Patrole drogowe kojarzą się kierowcom głównie z „suszarkami” i ewentualnie z kontrolą trzeźwości. To jednak uproszczenie. Spotkanie z patrolem może zakończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Kiedy Policja dokona takiej czynności? I co dalej czeka kierowcę?

Tak suszą w polskich miastach

[27.09.2013]
Jaką „szansę” na spotkanie kontroli drogowej mają kierowcy? To zależy nie tylko od okresu, w którym poruszają się po ulicach, ale także od miasta w którym żyją. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili w tym zakresie specjalne badania. Zobacz jak suszą w Twoim mieście.

Wyprzedzanie – manewr dla wybranych?

[26.09.2013]
Wyprzedzanie to jeden z trudniejszych i bardziej wymagających manewrów. Wystarczy chwila nieuwagi, brawura lub zła ocena sytuacji i groźny wypadek gotowy. Nieumiejętne wyprzedzanie w najlepszym razie zakończy się mandatem. Czy wyprzedzanie naprawdę jest tak niebezpieczne? A może to kierowcy mało co o nim wiedzą?

Zmrok zapada coraz wcześniej – posypią się mandaty?

[25.09.2013]
Początek jesieni to dla kierowców nieszczególnie dobry czas – nawet jeśli pogoda dopisuje, to wyraźnie pogarsza się widoczność na drogach. Zmrok zapada bardzo szybko dlatego coraz trudniej bezpiecznie prowadzić samochód a coraz łatwiej wrócić do domu z mandatem. Zobacz jakie pułapki czekają na kierowców w okresie obniżonej widoczności.

Po wakacjach przestali suszyć kierowców? To mit!

[24.09.2013]
Wedle powszechnego przekonania liczba kontroli prowadzonych przez drogówki wzrasta w trakcie trwania wakacji – w końcu to okres urlopowy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili czy to prawda. Czy wraz z nadejściem września spada prawdopodobieństwo spotkania suszarek?

Łódź – poranne korki trudniejsze niż myślisz

[23.09.2013]
Jest ranek – są korki. Kierowcy znają tę zależność aż za dobrze, bo testują ją na własnej skórze. Faktycznie dla niektórych poranki to prawdziwa szkoła przetrwania, stres i nadprogramowe minuty spędzone za kółkiem. Po południu wcale nie musi być lepiej – droga z pracy do domu bywa bardzo czasochłonna. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, które z nich dają się bardziej we znaki kierowcom.

Drogi ekspresowe – czy wiesz o nich wszystko?

[20.09.2013]
W centrum zainteresowania kierowców i polityków jest głównie liczba autostrad i stan dróg krajowych. Zmotoryzowani nie powinni zapomnieć, że do swojej dyspozycji mają także drogi ekspresowe, które rządzą się swoimi prawami. Jak korzystać z ekspresówek, aby nie narazić się stróżom prawa?

Rowery i motocykle znikają z dróg – kierowcom i tak nie będzie lepiej

[19.09.2013]
Lato się kończy, a wraz z nim z ulic znika znakomita większość rowerzystów i motocyklistów. Kierowcy nie będą musieli już „dzielić” z nimi drogi. Świetnie? Niekoniecznie. Jesień i zima to dla zmotoryzowanych trudny okres, w którym bardzo łatwo o wypadek. Nowe trudności i pułapki są tuż, tuż.

W tych godzinach NIE stoisz w korku

[18.09.2013]
Zakończenie lata jest dla kierowców trudnym okresem: nie dość, że spadają temperatury to w ślad za nimi idą średnie prędkości osiągane przez pojazdy. Efekt? Ulice miast wypełniają się samochodami, a kierowcy – już tradycyjnie – narzekają na korki. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, w których godzinach lepiej omijać centrum miasta szerokim łukiem.

Holowanie od A do Z. Bez mandatu

[17.09.2013]
Czasem bywa tak, że w najmniej oczekiwanym momencie samochód odmawia posłuszeństwa i trzeba go holować. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwa operacja, a prawo wyznacza w tym zakresie obowiązki o których trzeba pamiętać. No chyba, że ktoś chce stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa i dostać mandat.

Jak zmienia się prędkość jazdy we Wrocławiu?

[16.09.2013]
Sytuacja drogowa jest obiektem zainteresowania wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza tych, którym śpieszno do miejsca docelowego. W dużym mieście takim jak Wrocław o pośpiech i o korki nietrudno, a jeszcze ostatnio przez miasto przeszła fala remontów. Jak wygląda dziś ruch w mieście? O których godzinach nie warto korzystać z samochodu?

Zły stan techniczny auta? Przygotuj się na mandat

[13.09.2013]
Mało który kierowca może pozwolić sobie na kupno samochodu najnowszej generacji. Wręcz przeciwnie, Polacy przodują w sprowadzaniu tanich, bo starych aut z zagranicy. Według danych GUS w 2010 r. średni wiek pojazdu w Polsce wyniósł ponad 15 lat i wykazuje tendencję wzrostową. Jednak uwaga! Metryka pojazdu nie usprawiedliwia ewentualnych usterek. Sprawdź, jakie wymogi techniczne nakłada na samochody obecne prawo.

Pociąg vs samochód – co zawiezie Cię szybciej do celu?

[12.09.2013]
Jechać samochodem czy może lepiej wybrać pociąg? Oto dylemat, przed którym codziennie staje wielu podróżnych. Nieważne czy chodzi o wyjazd na spotkanie biznesowe, delegację czy urlop – na miejsce chcemy dotrzeć jak najszybciej. Czy podróż samochodem trwa krócej niż pociągiem? Sprawdziliśmy to na przykładzie sześciu popularnych tras.

Zatrzymanie i postój – o mandat łatwiej niż myślisz

[11.09.2013]
Czy można wyobrazić sobie na drodze czynność prostszą niż zatrzymanie i postój? Niby nie, ale wbrew pozorom oba manewry mogą okazać się kłopotliwe – także dla kierowców z długim stażem. Gdzie można się zatrzymać by nie ryzykować stłuczki ani mandatu?

Przyszedł wrzesień, miasta zwolniły. Jak bardzo?

[10.09.2013]
Scenariusz jest taki sam od lat: w wakacje ruch w centrach miast nieco słabnie, a po ich zakończeniu wszystko wraca do normy. Dla wielu zmotoryzowanych „norma” to codzienna i wyczerpująca walka z korkami. Czy w tym roku „powrót z wakacji” jest szczególnie trudny? Znamy najnowsze wyniki badań.

Łódzkie ulice po wakacjach

[09.09.2013]
Wakacje dobiegły końca i kierowcom jak co roku zajrzał w oczy strach: czy czeka nas fala jesiennych korków i przedłużające się dojazdy do pracy? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Dobra wiadomość brzmi: póki co jest całkiem nieźle. Zła wiadomość – może być gorzej.

Koniec końców – ile trwa przejechanie Polski?

[06.09.2013]
Przejechać Polskę wzdłuż i wszerz - oto marzenie niejednego turysty. Ile czasu mogłaby zająć taka wyprawa? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl, którzy zbadali ile godzin trzeba poświęcić, aby przejechać z jednego końca Polski na drugi. Ostrzegany na wstępie: to wyzwanie dla cierpliwych.

Bez pasów – bez konsekwencji?

[05.09.2013]
Nie każdy je lubi, wielu zapomina je zapinać, a inni nie wierzą w ich skuteczność. Pasy bezpieczeństwa bywają mocno niedoceniane – niesłusznie. Po co kierowcom i pasażerom pasy? Kto może zrezygnować z ich zapinania?

Zobacz jak jedzie się przez nową S3

[04.09.2013]
Oddanie do użytku kolejnego odcinka S3 było dużym wydarzeniem, bardzo oczekiwanym przez kierowców. O nowej drodze rozpisywały się media lokalne i ogólnokrajowe. Teraz czas powiedzieć: sprawdzam. Jak jeździ się po nowym odcinku S3?

Wrocław w remontach. Zakorkowany?

[03.09.2013]
Wakacje upłynęły we Wrocławiu pod znakiem remontów drogowych. Przebudowa Psiego Pola, prace na ul. Krzywoustego, zamknięta ul. Purykiniego a wreszcie remont tunelu na Placu Dominikańskim – oto miejska szkoła przetrwania. Czy wakacyjne remonty faktycznie tak bardzo dały w kość wrocławskim kierowcom? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Zanim nadejdzie jesień – poradnik dla kierowców

[02.09.2013]
Pierwszy szkolny dzwonek już za nami! Wrzesień to czas w którym definitywnie żegnamy się latem i wakacjami. Dla kierowców zmiana pory roku oznacza coś więcej niż wyrwanie kolejnej kartki z kalendarza. Co czeka zmotoryzowanych w najbliższym czasie? Potencjalnych problemów nie brakuje.

Po drogach krajowych jak żółwie?

[30.08.2013]
Choć między kierowcami często dochodzi do różnicy zdań to w narzekaniu bywają oni bardzo zgodni. Obiektem krytyki są nie tylko miejskie korki, fotoradary i mandaty, ale także drogi krajowe. Zmotoryzowani ubolewają często, że ich stan uniemożliwia płynną i bezpieczną jazdę. Sprawie przyjrzeli się specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Wakacyjne trasy ostatniej szansy

[29.08.2013]
Okres urlopowy wszedł właśnie na ostatnią prostą. Końcówka sierpnia to dobry moment aby wreszcie wziąć kilka dni wolnego i ruszyć w Polskę. Trzeba w końcu nabrać energii przed jesienią. Gdzie warto skierować swoje kroki, aby na urlop dotrzeć w jak najkrótszym czasie? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Młody kierowca – z zielonym listkiem i mandatami?

[28.08.2013]
Początkujący kierowcy nie zawsze mają łatwo – ledwo po tym, jak zdołają zdobyć prawo jazdy muszą zmierzyć się z miejską dżunglą i przygotować się na ewentualne kary. Sami też nie pozostawiają bez winy i nonszalancko traktują przepisy. Już niedługo będą musieli dodatkowo oznaczać swe pojazdy zielonym listkiem. Co oznacza to w praktyce?

Wakacje w Poznaniu? Kierowcy zyskują, ale niewiele.

[27.08.2013]
Sezon urlopowy powoli dobiega końca, czas na miejsko-motoryzacyjne podsumowanie. Czy wakacje upłynniły ruch w centrum Poznania? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

A po wakacjach... fala wypadków?

[26.08.2013]
Wakacje powoli zbliżają się do finału. Jednak zakończenie sezonu urlopowego wcale nie oznacza zakończenia okresu „wypadkowego”. Wręcz przeciwnie. Statystyki policji wskazują, że fala wypadków dopiero przed nami.

Wakacje z fotoradarami?

[23.08.2013]
To już ostatni dzwonek na to by wziąć urlop i wyjechać na letnie wakacje. Jednak uwaga – zanim oddacie się słodkiemu lenistwu, przygotujcie się na drogowe niespodzianki. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile fotoradarów czeka na zmotoryzowanych na wybrzeżu i w górach.

Na krańcach Polski – czyli wakacyjne kierunki zmotoryzowanych

[22.08.2013]
Wakacje powoli zbliżają się do finału, dlatego warto je dobrze wykorzystać. Dla niektórych z urlopowiczów dni wolne są okazją do podejmowania podróżniczych wyzwań. Dlaczego nie odwiedzić miast położonych na krańcach Polski? Na co w takiej sytuacji powinni przygotować się zmotoryzowani? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl

Alkohol i kierowcy. Co kraj to inne zasady

[21.08.2013]
Niektórym kierowcom wydaje się, że jadąc na kacu albo po jednym piwie nie przekroczą dopuszczalnej zawartości alkoholu we krwi. To jednak złudzenie. Na baczności powinni mieć się zwłaszcza ci kierowcy, którzy wybierają się na zagraniczne wakacje. Limity dotyczące zawartości alkoholu w poszczególnych krajach mogą się od siebie znacznie różnić.

Tak suszyli kierowców w długi weekend

[20.08.2013]
Dla większości Polaków długi, sierpniowy weekend to czas odpoczynku a także podróży. Dla drogówki to bardzo pracowity okres – w końcu na drogach pojawia się więcej niż zwykle pojazdów, korkują się wylotówki a zniecierpliwieni kierowcy chętnie dociskają pedał gazu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak intensywnie pracowały wówczas policyjne „suszarki”.

Kiepscy kierowcy dostaną po kieszeni

[19.08.2013]
Jedzie tak wolno, że tamuje ruch, nie używa kierunkowskazów i na dodatek zdarza mu się gwałtownie zahamować – bez powodu. Oto portret kierowcy, który doprowadza do szału pozostałych uczestników ruchu drogowego. Niekompetencja zmotoryzowanych może nieźle nadwerężyć ich budżet.

Mandat na długi weekend

[14.08.2013]
Dziś startuje długi, sierpniowy weekend. Dla wielu Polaków to okazja do wyjechania na małe, często spontaniczne wakacje. Dla policji, straży pożarnej i pogotowia te cztery dni będą zapewne pracowitym czasem – w końcu na drogach pojawi się wielu zmotoryzowanych. O czym powinni pamiętać kierowcy, aby uniknąć mandatu?

Wakacje w centrum. Ulga dla kierowców?

[13.08.2013]
Czy miejscy kierowcy mogą w wakacje zapomnieć o korkach? O ile od pracy można wziąć urlop, o tyle wolne od zatłoczonych ulic niestety nie przysługuje – kierowcy muszą liczyć na to, że mieszkańcy miasta tłumnie udadzą się na wypoczynek i tym samym odkorkują centrum. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili czy w wakacje w mieście jeździ się szybciej.

Wypoczywasz w "wypadkowym" województwie?

[12.08.2013]
Wakacje w Polsce najczęściej wiążą się z wypoczynkiem nad Bałtykiem, w górach lub Mazurach. Oznacza to, że gros Polaków odwiedza latem głównie osiem województw położonych na północy, południu i wschodzie kraju. Czy dochodzi tam do wielu wypadków samochodowych? Jak wygląda to w porównaniu z innymi województwami? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Ze Szczecina na wakacje – gdzie opłaca się jechać na urlop?

[08.08.2013]
Pesymiści powiedzą, że połowa wakacji już za nami, a optymiści, że właśnie przed nami. Realiści zaczną pakować walizki i udadzą się na urlop. Do których miejscowości najlepiej się wybrać, aby uniknąć wielogodzinnego pobytu za kółkiem? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili w jakiej sytuacji znajdują się mieszkańcy Szczecina.

Nietypowe przewinienie? Mandat czeka

[07.08.2013]
Kierowcy najczęściej zdają sobie sprawę, że za przekroczenie prędkości czy wymuszenie pierwszeństwa czeka ich mandat. Jednak istnieją także inne, mniej znane przewinienia, które mogą znacznie uszczuplić portfel kierowcy. Chcesz uniknąć nietypowego mandatu? Najpierw musisz wiedzieć za co możesz go dostać.

Starszy kierowca – jest się czego bać?

[06.08.2013]
Dane demograficzne nie pozostawiają złudzeń: według GUS do roku 2035, co piąty Polak będzie miał powyżej 65 lat. Przybędzie nam zatem także wiekowych kierowców: według danych Instytutu Transportu Samochodowego (ITS), kierowcy 50+ są najszybciej rosnącą grupą zmotoryzowanych. Czy jest się czego bać?

Zakopianka nie taka straszna, jak ją malują?

[05.08.2013]
Półmetek wakacji już za nami. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak w lipcu wyglądała sytuacja na drogach prowadzących nad morze i w góry. Jak się okazało, nie wszyscy skazani byli na wielkie korki.

Dorosli nie myślą, najmłodsi płacą

[02.08.2013]
Najmłodsi pasażerowie pojazdów padają ofiarami wypadków tak, jak dorośli. Z uwagi na ich młody wiek są jednak bardziej narażone na poważne obrażenia, a w konsekwencji także śmierć. Co jest największym zagrożeniem dla maluchów w pojazdach? Bezmyślność dorosłych.

Wakacje – czarny sezon motocyklowy?

[01.08.2013]
Sezon wakacyjny jak co roku zbiegł się z sezonem motocyklowym. Lato to czas w którym niesnaski na linii kierowcy-motocykliści przybierają na intensywności. Kto w tym sporze ma rację? Nikt albo każdy po trochu, a tracą … wszyscy.

Krakowscy kierowcy jadą na wakacje. Lekko nie mają

[31.07.2013]
Nad morze, jezioro czy jednak w góry? Gdzie warto udać się na wakacje? Każde miejsce ma swój urok, jednak nie do każdego da się dojechać w krótkim czasie. Gdzie (z punktu widzenia kierowcy) powinni udać się na wypoczynek mieszkańcy Krakowa?

Jak w wakacje jeździ się po mieście?

[30.07.2013]
Specjaliści z serwisu Korokowo.pl sprawdzili, jak minął kierowcom pierwszy miesiąc wakacji. Czy w miastach było mniej korków? A może wręcz przeciwnie?

Chroń samochód w upale

[29.07.2013]
Przez Polskę przechodzi fala upałów. Wysokie temperatury i parne powietrze potrafią skutecznie zniechęcić do jakiejkolwiek aktywności. Co zrobić jednak, gdy trzeba pracować a przy tym korzystać z samochodu? Kierowcy powinni uważać nie tylko na siebie, ale i na swoje pojazdy – jak upał wpływa na jazdę samochodem? Na co powinni zwrócić uwagę zmotoryzowani?

Jak szybko po Europie?

[26.07.2013]
Wszyscy wiedzą, że podróże kształcą, jednak o pewnych rzeczach lepiej dowiedzieć się wcześniej by uniknąć mandatu. Powinny o tym pamiętać zwłaszcza osoby, które wybierają się za granicę. Z jaka prędkością można poruszać się po Europie?

Autostradą na wakacje – opłaca się?

[25.07.2013]
Kto nie marzy o szybkim dotarciu na urlop? Część kierowców jest w tym celu gotowa ponieść dodatkowe koszty przejazdu autostradą. Czy jednak korzystanie z tego typu dróg jest zawsze opłacalne? Wyniki badań wskazują, że zaoszczędzone minuty mogą sporo kosztować.

Wykroczenia bez punktów karnych

[24.07.2013]
Kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów muszą liczyć się z koniecznością zapłacenia mandatu i zgromadzenia punktów karnych. Wbrew pozorom, nie wszystkie przewinienia kierowców, za które trzeba płacić mandat idą w parze z punktami karnymi. Kiedy kierowca nie dostanie punktów karnych?

Półmetek wakacji – wiemy gdzie suszą kierowców

[23.07.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile średnio kontroli mogą spotkać turyści zmierzający na urlop. Mieszkańcy, którego miasta są najbardziej narażeni na spotkanie suszarek?

Autostrada bez mandatów – krótki przewodnik dla kierowców

[22.07.2013]
Korki w drodze do kurortów wypoczynkowych to znak, że sezon wakacyjny w pełni. Co bardziej niecierpliwi kierowcy by szybciej dotrzeć na miejsce korzystają z autostrad. Ty też do nich należysz? Zobacz o czym powinieneś wiedzieć jadąc autostradą aby nie złapać mandatu i uniknąć wypadku.

Kradzież auta, czyli przykra wakacyjna niespodzianka

[19.07.2013]
Bycie ofiarą kradzieży to bardzo stresującą i nieprzyjemna sytuacja. Jeżeli łupem złodziei pada samochód, którym kierowca przyjechał lub ma zamiar pojechać na wakacje to sprawa przybiera jeszcze gorszy obrót. Trzeba pamiętać, że niektóre marki samochodów są kradzione „chętniej” niż inne. Czy Twój pojazd jest w grupie ryzyka? Na ile możliwa jest skuteczna ochrona?

Kierowca, pieszy, motocyklista – co mają na sumieniu?

[18.07.2013]
Animozje między uczestnikami ruchu drogowego są powszechnie znane. Kierowcy narzekają na niesfornych pieszych i vice versa. Gdzieś między nimi przemykają jeszcze motocykliści walczący o swoje miejsce na drodze. Dane Policji wskazują, że wszyscy z nich mają swoje grzeszki. Ale czy wszyscy są równie niebezpieczni?

Jak poruszać się po mieście i oszczędzać czas?

[17.07.2013]
Kierowcy narzekają, że przejazd przez zatłoczone centrum miasta jest udręką. W wakacje problem ten dotyczy nie tylko mieszkańców, ale także turystów, którzy jedynie przejeżdżają przez miasto w drodze do celu podróży. Badania wskazują, że kierowcy mogą jednak zyskać na czasie – jak? Wystarczy nieco zmodyfikować plan podróży.

Za granicą za mandat płacisz na miejscu

[16.07.2013]
Kierowcy wybierający się za granicę powinni prewencyjne uzbroić się w pokaźną sumę pieniędzy na wypadek gdyby zdarzyło im się złapać mandat. Dlaczego? Bo będą musieli zapłacić go od razu. Chyba, że chcą narazić się na niemiłe konsekwencje.

Trasy dla spryciarzy na Mazury

[15.07.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak wygląda w tym roku dojazd na Mazury. Czy kierowcom w drodze na urlop opłaca się korzystać z autostrad? Odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Centrum Krakowa po zmianach

[12.07.2013]
Od 1 lipca w centrum Krakowa obowiązuje poszerzona strefa A, czyli obszar wyłączony z ruchu samochodowego. Czy zamknięcie kolejnych ulic wpłynęło negatywnie na płynność ruchu w ich okolicy? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Będzie tłoczno w drodze na wakacje?

[11.07.2013]
Jeżeli ktoś chce uniknąć korków w drodze na wakacje powinien...rozważyć skorzystania z transportu lotniczego. Większe natężenie ruchu na trasach prowadzących do miejscowości wypoczynkowych powoduje, że dotarcie na wymarzony urlop może potrwać nieco dłużej niż poza sezonem.

Komu opłaca się jechać w góry?

[10.07.2013]
Sezon wakacyjny właśnie się rozkręca! Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali raport dla tych, którzy marzą o wypoczynku w polskich górach. Gdzie warto się udać się na urlop? To zależy, ile czasu kierowca chce spędzić za kółkiem.

Złośliwi kierowcy dostaną w kość!

[09.07.2013]
Komu nie zdarzyło się spotkać na drodze kierowcy, który uciekał się do złośliwych zachowań? Jazda na ogonie, tamowanie ruchu czy uniemożliwianie wyprzedzania to tylko niektóre z przewinień, które doprowadzają zmotoryzowanych do szału. Złośliwi kierowcy nie pozostają bezkarni – zobacz jak słono płacą za swoje wybryki.

Niskie, polskie mandaty?

[08.07.2013]
Polski taryfikator mandatów wielu kierowcom wydaje się zbyt surowy. Jednak czy mandaty w Polsce naprawdę są tak wysokie? Zobaczmy, jak wygląda to w innych krajach Europy. Lektura obowiązkowa dla tych, którzy wybierają się samochodem na zagraniczne wakacje.

Oto drogi w najlepszym stanie!

[05.07.2013]
Wbrew pozorom Polsce nie brak dróg krajowych, które praktycznie w całości znajdują się w dobrym stanie technicznym. Czy masz szansę z nich korzystać? Sprawdź to!

Raport drogowy – poznaj stan dróg, którymi pojedziesz na wakacje

[04.07.2013]
Nasze drogi i autostrady czeka turystyczne oblężenie, typowe dla okresu wakacyjnego. Czy są na to gotowe? Jaki jest właściwie stan polskich dróg? To już zależy od województwa. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają wakacyjny niezbędnik kierowcy, który chce wiedzieć więcej!

Gorzów Wielkopolski – raport na wakacje

[03.07.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu spędzą za kółkiem mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w drodze na urlop. Gdzie opłaca się wyjechać? W góry nad morze czy jezioro? Warto sprawdzić to przed wyruszeniem w trasę.

Mandat za zaniedbany samochód?

[02.07.2013]
Brudne, zaniedbane, hałasujące – czy właśnie tak wyglądają auta polskich kierowców? Na pewno nie wszystkie. Nie da się jednak ukryć, że wiele pojazdów, które mijamy na drogach znajduje się w opłakanym stanie. Ciekawe tylko, czy właściciele takich samochodów zdają sobie sprawę, że grożą im... mandaty!

Ruszyła nowa strefa 30 w Poznaniu. Czy faktycznie coś zmieni?

[01.07.2013]
Dziś zaczyna obowiązywać poszerzona strefa 30 obejmująca centrum Poznania. Czy strefa uspokojonego ruchu zmieni coś w sytuacji drogowej? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają najnowsze wyniki badań.

500 złotych mandatu. Za co?

[28.06.2013]
Zaczyna się okres urlopowy a wraz z nim sezon wakacyjnych mandatów! Prędkość jaką jedziesz, to nie wszystko na co powinieneś zwrócić uwagę. Oto lista najbardziej kosztownych przewinień.

Raport na wakacje dla kierowców

[27.06.2013]
Czerwiec dobiega końca – świadectwa lada dzień trafią w ręce uczniów, a wnioski urlopowe w ręce szefów. I już będzie można wyjechać na wakacje. Pytanie tylko gdzie? To zależy ile czasu chcecie poświęcić na dojazd w wybrane miejsce. Poniżej przedstawiamy specjalny wakacyjny raport drogowy.

Jeździsz w godzinach szczytu? Tracisz

[26.06.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali wpływ godzin szczytu na miejskie korki. Kierowcy raczej nie mają powodów do radości. Dlaczego?

Warszawa: w godzinach szczytu nawet o 1/3 wolniej

[25.06.2013]
Czy warszawskie godziny szczytu faktycznie zabierają kierowcom długie godziny z ich życia? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak poszczególne pory dnia wpływają na ruch w centrum. Wyniki badań raczej nie ucieszą zmotoryzowanych.

Małe, kosztowne grzeszki kierowców

[24.06.2013]
Nie trzeba być piratem drogowym, aby łamać przepisy ruchu drogowego. Pułapką dla kierowców mogą okazać się małe, na pozór nieszkodliwe przewinienia. Zwykłe zapominalstwo i niewiedza mogą okazać się całkiem kosztowne. Zobacz na co zwrócić uwagę!

Nie utrudniaj życia kierowcom, bo zapłacisz

[21.06.2013]
Kierowcy nie mają łatwo – rosnące ceny benzyny idą w parze z rosnącą liczbą fotoradarów. Czas jednak spojrzeć na drugą stronę medalu. Zobacz jakie kary grożą tym, którzy utrudniają zmotoryzowanym życie!

Godziny szczytu kradną czas?

[20.06.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak godziny szczytu wpływają na płynność ruchu w mieście. Okazało się, że w trakcie ich trwania średnie prędkości kierowców mogą spadać prawie o 1/5!

Najgorsze dopiero przed nami? Uwaga kierowcy!

[19.06.2013]
Sezon urlopowy właśnie startuje i tysiące Polaków wsiadają za kółko by udać się na wypoczynek. Niestety, co roku w okresie letnim rośnie natężenie tragicznych wypadków. Kierowcy powinni mieć się na baczności. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Drogi nad morze. Ile fotoradarów miniesz?

[18.06.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, na których trasach nad morze kierowcy mają największe szanse spotkać fotoradar. Zobacz, czy Twoja droga na urlop będzie bogata w niespodzianki.

Gdzie na wypoczynek?

[17.06.2013]
Lato jest już coraz bliżej, a temperatury na zewnątrz zachęcają do wakacyjnych wojaży – także tych weekendowych. Nawet krótki wypad z miasta pozwoli zgromadzić energię potrzebną do dalszej pracy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, gdzie warto udać się na wypoczynek.

Im więcej ludzi, tym większe korki? Niekoniecznie

[13.06.2013]
Czy gęstość zaludnienia w mieście ma zasadniczy wpływ na średnie prędkości osiągane przez kierowców? Jak się okazało – nie zawsze i nie wszędzie. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl prezentują wyniki najnowszych badań.

Te wypadki są najgroźniejsze

[12.06.2013]
Wypadki ze skutkiem śmiertelnym należą do najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Statystyki nie pozostawiają złudzeń – Polsce w 2012 roku co jedenasty wypadek był wypadkiem z ofiarami śmiertelnymi. Co i kto jest przyczyną takich wypadków? Które dni tygodnia są statystycznie najmniej bezpieczne?

Stłuczka i co dalej?

[11.06.2013]
To może zdarzyć się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Wystarczy chwila nieuwagi i stłuczka na drodze gotowa. Jak zachować się w takiej sytuacji? Czy koniecznie trzeba wezwać Policję?

W Toruniu tylko trochę szybciej

[10.06.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali sytuację na toruńskich drogach. Na obszarze całego miasta jeździ się szybciej niż w grudniu, ale spektakularnej zmiany nie ma. Zobacz z jaką prędkością poruszają się w Toruniu kierowcy.

W długie weekendy suszą nawet 63% więcej!

[07.06.2013]
Ostatni miesiąc obfitował w długie weekendy. Na początku maja i początku czerwca Polacy mieli szansę na małe wakacje, a drogówka – pełne ręce roboty. Który z weekendów był bogatszy w suszarki? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

RANKING NAJWOLNIEJSZYCH MIAST

[05.06.2013]
W którym mieście wojewódzkim kierowcy poruszają się najwolniej, a w którym najszybciej? Teraz już to wiemy. W najwolniejszych miastach Polski średnia prędkość pojazdów nie przekracza 36 km/h. To i tak lepiej niż kiedyś. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają Ranking Najwolniejszych Miast.

Inicjatywa, która ratuje życie

[03.06.2013]
W zeszłym roku na przejazdach kolejowych doszło do 224 wypadków w których zginęły 33 osoby. W porównaniu z poprzednimi latami można mówić o tendencji spadkowej w statystykach. Jednak nie zmienia to faktu, że na przejazdach wciąż dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków.

Olsztyn - raport drogowy

[28.05.2013]
Czy prędkości osiągane przez kierowców na ulicach Olsztyna uległy w ostatnim czasie istotnym wahaniom? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają wyniki najnowszych pomiarów.

Kielce – jak szybko jeździ się po mieście?

[27.05.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili badania dotyczące prędkości osiąganych przez kieleckich kierowców. Czy centrum miasta sprzyja zmotoryzowanym? To zależy od...punktu widzenia.

Katowice zwolniły w centrum

[24.05.2013]
Wygląda na to, że Katowice to miasto paradoksów, przynajmniej jeżeli chodzi o wyniki badań dotyczących jego sytuacji drogowej. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl prezentują wyniki najnowszych badań.

Gorzów Wielkopolski – w tych obszarach jadą najszybciej

[23.05.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają najnowsze wyniki badań dotyczące sytuacji drogowej w Gorzowie Wielkopolskim. W których punktach miasta można liczyć na najlepsze warunki do swobodnej jazdy?

Jak szybko jeździ się po Lublinie?

[22.05.2013]
Czy wiosenne miesiące poprawiły sytuację kierowców z Lublina? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili badania średnich prędkości pojazdów poruszających się po mieście. Co się okazało? Jest lepiej, choć niekoniecznie w samym centrum miasta.

Jak szybko po Opolu?

[21.05.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają wyniki badań dotyczących sytuacji drogowej w Opolu. Czy miejskie ulice pozwalają kierowcom na swobodną jazdę?

W Bydgoszczy szybciej – ale niewiele

[20.05.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali sytuację na bydgoskich drogach. Dobra wiadomość: jedzie się szybciej. Zła wiadomość – przyspieszenie może być niezauważalne dla kierowców.

Poznańskie drogi bez zmian

[17.05.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili badania poznańskich ulic. Czy w mieście jeździ się szybciej niż pół roku temu? Niekoniecznie.

Gdańsk w centrum – jest szybciej

[16.05.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl ponownie zbadali Gdańskie ulice, aby przekonać się jak wygląda obecnie sytuacja kierowców w tym mieście. Wniosek? Średnia prędkość w centrum miasta przekroczyła 40 km/h.

Jak się jeździ w Warszawie?

[15.05.2013]
W ostatnich dniach pojawił się pomysł ograniczenia w Europie prędkości do 30 km/h na terenach zabudowanych. Tym razem z propozycją wystąpiła inicjatywa obywatelska. Jednak średnie prędkości pojazdów w dużych miastach wskazują, że zmiana ta mogłaby w zasadzie nie zmienić... niczego.

Rzeszów szybszy w centrum

[14.05.2013]
Jak wygląda sytuacja drogowa w centrum Rzeszowa? Czy wiosenne temperatury sprzyjają kierowcom? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl prezentują wyniki najnowszych badań.

Kraków bardziej przychylny kierowcom?

[13.05.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl po raz kolejny zbadali sytuację na krakowskich ulicach. Czy tym razem kierowcy mają powody do zadowolenia?

W Łodzi jeżdżą wiosną tak, jak w zimie

[10.05.2013]
Pogoda tej wiosny raczej nie rozpieszcza kierowców, zwłaszcza tych, którzy w deszczu muszą przebijać się przez centrum miasta. Czy dane liczbowe potwierdzą tę obserwację? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się łódzkim ulicom.

Po zimie nie przyspieszyli. Białystok

[09.05.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili badania dotyczące białostockich ulic. Czy kierowcy mogą liczyć na szybki przejazd przez centrum miasta?

Jak się jeździ w Szczecinie?

[08.05.2013]
Czy szczecińscy kierowcy mają powody do zadowolenia? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się tamtejszym ulicom. Jak się okazało, nie wszystkie obszary miasta sprzyjają płynnej jeździe.

Wrocław przyspieszył. Tylko na wiosnę?

[07.05.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl ponownie przyjrzeli się wrocławskim ulicom. Tegoroczna wiosna sprzyja kierowcom. Pytanie tylko, czy ta tendencja ma szansę utrzymać się na dłużej.

Kto na A1 zyskuje 200 procent?

[06.05.2013]
W ostatnim czasie głośno było o budowie autostrady A1. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili czy poruszanie się już istniejącymi odcinkami tej autostrady jest opłacalne. Wyniki badań są zaskakujące.

Te wypadki zdarzają się najczęściej

[30.04.2013]
Tegoroczna majówka nabiera tempa, już wkrótce na wylotówkach miast może zrobić się... gorąco. Zwiększony ruch na drogach sprzyja powstaniu korków, które irytują kierowców zmierzających na urlop. Jednak lepiej jest „spieszyć się powoli” i uniknąć wypadków. Jakie z nich zdarzają się najczęściej? Czy da się im zapobiec?

Czarna „piątka” dróg krajowych

[29.04.2013]
Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od majówkowego wypoczynku. To także czas wzmożonego ruchu na drogach krajowych. Które z nich należą do szczególnie niebezpiecznych? O czym trzeba pamiętać przed wyruszeniem w trasę?

Majówka. Ile fotoradarów spotkasz?

[26.04.2013]
Majówkowy wypad to dla wielu wyczekiwana okazja do błogiego lenistwa. Jednak kierowcy powinni nadal mieć się na baczności! Na drogach czekają przecież fotoradary. Na jakich trasach spotkacie je najczęściej? Specjaliści serwisu Korkowo.pl przedstawiają majówkowy raport drogowy.

Jak prawidłowo przewozić dzieci?

[25.04.2013]
Majówkowe przygotowania właśnie się rozpoczynają. W ferworze gromadzenia zapasów i ekwipunku nie można zapomnieć jednak o bezpieczeństwie podróżowania. Szczególną troskę powinno się poświecić najmłodszym uczestnikom wyprawy. W jaki sposób powinno przewozić się dzieci?

Majówkowy przewóz zwierząt – uniknij mandatu

[24.04.2013]
Fotoradary i kontrole policji to nie wszystko o czym powinni pamiętać kierowcy wybierający się na majówkę. Równie ważna jest troska o komfort i bezpieczeństwo podróży pasażerów. Nawet jeżeli są to... zwierzęta.

Ruszasz na majówkę? Drogówka też!

[23.04.2013]
Długi weekend jest coraz bliżej. Już wkrótce na ulicach i wylotówkach miast zwiększy się natężenie ruchu samochodowego. Kierowcy powinni mieć się na baczności – w tym okresie wzrasta nie tylko prawdopodobieństwo wypadku ale i …otrzymania mandatu. Sprawdź dlaczego.

Wypadki po polsku

[22.04.2013]
Jest mężczyzną w wieku 25 – 39 lat, który w piątek jechał za szybko po jezdni między godziną 13 a 20. Kto to taki? Statystyczny sprawca wypadku. Sprawdź, czy i Ty nie jesteś w grupie ryzyka.

Najlepsze weekendowe kierunki

[19.04.2013]
To właściwie pierwszy w pełni wiosenny weekend w Polsce. I zapewne pierwszy w którym Polacy zdecydują się udać na krótki, ale długo wyczekiwany wypoczynek. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, gdzie można udać się na weekend.

Czy opłaca się omijać autostradę A4?

[18.04.2013]
Kierowcy, którzy wybierają się w dalsze podróże stają przed strategiczną decyzją: wybrać drogi krajowe czy jechać autostradą? Sezon letni właśnie się rozpoczyna i takich dylematów będzie przybywać. Co zatem wybrać? Sprawie przyjrzeli się specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Więcej samochodów = mniej wypadków?

[17.04.2013]
Polskie drogi nie cieszą się najlepszą opinią w oczach kierowców. Korki, wypadki, jezdnie dziurawe jak ser szwajcarski. Z okazji wiosny warto jednak przyjrzeć się temu, co pozytywne. Wbrew pozorom zmotoryzowani mają powody do radości. Brzmi niewiarygodnie? A jednak?

Kraków – na tych ulicach uważaj

[16.04.2013]
Na których ulicach Krakowa najczęściej dochodzi do wypadków i stłuczek? Możesz sprawdzić to już teraz. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają raport dotyczący kolizji w tym mieście.

Najbardziej kolizyjne ulice Łodzi

[15.04.2013]
Znamy najbardziej zagrożone kolizjami miejsca w Łodzi. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przez ostatni kwartał zbierali zgłoszenia dotyczące zdarzeń drogowych w mieście. Sprawdź, gdzie zachować szczególną czujność.

Rowerzyści i kierowcy. Spór trwa

[12.04.2013]
Rowerzystom i kierowcom trudno wypracować sposób na harmonijne współegzystowanie na drogach. Ścieżek rowerowych przybywa, ale nie wszędzie, dlatego spora grupa rowerzystów porusza się po jezdniach nieraz doprowadzając zmotoryzowanych do szału.

Uwaga na wypadki. Warszawa

[11.04.2013]
Specjaliści serwisu Korkowo.pl przeanalizowali sytuację na warszawskich ulicach. W których miejscach najczęściej dochodzi do stłuczek i wypadków?

Wypadki na autostradach

[10.04.2013]
Uchodzą za jeden z bezpieczniejszych i szybszych kanałów transportu. Nie mamy ich w Polsce za wiele, a tempo budowy kolejnych odcinków często pozostawia wiele do życzenia. Autostrady nie są jednak strefami wolnymi od wypadków czy kolizji. Sprawdź, gdzie warto zachować szczególną ostrożność.

Przygotuj samochód na wiosnę

[09.04.2013]
Wiosna wkracza na polskie ulice w wolnym tempie, można by powiedzieć na pierwszym biegu. To szansa dla kierowców – mają czas aby przygotować swoje pojazdy na wiosenne i letnie miesiące. O czym nie można zapomnieć?

Kolizyjne ulice. Poznań

[08.04.2013]
Specjaliści serwisu Korkowo.pl zbadali sytuację na poznańskich ulicach. Które punkty miasta są najbardziej narażone na kolizje i wypadki?

7 grzechów głównych kierowców

[05.04.2013]
Jakość poruszania się po polskich drogach zależy nie tylko od stanu dróg, ale i od uczestników ruchu. Nic nie denerwuje kierowców tak, jak błędy innych zmotoryzowanych. Które z nich popełniane są najczęściej? Oto lista grzechów i grzeszków popełnianych przez kierowców.

Kierowco - uważaj w piątki

[04.04.2013]
Jesteś kierowcą? Z statystyk wynika, że prawdopodobieństwo wypadku rośnie w określone dni tygodnia. Zobacz kiedy i dlaczego zachować największą ostrożność.

Kielce - raport drogowy

[03.04.2013]
Ile średnio kontroli policji można spotkać na kieleckich ulicach? Czy poruszanie się po mieście daje się kierowcom we znaki? Specjaliści serwisu Korkowo.pl przedstawiają raport dotyczący kieleckich ulic.

Ile zima kosztuje kierowców

[02.04.2013]
Gdy zima się przedłuża, rosną wydatki a maleje cierpliwość. Co składa się na koszt zimy i czy można go zmniejszyć? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak ujemne temperatury nadwerężają portfele kierowców.

Jak awaria na Wisłostradzie zmieniła Powiśle?

[29.03.2013]
Już od ponad 8 miesięcy Wisłostrada jest przyczyną utrapień kierowców. Wyznaczane są kolejne terminy otwarcia tunelu, a w konsekwencji usprawnienia ruchu na Powiślu. Na razie jednak bez większych efektów. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali jak obecnie wygląda sytuacja wokół Wisłostrady.

Sztuczki na A2 – komu się opłacają?

[28.03.2013]
Budowa autostrad idzie nam ze zmiennym szczęściem: raczej wolno niż szybciej, raczej drożej niż taniej. Autostrady kuszą kierowców szybkim dojazdem do celu w komfortowych warunkach. Przejazd nimi wiąże się jednak najczęściej z dodatkowymi kosztami. Czy opłaca się z nich korzystać? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili to na przykładzie autostrady A2.

Wielkanocna siatka połączeń

[27.03.2013]
Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od Świąt Wielkanocnych. Wielu Polaków spędzi je z dala od swojego miejsca zamieszkania. Ile czasu spędzą oni za kółkiem? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Tych dróg lepiej unikać. Raport

[26.03.2013]
Podróżujesz często samochodem? Na Wielkanoc do rodziny wybierasz się autem? Uważaj na drogi, którymi się poruszasz. Które z nich są naprawdę niebezpieczne? Praktyczny przewodnik po drogach prezentują specjaliści z serwisu Korkowo.pl

Wielkanoc bez mandatu, aresztu i grzywny

[25.03.2013]
Święta Wielkiejnocy są tuż tuż. Wolne dni sprzyjają wyjazdom i podróżom do dawno niewidzianych krewnych. Są także, nie da się ukryć, okazją do spożywania alkoholu. Jazda na podwójnym gazie to ostatnia rzecz na jaką mogą pozwolić sobie kierowcy. No chyba, że nie boją się 10 lat za kratkami.

Płock radzi sobie z korkami?

[22.03.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się płockim ulicom. Czy kierowcy przejeżdżający przez centrum miasta muszą liczyć się z długimi godzinami spędzonymi za kółkiem? Oto wyniki najnowszych badań.

Mieszkasz poza miastem? Tracisz rocznie 600 zł

[21.03.2013]
Mieszkanie poza granicami wielkiego miasta ma wiele plusów. Podmiejskie osiedla kuszą młodych tańszymi mieszkaniami i cichą okolicą. Do pracy można przecież dojechać samochodem. Jednak wyjeżdżając z miasta trzeba wziąć pod uwagę dodatkowe, niemal ukryte koszty. Ile one wynoszą? Sprawie przyjrzeli się specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Sezon motocyklowy za pasem. Kierowcy uważajcie!

[20.03.2013]
Nadejście wiosny to tylko kwestia czasu. Kierowcy już zacierają ręce na myśl o swobodnej i płynnej jeździe. Jednak uwaga! Już wkrótce na drogach pojawi się większa liczba motocyklistów. Czy kierowcy są przygotowani na to spotkanie?

Wolne centra polskich miast kradną czas?

[19.03.2013]
W ciągu ostatniego miesiąca specjaliści z serwisu Korkowo.pl badali centra największych polskich miast. Wniosek? Zima dała kierowcom w kość. Ale to nie tylko ona.

W sercu Poznania kierowcy tracą czas

[18.03.2013]
W Poznaniu cały czas trwają remonty ulic a zima nie odpuszcza. Efekt? Korki w centrum bywają uciążliwe bardziej niż zwykle. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu zajmuje poznaniakom podróżowanie po zatłoczonych ulicach.

17 km/h w centrum - Kraków

[15.03.2013]
Korki na drogach to dla wielu zmotoryzowanych chleb powszedni. Zatłoczone ulice oznaczają nie tylko nerwowy poranek, ale także straty finansowe oraz czasowe. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się krakowskim ulicom. Jak wiele czasu tracą kierowcy w ulicznych korkach?

Centrum stolicy nie odpuszcza

[14.03.2013]
Pokonywanie centrum Warszawy w godzinach szczytu to wyzwanie dla cierpliwych kierowców. Ciągnące się kilometrami korki oznaczają straty finansowe nie tylko dla poszczególnych osób, ale także w skali całego kraju. W końcu pojazdy spalają więcej benzyny a ich właściciele spóźniają się do pracy. Ile czasu kosztują warszawiaków zatłoczone ulice? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Na święta więcej kontroli

[13.03.2013]
Kierowcy, miejcie się na baczności! Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wraz z nimi gwałtownie wzrasta liczba kontroli na drogach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają wyniki najnowszych badań.

Twój telefon pokaże, gdzie opłaca się tankować

[12.03.2013]
Kieszenie kierowców są coraz bardziej nadwerężane. Tu trzeba zapłacić za ubezpieczenie, tam trafi się mandat, a na koniec jeszcze czeka wizyta na stacji benzynowej. Ceny paliwa szybują w górę. Czy zmotoryzowani będą zmuszeni przerzucić się na rowery? Niekoniecznie! Sprawdź jak płacić mniej za paliwo.

Kierowcy kontra piesi

[11.03.2013]
Dzień w dzień na polskich ulicach toczy się walka, która jednych kosztuje nerwy a innych zdrowie lub życie. Piesi narzekają na kierowców, a kierowcy na pieszych. Wzajemna niechęć wobec siebie może prowadzić do tragedii. Czy wina leży po obu stronach? Co mówią o tym statystyki?

Centrum Szczecina testuje cierpliwość kierowców?

[08.03.2013]
Czy przejazd przez centrum miasta zawsze oznacza drogę przez mękę? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Tym razem przyjrzeli się szczecińskim ulicom. Ile czasu kierowcy tracą kierowcy na przebijanie się przez zatłoczone ulice?

Życzenia :)

[08.03.2013]
W tym szczególnym dniu - szczególna informacja

Kierowcy vs. komunikacja miejska

[07.03.2013]
Spóźniony tramwaj czy autobus to udręka dla niejednego pasażera komunikacji miejskiej. Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest blokowanie torowiska przez źle zaparkowane samochody. Jak się okazuje kierowcy nie tylko to mają na sumieniu.

Olsztyn stoi w korkach już na zawsze?

[06.03.2013]
Ile czasu spędzają w zakorkowanych ulicach mieszkańcy Olsztyna? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Wnioski płynące z analizy wyników są dalekie od optymistycznych.

96 godzin na zatłoczonych ulicach - Gorzów Wielkopolski

[05.03.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się ulicom w Gorzowie Wielkopolskim. Ile czasu tracą kierowcy przejeżdżający przez centrum miasta?

Wiosna pomoże kierowcom?

[04.03.2013]
Wiosna, przynajmniej ta kalendarzowa zbliża się do Polski wielkimi krokami. Dłuższe dni i krótsze noce zapewniają kierowcom lepszą widoczność. Nieoblodzone, gładkie jezdnie ułatwiają bezpieczną podróż. Jednak paradoks polega na tym, że cieplejsze miesiące nie sprzyjają zmotoryzowanym. Dlaczego? Wyjaśniają to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Fotoradary w Szczecinie - Uważajcie

[01.03.2013]
Debata na temat fotoradarów trwa a sprawą zajęła się już nawet Najwyższa Izba Kontroli. Póki co kierowcy nie mogą jednak liczyć na to, że nagle z ulic znikną wszystkie puszki. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają w których miejscach kierowcy mogą stać się bohaterami bardzo kosztownego zdjęcia.

Kierowcy – tracicie prawie 5 dni. Bydgoszcz

[28.02.2013]
Dojazdy do pracy a potem z powrotem do domu nierzadko stają się przyczyną frustracji zmotoryzowanych. Przebijanie się przez zatłoczone ulice podnosi nie tylko ciśnienie, ale także wielkość wydatków związanych z eksploatacją pojazdów. Do tego wszystkiego należy doliczyć czas spędzony za kółkiem. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile godzin w skali roku spędzają w samochodach bydgoscy kierowcy.

Wrocław w korkach - nie dla każdego?

[27.02.2013]
Przejazd przez centrum miasta w godzinach szczytu bywa wyzwaniem dla cierpliwości zmotoryzowanych a także częstą przyczyną spóźnień do pracy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli, ile średnio czasu kosztują kierowców codzienne przejazdy.

„Suszarki” mniej straszne niż fotoradary? Łódź

[26.02.2013]
W ferworze dyskusji o fotoradarach łatwo zapomnieć o tym, że porządku na jezdni pilnują także policyjne patrole. Widok wyciągniętego lizaka zaskoczył już wielu kierowców. Nie ma jednak powodu do zmartwień – specjaliści w serwisu Korkowo.pl podpowiadają mieszkańcom Łodzi, w których miejscach spotkanie kontroli jest więcej niż prawdopodobne.

Rzeszów w korkach

[25.02.2013]
Dojazdy do i z pracy są często wyzwaniem dla kierowców. Przejazd przez zatłoczone ulice jest testem nie tylko dla cierpliwości ale i portfela. Wielu zmotoryzowanych co rano zadaje sobie pytanie, czy uda im się dotrzeć do pracy na czas. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jak długo w ulicznych Korkach stoją mieszkańcy Rzeszowa.

Suszenie po katowicku i nie tylko

[22.02.2013]
Choć przez kraj przetoczyła się niedawno gorąca debata o fotoradarach nie wolno zapominać, że nie tylko one pilnują porządku na drogach. Klasyczne patrole policji nadal mają się dobrze. Czy katowiccy kierowcy są na nie bardzo narażeni?

Gdańsk – korki w centrum

[21.02.2013]
Kierowcy nie mają łatwego życia. Oblodzone drogi, śnieg na szybach, fotoradary na ulicach. Do tego jeszcze należy doliczyć stanie w korkach. Poranne i popołudniowe dojazdy do i z pracy potrafią dać w kość, zwłaszcza mieszkańcom większych miast. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu w zatłoczonych ulicach spędzają mieszkańcy Gdańska.

Czy buspasy zagrażają kierowcom?

[20.02.2013]
Poznańskie MPK i tysiące pasażerów komunikacji miejskiej mają powody do zadowolenia: buspasy na ulicy Bukowskiej pozytywnie wpłynęły na punktualność autobusów i skróciły ich czas przejazdu. Sprawa wygląda jednak mniej różowo jeżeli spojrzeć na nią oczami kierowców.

23 km/h w Białymstoku – gdzie?

[19.02.2013]
Śnieg, zlodowaciałe ulice i ujemne temperatury nie sprzyjają kierowcom. Dodajmy do tego godziny szczytu i będziemy znali przyczynę porannych i popołudniowych zatorów w centrach miast. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zmierzyli, ile czasu w korkach spędzają mieszkańcy Białegostoku.

Stoją w korkach 5 dni. Opole

[18.02.2013]
Nie ma chyba kierowcy, który lubi stać w korkach. Zwłaszcza wtedy, kiedy nie można pozwolić sobie na spóźnienie, czyli na przykład jadąc do miejsca pracy. Ile czasu w zatłoczonych ulicach tracą mieszkańcy Opola? Odpowiedź na to pytanie znaleźli specjaliści z serwisu Korkowo.pl

Sześćdziesiątką po Inowrocławiu?

[15.02.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się inowrocławskim ulicom. Czy kierowcy w centrum bardzo odczuwają poranne i popołudniowe godziny szczytu?

Suszą, bo ferie. Małopolskie

[14.02.2013]
Jedziecie na ferie do województwa małopolskiego? Planujecie zimowy urlop w Zakopanym? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, gdzie w tym województwie można najczęściej spotkać patrole policji.

Trójmiasto - uważaj na tych ulicach

[14.02.2013]
Życie kierowców w zimie nie należy do łatwych. Samochody wymagają odśnieżania, a jazda szczególnej ostrożności. W dodatku w drodze do celu, czyli na przykład pracy, zmotoryzowani muszą być gotowi na niespodzianki – nie tylko kontrowersyjne fotoradary, ale i patrole policji. Gdzie można się ich spodziewać?

W Kielcach stoisz w korkach 6 dni

[12.02.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu w korkach spędzają kieleccy kierowcy. Czy mają powody do narzekania?

Ferie - ostatnia tura

[11.02.2013]
Większość uczniów już zakończyła ferie. Są jednak i tacy szczęśliwcy, którzy właśnie je rozpoczynają. To mieszkańcy województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak może wyglądać ich droga na ferie. Gdzie warto pojechać, aby jak najszybciej cieszyć się białym szaleństwem?

Wiemy gdzie suszą. Wrocław

[08.02.2013]
W kraju gorąca debata o fotoradarach nieco przycichła. Nie zapominajmy jednak, że nie tylko one pilnują porządku na miejskich ulicach. Są jeszcze kontrole policji, które zaskoczyły już niejednego kierowcę. Gdzie najczęściej można ich spotkać we Wrocławiu?

Zakorkowani. Na wieki? ANALIZA RZĄDOWEGO RAPORTU „Strategia”

[07.02.2013]
Za mało dróg, za dużo samochodów. To, co kierowcy wiedzieli od dawna teraz przyznał rząd publikując „Strategię rozwoju Transportu do 2020 roku”. Oprócz ambitnych planów na przyszłość dokument zawiera diagnozę obecnej sytuacji na drogach. Jest źle - czy będzie lepiej? Sprawie przyjrzeli się specjaliści z serwisu Korkowo.pl

Do Katowic z Jaworzna - 8 dni. Czy mieszkańcy innych miast mają lepiej?

[06.02.2013]
Katowice, stolica województwa śląskiego przyciągają mieszkańców regionu nie tylko samą wielkością miasta, ale przede wszystkim większymi możliwościami zatrudnienia. Dla mieszkańców okolicznych miejscowości oznacza to jednak codzienne dojazdy do pracy w godzinach szczytu. Ile czasu tracą za kółkiem w drodze do Katowic? Sprawdzili to specjaliści serwisu Korkowo.pl

Przepisowy Polak, spóźniony Polak?

[05.02.2013]
Wczesna pobudka i długi dojazd do miejsca pracy. Tak wygląda poranek wielu Polaków, którzy mieszkają i pracują w różnych miastach. Płacą za to nie tylko benzyną, ale i …czasem. Zwłaszcza, jeżeli starają się trzymać przepisów.

Pół miesiąca za kółkiem czy mandat

[04.02.2013]
Jak szybko statystyczny Polski kierowca dociera do celu swojej podróży? Jak wypada w porównaniu z osobami, które ściśle przestrzegają przepisów? Sprawdzili to testerzy Yanosika. Dziś przedstawiamy wyniki dotyczące tras prowadzących do i z Koszalina

Jedź 4 dni dłużej, albo utrać prawo jazdy

[01.02.2013]
Ten trend nadal trwa. Mieszkańcy miast wyprowadzają się poza ich granice szukając tańszych mieszkań i spokojniejszej okolicy. Jak wpływa to na komfort ich dojazdów do i z pracy? I co mają z tym wspólnego przepisy?

Grzeczni jadą 10 dni dłużej

[31.01.2013]
Stolica kusi mieszkańców większymi zarobkami i życiem tętniącym na ulicach. Nic dziwnego, że wielu mieszkańców podwarszawskich miast to właśnie tam szuka zatrudnienia. Oprócz oczywistych korzyści, taki wybór niesie za sobą określone konsekwencje – chociażby konieczność codziennych dojazdów do miejsca pracy. Czy podróżujący zdają sobie sprawę, ile czasu kosztują długotrwałe dojazdy do Warszawy?

Płacisz albo czasem albo gotówką

[30.01.2013]
Postanowiliśmy sprawdzić ile czasu kosztuje kierowców jazda w 100% zgodna z przepisami. Wydłużone dojazdy do pracy to zwykle domena tych, którzy dojeżdżają do pracy z miejscowości położonych pod wielkimi miastami. Jak długo siedzą oni za kółkiem?

Przepisowa jazda kosztuje tydzień pracy

[29.01.2013]
Ile czasu tracą kierowcy, którzy muszą dojeżdżać do pracy w innym mieście? Czy jazda zgodnie z przepisami chroni ich kieszenie?

STOP MANDATOM! - Wielki Test Drogowy

[25.01.2013]
Półmetek Wielkiego Testu Drogowego za nami. Przedstawiciele systemu Yanosik przejechali już ponad 900 kilometrów - w 100 % zgodnie z przepisami. Ile czasu zajęło im pokonywanie wybranych odcinków? Czy spotkali po drodze policyjne patrole? Oto podsumowanie dwóch dni Wielkiego Testu Drogowego.

Ruszyli. 100 % zgodnie z przepisami

[24.01.2013]
Wczoraj rano rozpoczął się Wielki Test Drogowy, który przeprowadza trzyosobowy zespół Yanosika złożony z kierowcy, technika i opiekuna medialnego. Na pierwszy ogień poszła trasa Poznań – Wrocław oraz Wrocław – Warszawa czyli w sumie ok. 530 kilometrów.

Wiemy, gdzie suszą. Poznań

[23.01.2013]
Widok policyjnego patrolu niejednego kierowcę przyprawił o dreszcz zaskoczenia. Informacje na temat tego „gdzie najczęściej stoją”, kierowcy przekazywali sobie od zawsze. Teraz pożądane dane są na wyciągniecie ręki. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl wskazują miejsca najczęstszy kontroli.

Kto szybciej do Łodzi?

[21.01.2013]
Ile czasu trwa dojazd do Łodzi zakładając, że punktem startowym są okoliczne miejscowości? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Wyniki ich badań z pewnością zainteresują kierowców.

Uciekli za miasto. Ile czasu tracą na dojazdy?

[18.01.2013]
Polacy uciekają z wielkich miast, poznaniacy też. Taki wybór poza wieloma zaletami ma też mniej przyjemne konsekwencje. Zwłaszcza dla tych, którzy nadal do pracy w mieście podróżują samochodem. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili ile czasu zajmują kierowcom takie dojazdy.

Jak szybko po Kaliszu?

[17.01.2013]
Czy średnie prędkości w centrum Kalisza są zadowalające dla kierowców? Jak wygląda sytuacja na obrzeżach miasta? Sytuacji przyjrzeli się specjaliści w serwisu Korkowo.pl.

Koszalin na 32

[16.01.2013]
Czy kierowcy z Koszalina mają powody do zadowolenia? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jak szybko zmotoryzowani poruszają się po mieście.

Sopockie prędkości

[15.01.2013]
Jak jeździ się po centrum Sopotu? Czy średnie prędkości w tym mieście należą do szczególnie wysokich? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Elbląg – czy sprzyja kierowcom?

[14.01.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl dokonali pomiarów prędkości na ulicach Elbląga. Wyniki badań z pewnością zainteresują kierowców.

Szybkie centrum Opola

[11.01.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak wygląda sytuacja na opolskich drogach. Czy średnie prędkości w centrum są dla kierowców satysfakcjonujące?

Płock – im dalej tym szybciej

[10.01.2013]
Jak obecna zima wpływa na sytuację drogową w Płocku? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali średnie prędkości osiągane przez kierowców z tego miasta.

36 km/h w centrum. Gdzie?

[09.01.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się sytuacji na drogach w Lublinie. Czy kierowcy mają powody do zadowolenia?

Olsztyn – wolniej w zimie

[08.01.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl ponownie przyjrzeli się Olsztyńskim drogom. Czy zima pogorszyła warunki drogowe?

Toruń - w centrum jeździ się wolno

[07.01.2013]
Jak wygląda obecnie sytuacja na toruńskich drogach? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali średnie prędkości osiągane przez kierowców w tym mieście

Katowice – szybkie miasto

[04.01.2013]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się katowickim drogom. Czy tegoroczna zima sprzyja kierowcom?

Bydgoskie ulice

[03.01.2013]
Pora na drogowy raport dla Bydgoszczy. Jaką prędkość osiągają pojazdy w centrum tego miasta? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Prędkości w Obornikach

[02.01.2013]
Pora na drogowy raport dla Obornik. Jak jeździ się w tym mieście? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Ranking najwolniejszych miast

[28.12.2012]
Czas na drogowe podsumowanie mijającego roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl po raz kolejny prezentują ranking najwolniejszych miast. Które z nich stoją tym razem na podium?

Wrocławskie ulice zimą

[22.12.2012]
Pora na kolejny drogowy raport dla wrocławskich kierowców. Czy jeździ się lepiej niż rok temu? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Nie ma końca świata. Jest trochę szybciej

[21.12.2012]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl ponownie przyjrzeli się warszawskim ulicom. Czy zima znacząco pogorszyła warunki drogowe? Niekoniecznie.

Po sukcesie – stabilizacja. Szczecin

[20.12.2012]
Jak wygląda sytuacja na drogach w Szczecinie? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili badania by sprawdzić jak w ostatnim roku zmieniła się sytuacja na drogach w tym mieście.

W Rzeszowie raz lepiej, raz gorzej

[19.12.2012]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl ponownie przyjrzeli się rzeszowskim ulicom. Czy od ostatniego badania wzrosła średnia prędkość pojazdów? Jak się okazuje niekoniecznie.

Prawie dwa razy szybciej. Gdzie? W Poznaniu!

[18.12.2012]
Poznaniacy przyzwyczajeni byli do bardzo wolnej jazdy przez centrum miasta. A przynajmniej było tak podczas zimy 2011. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, czy sytuacja ta uległa poprawie.

Rok do roku szybciej. Łódź

[17.12.2012]
Jak wygląda ruch na ulicach Łodzi? Samochody poruszają się szybciej niż w zeszłym roku? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl znaleźli odpowiedź na te pytania.

Na południu bez zmian...Prawie

[14.12.2012]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl ponownie przyjrzeli się krakowskim ulicom. Czy po mieście jeździ się szybciej niż rok temu?

Wolno, szybciej, wolniej. Białystok

[13.12.2012]
Jak szybko jeździ się obecnie w Białymstoku? Czy jest lepiej niż w zeszłym roku? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Autostrady oczami Polaków

[12.12.2012]
Są szybsze, nowe, wygodne i niestety płatne. Nasze autostrady na stałe wpisały się w Polski krajobraz. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl postanowili zapytać kierowców co o nich sądzą.

Kierowcy przyspieszyli nawet o 21km/h

[11.12.2012]
Powody do zadowolenia mają Gdańscy kierowcy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ich średnie prędkości. W porównaniu z zeszłym rokiem jest dużo lepiej.

Do Wrocławia

[10.12.2012]
Ile czasu trwa dojazd do Wrocławia zakładając, że punktem startowym są okoliczne miejscowości? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Wyniki ich badań z pewnością zainteresują kierowców.

Fotoradary na drodze z Płocka

[07.12.2012]
Codziennie rzesze kierowców spotykają na swojej drodze maszty w których mogą znajdować się urządzenia pomiarowe. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl postanowili sprawdzić ile takich urządzeń znajduje się na trasach prowadzących z Płocka.

Fotoradar co 6 kilometrów. Bydgoszcz

[06.12.2012]
Widok fotoradarów nie dziwi już chyba żadnego kierowcy. Niejeden z nich dostał po powrocie pamiątkowe i dosyć kosztowne „zdjęcie”. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile fotoradarów mogą napotkać na swojej drodze mieszkańcy Bydgoszczy

69 Fotoradarów na trasie?

[05.12.2012]
Ile może kosztować podróż przez Polskę? Oprócz samych kosztów paliwa kierowcy powinni wziąć pod uwagę także ewentualne mandaty, które mogą być owocem spotkania z fotoradarem. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile średnio fotoradarów mijają zmotoryzowani na trasach z Gdańska.

Zdjęcie co 13 kilometrów

[04.12.2012]
Widok zza okna samochodu zmienia się wraz z porami roku. Stałym punktem właściwie każdej dłuższej podróży są nie tylko mijane stacje benzynowe ale i fotoradary. Ile kosztują one kierowców? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali to na przykładzie mieszkańców Olsztyna.

Jak szybko do Łodzi?

[03.12.2012]
Ile czasu muszą poświęcić kierowcy na dojazd do Łodzi przy założeniu, że mieszkają w okolicznych miejscowościach? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Wyniki ich badań z pewnością zainteresują kierowców.

Ile fotoradarów spotkają mieszkańcy Warszawy?

[30.11.2012]
Fotoradary na stałe wpisały się nie tylko w polski krajobraz ale i umysły kierowców. Ile urządzeń tego typu mijają podróżni z Warszawy? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Fotoradar co 7 km

[29.11.2012]
Przeciętny polski kierowca chyba przyzwyczaił się już do widoku fotoradarów. Urządzenia te na stałe zagościły na drogach i nic nie wskazuje na to by coś miało się zmienić. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile fotoradarów mogą spotkać na swej drodze mieszkańcy Łodzi.

Katowickie korki

[28.11.2012]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile godzin w skali roku spędzają w korkach mieszkańcy Katowic. Jak się okazało jest to ok. 161 godzin. Oznacza to, że przeciętny kierowca z Katowic każdego miesiąca spędza na zatłoczonych ulicach ponad pół dnia.

Jak daleko do Warszawy?

[27.11.2012]
Ile czasu spędzają za kółkiem mieszkańcy podwarszawskich miejscowości, którzy zmierzają do stolicy w weekend? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Wyniki ich badań z pewnością zainteresują kierowców.

Ile fotoradarów spotkają mieszkańcy Krakowa?

[26.11.2012]
Zmotoryzowani chyba przyzwyczaili się już do widoku masztów z fotoradarami. Wielu z nich po powrocie z podróży otrzymało „pamiątkowe zdjęcie” wraz z mandatem i punktami karnymi. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili ile średnio fotoradarów mijają kierowcy na trasach prowadzących z Krakowa.

Płock w góry

[23.11.2012]
Zima zbliża się do Polski. Lada chwila zaczniemy planowanie górskich wypraw, tych świątecznych i tych bardziej rekreacyjnych Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmie mieszkańcom Płocka dojazd w polskie góry.

Ile kosztuje droga do celu?

[22.11.2012]
Patrole drogowe na stałe wpisały się w polski krajobraz. Obecność służb mundurowych na drogach na pewno działa na kierowców dyscyplinująco. Ci którzy za mocno dociskają gaz muszą się jednak liczyć z mandatami i punktami karnymi. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, gdzie najczęściej występują kontrole drogowe.

Darmowa trasa bardzo kosztowna

[21.11.2012]
Fotoradary powstają jak grzyby po deszczu i są zmorą niejednego kierowcy. Zyski z działania urządzeń pomiarowych łatają gminne budżety, kosztem kieszeni niesfornych kierowców. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli ile fotoradarów mijają kierowcy na poszczególnych trasach z Poznania.

Korki w Częstochowie

[20.11.2012]
Widok zatłoczonych ulic nie dziwi już kierowców, zwłaszcza tych którzy zmierzają do i z pracy. Poranne i popołudniowe korki na stałe wpisały się w krajobraz polskich miast. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu rocznie zajmuje mieszkańcom Częstochowy przejazd przez centrum miasta.

Sosnowiec i korki

[19.11.2012]
Poruszanie się po zatłoczonych ulicach bywa dla kierowców prawdziwym utrapieniem. Poranne i popołudniowe korki są szczególnie uciążliwe dla tych, którzy zmierzają do miejsca pracy samochodem lub komunikacją miejską. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu za kółkiem spędzają zmotoryzowani.

Grudziądz stoi w korkach?

[16.11.2012]
Poranne i popołudniowe godziny szczytu bywają prawdziwym wyzwaniem dla kierowców. Wszystko przez uliczne korki, które utrudniają płynną jazdę po mieście. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje mieszkańcom Grudziądza stanie w korkach.

W Nowej Soli korków brak?

[15.11.2012]
Godziny szczytu kierowcom kojarzą się z zatłoczonymi ulicami i stratą czasu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili ile czasu zajmuje mieszkańcom Nowej Soli przejazd przez zakorkowane ulice.

Gdynia korkami (nie)stoi

[14.11.2012]
W każdym większym mieście można zaobserwować zjawisko natężonego ruchu pojazdów występujące w godzinach porannych i popołudniowych. Czas szczytu komunikacyjnego jest szczególnie trudny dla kierowców, którzy spieszą się do pracy. Pokonywanie ulicznych korków bywa bardzo czasochłonne i męczące. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu zabierają one gdyńskim kierowcom.

Gdańsk: 5 dni w korkach

[13.11.2012]
Uliczne korki to dla wielu kierowców codzienność. Szczególnie narażone na nie są osoby, które w godzinach szczytu komunikacyjnego zmierzają do miejsca pracy a później wracają do domu. Korki wystawiają na próbę cierpliwość kierowców i zabierają im dużo czasu. Ile dokładnie? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Ulice Elbląga w szczycie

[12.11.2012]
Prędkość z jaką kierowcy poruszają się po mieście ma zasadniczy wpływ nie tylko na czas dotarcia do celu ale i jakość podróży. Dlatego też specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali średnie prędkości, jakie osiągają kierowcy w centrum Elbląga.

Korki po Tarnowsku

[09.11.2012]
Korki są utrapieniem kierowców, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy śpieszą się oni do pracy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli, ile czasu tracą kierowcy na jazdę po zatłoczonych ulicach. Czy jest z czego się cieszyć?

Włocławek: ile czasu zabierają korki?

[08.11.2012]
Codziennie rano rzesze kierowców wyjeżdżają na ulice udając się do pracy. Po południu ci sami zmotoryzowani wracają do swoich domów. Efekt? W godzinach szczytu komunikacyjnego w mieście tworzą się korki. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zabierają one mieszkańcom Włocławka.

Lublin w korkach?

[07.11.2012]
Dojazdy do i z pracy bywają prawdziwym utrapieniem kierowców. Powód? Miejskie korki, które tworzą się na ulicach w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli ile czasu tracą kierowcy na jazdę po zatłoczonych ulicach

Białystok – tydzień w korkach

[06.11.2012]
Korki to zmora kierowców, którzy spieszą się do pracy. Zatłoczone ulice sprzyjają spóźnieniom i wytrącają kierowców z równowagi. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje mieszkańcom Białegostoku dojazd do miejsca pracy

Szybciej w Wszystkich Świętych?

[05.11.2012]
W ostatni weekend poznaniacy ruszyli na miejskie cmentarze. Zwiększony ruch na drodze i deszczowa pogoda dały się we znaki niejednemu kierowcy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali jak święta wpłynęły na przejezdność ulic okalających cmentarze.

Zielona Góra – tydzień w korku

[31.10.2012]
Korki pojawiające się w godzinach szczytu są zmorą kierowców, którzy spieszą się do pracy. Zatłoczone ulice powodują, że wydłuża się czas jaki potrzebują kierowcy na przejazd w wybrane miejsce. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile godzin w skali roku zajmuje mieszkańcom Zielonej Góry dojazd do miejsca pracy.

Tydzień za kółkiem w Bydgoszczy

[30.10.2012]
Uliczne korki wyprowadziły z równowagi już niejednego kierowcę. Pokonywanie zatłoczonych ulic w godzinach szczytu bywa prawdziwym wyzwaniem. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu w korkach spędzają mieszkańcy Bydgoszczy.

Gliwice - 6 dni w korkach

[29.10.2012]
Poranne i popołudniowe korki to zmora kierowców, którzy spieszą się do pracy. Zatłoczone ulice niejednokrotnie przyczyniły się do pracowniczych spóźnień. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje mieszkańcom Gliwic dojazd do miejsca pracy.

Płock – 11 dni w korkach

[26.10.2012]
Korki to ostatnia rzecz o jakiej marzą kierowcy spieszący się do pracy. Zatłoczone ulice kosztują dużo nerwów i zabierają czas, którego w dzisiejszych czasach każdemu brakuje. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu spędzają rocznie w korkach mieszkańcy Płocka.

Opole – ponad tydzień w korkach

[25.10.2012]
Uliczne korki, zwłaszcza w godzinach szczytu są zmorą niejednego kierowcy. Zabierają sporo czasu i niejednokrotnie są przyczyną spóźnień pracowników. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje mieszkańcom Opola dojazd do pracy.

Poznaniacy stoją 13 dni w korkach

[24.10.2012]
Uliczne korki na stałe wpisały się w miejski krajobraz, zwłaszcza w porannych i popołudniowych godzinach szczytu. Jazda przez zatłoczone centrum kosztuje nie tylko sporo nerwów ale i pieniędzy. Nie mówiąc już o czasie jaki kierowcy tracą na dojazdy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli, ile czasu pochłania stanie w poznańskich korkach.

Kraków – tydzień w korkach

[23.10.2012]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu mieszkańcy Krakowa spędzają w korkach. Z przeanalizowanych danych wynika, że przeciętny kierowca w drodze do miejsca pracy rocznie traci prawie tydzień czasu.

Korki w Kaliszu

[22.10.2012]
Zatłoczone ulice to niestety nieodłączna część życia kierowców. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje mieszkańcom Kalisza stanie w korkach. Jak się okazało, za kółkiem spędzają oni 347 godzin w skali roku.

Warszawiacy stoją w korkach ponad 16 dni

[19.10.2012]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje warszawskim kierowcom stanie w korkach. Z badań wynika, że przeciętny zmotoryzowany, spędza na zatłoczonych ulicach ponad 16 dni w skali roku. Pod warunkiem, że do i z pracy jedzie przez centrum miasta.

Korki zabierają im 9 dni w roku. Inowrocław

[18.10.2012]
Korki są zmorą kierowców, podnoszą koszty podróżowania i zabierają cenny czas. Na co dzień mało kto zlicza sobie godziny, który traci przemierzając zatłoczone ulice, zwłaszcza jeśli akurat spieszy się do pracy. Obliczenia tego rodzaju dokonali specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Ile czasu mieszkańcy Inowrocławia spędzają w korkach?

Tydzień w korku. Olsztyn

[17.10.2012]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile godzin w skali roku spędzają w korkach mieszkańcy Olsztyna. Jak się okazało jest to ok. 166 godzin, co daje prawie tydzień stania w korkach. Przeciętny kierowca poruszający się po centrum Olsztyna spędza co miesiąc za kółkiem prawie 14 godzin.

Korek na dwa tygodnie. Wrocław

[16.10.2012]
Jak wynika z najnowszych badań specjalistów z serwisu Korkowo.pl, mieszkańcy Wrocławia spędzają rocznie w korkach prawie trzynaście dni. Oznacza to, że każdego miesiąca ponad dobę spędzają za kółkiem i to licząc tylko przejazdy w godzinach szczytu.

Trasy równoległe, ale nie równe

[15.10.2012]
Życie kierowcy pełne jest wyborów, których trzeba dokonać. I nie chodzi tu tylko o kalkulacje związane z tankowaniem, ale także o wybór trasy, którą zamierzamy dotrzeć do celu. Co opłaca się bardziej – przejazd autostradą czy drogami krajowymi?

Prawie dwa tygodnie w Korkach. Toruń

[12.10.2012]
Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu mieszkańcy Torunia stoją w korkach. Wyniki nie napawają optymizmem. Kierowcy w korkach spędzają prawie 2 tygodnie.

W korkach nawet 13 dni. Łódź

[11.10.2012]
Doświadczają ich prawie wszyscy, którzy do pracy podróżują samochodem. Korki, bo o nich mową są koszmarem niejednego kierowcy. Ile czasu spędzają rocznie w korkach mieszkańcy Łodzi? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl

9 dni w korkach. Szczecin

[10.10.2012]
Co można zrobić w ciągu 9 dni? Na przykład pojechać na urlop, czy ukończyć intensywny kurs gotowania. Przez 9 dni można także stać w korkach. Wie o tym przeciętny kierowca ze Szczecina.

Kraków jedzie w góry

[09.10.2012]
Jesień kojarzy się najczęściej z zimnem, brakiem słońca i deszczem. Kto chce przekonać się, że może być inaczej powinien odwiedzić polskie góry i tam posmakować tej pory roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu na dojazd w góry powinni zarezerwować sobie mieszkańcy Krakowa.

Kto oszczędzi na A4?

[08.10.2012]
Kiedy zostanie ukończona będzie najdłuższą polską autostradą. Planowana docelowa długość A4 wynosi 680 kilometrów. Na razie korzystać można z jej zachodniej części, jako, że odcinki na wschód od Krakowa są jeszcze w budowie. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak A4 zmieniła podróżowanie między Poznaniem a Krakowem.

Włocławek: jesień zwalnia samochody?

[05.10.2012]
Jesień na dobre zagościła w kraju. Wraz z nią powróciły obawy czy początek roku szkolnego i akademickiego nie wpłyną negatywnie na ruch w mieście. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak sytuacja wygląda we Włocławku.

Lublin pojedzie w góry

[04.10.2012]
Jeśli wierzyć wytrawnym górskim podróżnikom, to góry zachwycają swym pięknem także na jesieni. Pogoda na ogół jest sprzyjająca. Warto zatem wykorzystać ostatnie, słoneczne dni na małą wycieczkę. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmie mieszkańcom Lublina dojazd w polskie góry.

Cztery ulice: wolniej, ale nie zawsze (Poznań)

[03.10.2012]
Przejazd ulicą Naramowicką, Lechicką, Głogowską i Garbary niejednego kierowcę wyprowadził równowagi. Trudno się dziwić – stanie w korkach nie należy do szczególnie lubianych rozrywek. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jak szybko zmotoryzowani poruszają się po tych ulicach. Czy jest gorzej niż w wakacje?

Z Łodzi w góry

[02.10.2012]
Podobno także jesienią góry potrafią zachwycić swym pięknem. Warto wykorzystać ostatnie, słoneczne dni na małą wycieczkę. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmie mieszkańcom Łodzi dojazd w polskie góry.

Ulice Gdańska po wakacjach

[01.10.2012]
W większości miast kierowcy obawiają się końca wakacji: mieszkańcy wracają z urlopów, rozpoczyna się rok szkolny, a zaraz potem akademicki. Jednak Gdańsk należy do miast, które teoretycznie mogłaby spotkać sytuacja odwrotna: większość turystów wyjeżdża z niego wraz z nadejściem jesieni. Czy koniec wakacji pomógł gdańskim kierowcom? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Wrzesień zwolnił kierowców (Warszawa)

[28.09.2012]
Wrzesień już niedługo dobiegnie końca. Kierowcy obawiali się, że koniec wakacji i początek roku szkolnego negatywnie wpłyną na ruch na ulicach Warszawy. Czy mieli rację? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl

Radom jedzie w góry

[27.09.2012]
Jesień to dobra pora na piesze, górskie wędrówki. Warto wykorzystać ostatnie słoneczne dni i udać się na mały weekendowy wypad. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmie mieszkańcom Radomia dojazd w polskie góry.

Z Olsztyna w góry. Gdzie najszybciej?

[26.09.2012]
Jesień rozpoczęła się na dobre – przynajmniej ta kalendarzowa. Nadchodzące dni będą prawdopodobnie ostatnimi w których będziemy cieszyć się stosunkowo wysoką temperaturą i słońcem. To idealna pora na rześkie, górskie wędrówki. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmie mieszkańcom Olsztyna dojazd w polskie góry.

Ulice Wrocławia wróciły z urlopu

[25.09.2012]
Kalendarzowa jesień już się zaczęła, podobnie jak rok szkolny a niebawem także akademicki. Zmotoryzowani nie przepadają za wrześniem – dni są coraz krótsze a ulice coraz bardziej zatłoczone. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jak koniec wakacji wpłynął na natężenie ruchu we Wrocławiu.

Bydgoskie ulice po wakacjach. I wolniej i szybciej

[24.09.2012]
Kalendarzowa jesień nadeszła w weekend. Kierowcy i uczniowie z reguły nie przepadają za tą porą roku – pierwsi obawiają się początku roku szkolnego; drudzy powakacyjnych korków na ulicach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali czy w przypadku Bydgoszczy spełnił się czarny scenariusz zapchanych ulic.

Piękna jesień za 10 godzin w trasie

[21.09.2012]
Już w najbliższą niedzielę – 23 września rozpoczyna się kalendarzowa jesień! Jeśli wierzyć wytrawnym piechurom, polskie góry są w tym czasie szczególnie piękne. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli, ile czasu zajmie mieszkańcom Gdańska dojazd w tę część kraju.

W Krakowie jeździmy wolniej. Nawet o 14 km/h

[20.09.2012]
Uczniowie powrócili do szkół a zatrudnieni do pracy. Efekt? Po krakowskich ulicach jeździ się wolniej niż w wakacje. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jak obecnie wygląda ruch w centrum miasta.

Do Poznania z prędkością 16 km/h

[19.09.2012]
Już od dobrych paru lat możemy obserwować wśród mieszkańców wielkich miast trend do wyprowadzek do podmiejskich miejscowości. Niektórzy poznaniacy też wybierają życie poza centrum. Kuszą ich niższe koszty życia, tańsze mieszkania i większy spokój. Do pracy w Poznaniu dojeżdżają najczęściej samochodami. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili ile czasu zajmuje im ta podróż

Olsztyn po wakacjach. Szybszy?

[18.09.2012]
Wrzesień nie należy do specjalnie lubianych miesięcy. Uczniowie muszą wrócić do szkoły, studenci przygotowują się do poprawek a kierowcy – obawiają korków na drogach. Jak koniec wakacji zmienił ruch na głównych ulicach Olsztyna? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl

Na Wschodzie bez zmian?

[17.09.2012]
Autostrada A2 bywa określana jako droga, która wreszcie połączyła Warszawę z Europą Zachodnią. To prawda, jednak nie cała. Bo A2 ułatwia także podróż w drugą, wschodnią stronę. Z pewnością wiedzą o tym mieszkańcy Poznania, którzy zdecydowali się odwiedzić Białystok.

Kościuszki i Wschodnia zwolniły (centrum Łodzi po wakacjach)

[14.09.2012]
Jak początek roku szkolnego wpłynął na ruch w centrum Łodzi? Sprawdzili to specjaliści serwisu Korkowo.pl

Dłuższa, droższa, szybsza

[13.09.2012]
Jak autostrady zmieniają sposób i jakość podróżowania po Polsce? Odpowiedź zawarta jest w tytule artykułu. O szczegółach opowiadają specjaliści z serwisu Korkowo.pl, którzy tym razem przeanalizowali trasę Koszalin- Łódź.

Płock - wolniej nawet o 1/3

[12.09.2012]
Koniec wakacji oznacza zwykle powrót albo nasilenie miejskich korków. Zaczyna się szkoła a kończą urlopy, więc wzrasta liczba kierowców na ulicach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak początek roku szkolnego wpłynął na ruch w mieście.

Kto łukiem jedzie, ten zyskuje i .. traci

[11.09.2012]
Oto dylemat niejednego kierowcy: w podróż udać się drogami krajowymi, które są darmowe, czy może lepiej zdecydować się na płatną, ale szybszą trasę wiodącą przez autostradę?

Zimne granie w Warszawie

[10.09.2012]
Już 19 września Coldplay zagra w Warszawie. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszą płytę artystów zatytułowaną „Mylo Xyloto ”. specjaliści z z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu na podróż do stolicy powinni zarezerwować sobie mieszkańcy ze wszystkich stron Polski.

Po centrum lepiej pieszo?

[07.09.2012]
Recepta na poznański korek? To proste: wystarczy wymieszać ze sobą koniec sezonu urlopowego, początek roku szkolnego i rozkopaną Kaponierę. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jak wyglądał ruch na ulicach miasta na początku września.

Z gór na Jasną Górę

[06.09.2012]
Co sprzyja wiernym zmierzającym na Jasną Górę? Na pewno ładna pogoda oraz trochę czasu wolnego. Zmotoryzowanym pielgrzymom z Karpacza i Wrocławia przyda się jeszcze... dobra trasa.

Komu najdalej do Warszawy?

[05.09.2012]
Oto paradoks polskich dróg – droga krótsza nie zawsze jest szybsza. Szczęśliwy ten, kto w drodze do stolicy napotka autostradę.

Warszawa korkami stoi

[04.09.2012]
Tegoroczne lato nie rozpieszczało warszawiaków – awaria metra na stacji Powiśle sparaliżowała ruch drogowy. Tunel Wisłostrady nadal jest zamknięty i nic nie wskazuje na to aby został niebawem otwarty. Jak bardzo awaria ta zmieniła ruch na Powiślu?

Wakacyjne drogi. Szybciej, ale i tak wolno

[03.09.2012]
Czas na drogowe podsumowanie lata. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali jak wyglądało natężenie ruchu samochodowego na ulicach polskich miast w czasie wakacji. Czy było dużo lepiej niż zwykle? Niekoniecznie

Wakacyjne podróże przez Polskę - Nowy Tomyśl

[31.08.2012]
Przed nami ostatni wakacyjny weekend! Warto wykorzystać go jak najlepiej i udać się na zasłużony wypoczynek. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają mieszkańcom Nowego Tomyśla, ile czasu zajmie im dojazd w wymarzone miejsce.

Wakacyjne podróże przez Polskę – Suwałki

[30.08.2012]
Przed nami ostatni weekend wakacji. Ci, którzy jeszcze nie wybrali się na urlop powinni jak najszybciej naprawić swój błąd i ruszyć w Polskę. Warto wykorzystać ostatnie słoneczne dni. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, ile czasu zarezerwować sobie na dojazd w wymarzone miejsce.

Wakacyjne podróże przez Polskę – Częstochowa

[29.08.2012]
Sierpień lada dzień dobiegnie końca. To już ostatni moment na zaplanowanie letniej wycieczki. Dla mieszkańców Częstochowy, którzy jeszcze nie wiedzą do jakiej części kraju się udać, specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali praktyczne zestawienie.

Wakacyjne podróże przez Polskę – Tarnów

[28.08.2012]
To już ostatni dzwonek na wakacyjny wyjazd. Mieszkańcy Tarnowa, którzy dopiero planują swoje letnie podróże mogą skorzystać ze „ściągi” przygotowanej przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl. Gdzie dojadą najszybciej?

Wakacyjne podróże przez Polskę – Biała Podlaska

[27.08.2012]
Już tylko niecały tydzień został nam do końca wakacji. To ostatni dzwonek dla tych, którzy nie zdążyli udać się na urlop. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli ile czasu na wakacyjną podróż powinni zarezerwować sobie mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wakacyjne podróże przez Polskę – Zielona Góra

[24.08.2012]
Już zaledwie kilka dni dzieli nas od końca wakacji. Warto je dobrze wykorzystać i udać się na zasłużony wypoczynek. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli ile czasu na dojazd w wybrane miejsce potrzebują mieszkańcy Zielonej Góry.

Wakacyjne podróże przez Polskę – Wałbrzych

[23.08.2012]
Już tylko kilka dni pozostało do końca wakacji. To najwyższy czas na wykorzystanie urlopu i udanie się na odpoczynek. Dla tych, którzy właśnie planują letnie podróże specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali małe i praktyczne zestawienie.

Wakacyjne podróże przez Polskę – Słupsk

[22.08.2012]
To już ostatni dzwonek na letni wyjazd. Wakacje powoli dobiegają końca, dlatego ci którzy jeszcze nie wykorzystali urlopu powinni się pospieszyć. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali dla mieszkańców Słupska małą ściągę, przydatną w planowaniu podróży przez kierowców.

Wakacyjne podróże przez Polskę – Września

[21.08.2012]
Już tylko kilkanaście dni pozostało nam do końca wakacji. To najwyższy czas na letni wyjazd. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu spędzą za kółkiem mieszkańcy Wrześni, którzy dopiero szykują się na urlop.

Wakacyjne podróże przez Polskę – Płock

[20.08.2012]
Wakacje upływają bardzo szybko. Połowa sierpnia już za nami. To ostatni dzwonek dla tych, którzy zamierzają wybrać się na urlop. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali dla mieszkańców Płocka małą ściągę przydatną w planowaniu podróży. Ile czasu zajmie im dojazd w wybrane miejsce?

Wokół Kaponiery nawet 14km/h wolniej

[17.08.2012]
Od prawie tygodnia trwa remont Ronda Kaponiera, jednego z głównych węzłów komunikacyjnych w Poznaniu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak zamknięcie ronda wpłynęło na ruch w centrum miasta. Wyniki nie napawają optymizmem.

Wakacyjne podróże przez Polskę – Kielce

[16.08.2012]
Połowa sierpnia już za nami. To najwyższy czas aby udać się za zasłużony urlop. Mimo, że pogoda nie zawsze sprzyja, urlopowicze z Kielc planują trasy wakacyjnych wypadów. Ile czasu spędzą w podróży? Na to pytanie odpowiedzieli specjaliści z serwisu Korkowo.pl

Awaria stacji metra na Powiślu. Wiemy gdzie są korki

[14.08.2012]
Tego nikt się nie spodziewał. W nocy z poniedziałku na wtorek budowniczy metra trafili na ciek wodny. Próbowali połączyć wschodnią i zachodnią część stacji. Ruch na Wisłostradzie i moście Świętokrzyskim został wstrzymany aż do odwołania. Efekt? Ogromne korki na Powiślu.

Wakacyjne podróże przez Polskę – Toruń

[13.08.2012]
Sierpień trwa w najlepsze a pogoda na ogół sprzyja szykującym się na urlop. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali dla mieszkańców Torunia małą ściągę, która przyda się podczas planowania letnich wycieczek.

Kto pierwszy na Coke Live Music Festival?

[09.08.2012]
Już w weekend rozpocznie się kolejna edycja Coke Live Music Festival. Dla publiczności zagrają m.in. The Killers, Placebo i Cool Kids of Death. Fani muzyki z całej Polski szykują się do wyjazdu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli ile czasu będą potrzebować na dojazd do Krakowa.

Autostrady sprzyjają Coke Live Music Festival?

[09.08.2012]
Dosłownie kilkadziesiąt godzin dzieli nas od rozpoczęcia Coke Live Music Festival. Fani muzyki z całej Polski szykują się już do odwiedzenia Krakowa, w którym odbędzie się impreza. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu na dojazd będą musieli poświęcić mieszkańcy wybranych miast.

Wakacyjne podróże przez Polskę - Radom

[08.08.2012]
Sezon letni w pełni, choć trzeba przyznać, że pogoda nie zawsze sprzyja urlopowiczom. Niektórzy mieszkańcy Radomia zdążyli już wrócić z wakacji, inni dopiero pakują walizki. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali dla nich „ściągę” pomocną przy planowaniu podróży.

Wakacyjne podróże przez Polskę - Bielsko-Biała

[07.08.2012]
Choć połowa wakacji już za nami nie wszyscy zdążyli wyjechać na zasłużony urlop. Dla tych, którzy dopiero organizują letnie podróże specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali zestaw praktycznych informacji, przydatnych w trakcie planowania podróży.

Czary na A4 – Z Kielc do Karpacza

[06.08.2012]
Wszyscy kierowcy życzyliby sobie, żeby autostrady powstawały szybciej i były bezpłatne. Takie wizje należą jeszcze do sfery marzeń. Póki, co warto korzystać z tego, co mamy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali jak autostrady (w porównaniu z tradycyjnymi drogami) wpłynęły na tempo i jakość poruszania się na wybranych trasach.

Wakacyjne podróże przez Polskę - Koszalin

[03.08.2012]
Sierpień sprzyja urlopowiczom. Sezon wakacyjny w pełni, pogoda na ogół zachęca do eskapad. Choć sporo ludzi wykorzystało już swoje dni wolne od pracy, to wielu z nas dopiero planuje letnie wycieczki. To dla nich specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli ile czasu spędzą mieszkańcy Koszalina w drodze na urlop.

Madonna przyspieszyła ruch na ulicach?

[02.08.2012]
Wzbudziła kontrowersje, przyjechała, zagrała i odjechała. Tak w skrócie opisać można wydarzenia związane z koncertem Madonny który odbył się 1 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Fani gwiazdy usłyszeli nie tylko jej największe przeboje w klimacie „Papa Don't Preach” ale także najnowsze utwory artystki z płyty "MDNA". Kiedy fani królowej pop podrygiwali w rytm muzyki, specjaliści z serwisu Korkowo.pl monitorowali ruch na drogach okalających stadion.

Wakacyjne podróże przez Polskę - Gorzów Wielkopolski

[01.08.2012]
I stało się. Półmetek wakacji już za nami. Niektórzy jeszcze nie zdążyli wyjechać na urlop, inni mają go już za sobą. W najlepszej sytuacji są uczniowie, na których czeka jeszcze cały miesiąc leniuchowania. Specjalnie dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego, którzy planują urlop specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu spędzą za kierownicą.

Wakacyjne podróże przez Polskę - Bydgoszcz

[31.07.2012]
Okres urlopowy jeszcze trwa. Osoby, które dotąd nie zdecydowały się na wyjazd na wakacje mają jeszcze szansę na zmianę decyzji. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają ile czasu mieszkańcy Bydgoszczy będą musieli poświęcić na dojazd do popularnych miejscowości wypoczynkowych.

Kto szybciej zobaczy Madonnę?

[30.07.2012]
Już za dwa dni królowa muzyki pop zawita do Warszawy. Ci, którzy zdobyli bilety na koncert Madonny, ćwiczą już zapewne gardła do wspólnego śpiewania. Stolicę odwiedzić ma wielu fanów piosenkarki. Specjaliści z serwisu Krokowo.pl sprawdzili, ile czasu na dojazd do Warszawy będą musieli poświęcić mieszkańcy poszczególnych miast.

Wakacyjne podróże przez Polskę - Lublin

[27.07.2012]
Środek wakacji to dobry moment aby wreszcie zaplanować swój urlop. Od wymarzonego wypoczynku często dzieli nas niewiele – wystarczy spakować rzeczy, zebrać bliskich i ruszyć przed siebie. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali jak szybko dotrą na wakacje mieszkańcy Lublina.

Wakacyjne podróże przez Polskę - Opole

[25.07.2012]
Pogoda w kraju na ogół sprzyja podróżującym. Pora także – w końcu mamy już właściwie środek wakacji. Specjalnie dla osób planujących urlop, specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu zajmuje dojazd z Opola do popularnych miejscowości wypoczynkowych.

Ulica Kościuszki szybsza w trakcie remontu?

[24.07.2012]
Długo wyczekiwany remont ulicy Kościuszki zakończył się wczoraj. Prace na drodze wiązały się z utrudnieniami dla kierowców. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jak remont Kościuszki wpłynął na ruch samochodowy.

Jarocin nie zablokował dróg...Ale

[23.07.2012]
Były emocje, dobra zabawa i uczta dla miłośników muzyki. Festiwal w Jarocinie to już właściwe legenda. Od lat impreza ta przyciąga nie tylko fanów muzyki ale i pierwszorzędnych artystów. Tym razem w Jarocinie grali m.in. Within Temptation, czy Lao Che. Specjalny koncert z okazji 30-lecia istnienia zespołu dał KULT. specjaliści z serwisu Korkowo.pl postanowili sprawdzić jak festiwal wpłynął na ruch dojazdowy do Jarocina

Wszystkie drogi prowadziły do Jarocina

[23.07.2012]
Festiwal w Jarocinie już za nami. Fani dostali potężną dawkę muzyki i dobrej zabawy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak podczas tej imprezy wyglądała sytuacja na drogach prowadzących do Jarocina.

Wakacyjne podróże przez Polskę-Szczecin

[20.07.2012]
Jeszcze tylko parę dni i półmetek wakacji będzie za nami. Niektórzy wrócili już z urlopu, inni czekają na niego z niecierpliwością. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali dla podróżnych zestaw przydatnych informacji. Ile czasu spędzą mieszkańcy Szczecina w drodze na wakacje? Odpowiedź brzmi – to zależy.

Wakacyjne podróże przez Polskę-Rzeszów

[19.07.2012]
Wakacyjny sezon w pełni. Choć przez kraj nadal przechodzą intensywne burze, mało kto myśli o tym aby zrezygnować z urlopu. W grę wchodzi co najwyżej zmiana miejsca wypoczynku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu spędzą na drodze turyści z Rzeszowa, w zależności od miejscowości do której się wybierają.

Wakacyjne korki - Olsztyn

[18.07.2012]
Wakacyjne dni mijają szybciej niż te zwykłe. Wie o tym każdy uczeń i pracownik. Dlatego większość z nas stara się maksymalnie wykorzystać chwile wolne od obowiązków zawodowych i szkolnych. Dla tych, którzy nadal przebywają w Olsztynie, specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli, jak szybko poruszają się po tym mieście.

Wakacyjne korki - Warszawa

[17.07.2012]
Pogoda nie zawsze sprzyja wakacyjnym eskapadom. To jednak nie powód by rezygnować z urlopu albo szykować się na powrót do szkoły. Samochody turystów ruszyły w Polskę: nad morze w góry, jeziora i inne atrakcyjne miejsca. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali czy w wakacje łatwiej poruszać się po stolicy.

Wakacyjna jazda po Wrocławiu

[16.07.2012]
Wakacje powoli zbliżają się do półmetka. Na razie uczniowie nie myślą o powrocie do szkoły. Dorośli albo snują wakacyjne plany, albo już wrócili z urlopu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak wakacje wpłynęły na ruch we Wrocławiu.

Wolny Poznań szybszy w wakacje

[13.07.2012]
Mieszkańcy Poznania przyzwyczaili się, że po ich mieście, zwłaszcza w centrum jeździ się wolno. Najnowsze wyniki badań przeprowadzonych przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl powinny im jednak poprawić humor. Przynajmniej na wakacje.

Drogowy ruch w Gdańsku. Wakacje bez korków?

[12.07.2012]
Sezon wakacyjny w pełni. Jedni zjeżdżają do Gdańska w celach turystycznych, inni z niego wyjeżdżają – z tego samego powodu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak urlopowe miesiące wpływają na ruch w mieście w godzinach szczytu.

Wakacyjne podróże przez Polskę-Olsztyn

[11.07.2012]
Pierwszy miesiąc wakacji trwa w najlepsze. Niektórzy zdążyli już wrócić z urlopu, inni dopiero go planują. Specjalnie dla nich, specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje podróż z Olsztyna na wakacje. Analizie poddano trasy do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych.

Autostrady zmieniają Polskę. Z Gdańska do Zakopanego

[10.07.2012]
Nowoczesne drogi były w Polsce wyczekiwane nie mniej niż samo EURO 2012. Mistrzostwa już się skończyły, Hiszpanie wrócili do domu z pucharem. Z nami zostaje wiele inwestycji takich jak stadiony czy autostrady. Te drugie ucieszą z pewnością kierowców zmierzających na wakacje. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu można zaoszczędzić jadąc na wakacje autostradami.

Wakacyjne podróże przez Polskę-Katowice

[09.07.2012]
Wakacje rozpoczęły się już na dobre, co widać nie tylko po opustoszałych szkołach, ale także na drogach. Turyści ruszyli w Polskę. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili ile czasu mieszkańcy Katowic muszą poświęcić na dojazd do popularnych miejscowości wypoczynkowych.

Autostrady zmieniają Polskę: 140 km dalej, ale godzinę szybciej!

[06.07.2012]
Autostrady, choć nie powstają tak szybko jakbyśmy tego chcieli, zmieniają Polskę. A konkretniej: sposób w jaki poruszamy się po kraju. Z danych zgromadzonych przez specjalistów z serwisu Korkowo.pl wynika, że przejazd autostradą, nawet dłuższą niż zwykła droga, jest dla nas czasowo opłacalny.

Wakacyjne podróże przez Polskę - Wrocław

[05.07.2012]
Choć lato rozpoczęło się dość burzliwie, turyści ruszyli w Polskę. To z myślą o nich specjaliści z serwisu Korkowo.pl obliczyli, ile czasu trzeba poświęcić na dotarcie do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych. Punkt startowy: Wrocław.

Wakacyjne podróże przez Polskę - Kraków

[04.07.2012]
Wakacje powoli się rozkręcają. Niektórzy dopiero snują urlopowe plany, inni pakują walizki albo są już w drodze do wybranego miejsca. Specjalnie dla podróżujących, specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu zajmuje mieszkańcom Krakowa dojazd do znanych miejscowości wypoczynkowych.

Wakacyjne podróże przez Polskę - Warszawa

[03.07.2012]
Pora na kolejną wycieczkę przez Polskę. Tym razem specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu zajmuje mieszkańcom Warszawy dojazd do pięciu wybranych miejscowości wypoczynkowych. Obliczone zostały także średnie prędkości osiągane na każdej z tras.

Wakacyjne podróże przez Polskę - Łódź

[02.07.2012]
Rok szkolny zakończony, świadectwa odebrane, pogoda na ogół dopisuje. Rozpoczynają się długo wyczekiwane wakacje. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili ile czasu zajmuje dojazd z Łodzi do popularnych miejscowości wypoczynkowych.

Wakacyjne podróże przez Polskę - Poznań

[29.06.2012]
Sezon wakacyjny powoli się rozkręca. Choć pogoda nie zawsze sprzyja podróżującym, chętnych na letnie wypady nie brakuje. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje podróż z Poznania do czterech popularnych miejscowości wypoczynkowych.

Szybciej do stolicy mimo EURO

[28.06.2012]
Kierowcy zmierzający z Poznania do Warszawy mają do pokonania ok. 308 km drogi prowadzącej przez sam środek Polski. Wbrew wcześniejszym obawom rozgrywki EURO 2012 nie wydłużyły czasu przejazdu między tymi dwoma Miastami-Gospodarzami. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak EURO 2012 wpłynęło na czas podroży z Poznania do stolicy.

Autostrada A4 zmiany na dobre...?

[28.06.2012]
Po otwarciu bramek na autostradzie A4 na odcinku Wrocław – Gliwice na kierowców czekała niemiła niespodzianka. Kilkukilometrowe korki nie sprzyjały podróży. Wręcz przeciwnie stały się główną przyczyna paraliżu komunikacyjnego w tej części autostrady. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się dokładnie jak jeździ się na odcinku.

Ulice wokół Stadionu Narodowego na ćwierćfinał

[27.06.2012]
W ćwierćfinale EURO 2012 Portugalczycy wygrali z Czechami 1:0. Mecz rozgrywany był 21 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili jak to sportowe spotkanie wpłynęło na jazdę po ulicach wokół stadionu.

Trasa Gdańsk-Warszawa podczas EURO 2012

[25.06.2012]
Finał EURO 2012 zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy zmotoryzowani obawiali się, że piłkarskie święto przypłacimy chaosem i korkami na drogach. Jak się okazało - niesłusznie. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili jak jeździ się pomiędzy Miastami-Gospodarzami podczas rozgrywek.

Żółwim tempem po Gnieźnie

[22.06.2012]
Połowa rozgrywek EURO 2012 już za nami. Mistrzostwa Europy to ważne wydarzenie nie tylko dla Miast-Gospodarzy, ale również miast położonych w ich pobliżu. Czy EURO wpłynęło na ruch w okolicznych miejscowościach? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami jeździ się najwolniej.

Konin, Ostrów Wielkopolski, Kalisz obok EURO

[21.06.2012]
Atmosfera EURO ogarnęła cały kraj. Utrzymanie płynnego ruchu w Miastach-Gospodarzach wymaga od organizatorów wiele wysiłku. Czy EURO wpłynęło na komunikację w miejscowościach położonych w pobliżu Miast-Gospodarzy? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jak jeździ się po ulicach Konina, Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza.

Konin lepszy od Poznania

[20.06.2012]
Połowa rozgrywek EURO 2012 już za nami. Mistrzostwa Europy to ważne wydarzenie nie tylko dla Miast-Gospodarzy, ale również miast położonych w ich pobliżu. Czy EURO wpłynęło na ruch w okolicznych miejscowościach? Serwis Korkowo.pl sprawdził jak wygląda aktualna sytuacja na drogach Konina.

Poznań daleko w tyle za Ostrowem

[19.06.2012]
Mimo, że Miast-Gospodarzy EURO 2012 mamy w Polsce cztery to piłkarską atmosferę i emocje związane z mistrzostwami czują wszyscy. Czy EURO wpłynęło również na ruch w miejscowościach położonych w pobliżu Miast-Gospodarzy? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili z jaką średnią prędkością jeździ się po Ostrowie Wielkopolskim sprawdzili.

Korki w centrum a na obrzeżach pustki

[18.06.2012]
37km/h to średnia prędkość, jaką kierowcy osiągają w ścisłym centrum Kalisza. O parę kilometrów dalej sytuacja jest niewiele lepsza. Gdyby ruch w centrum miasta był płynny, można by zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jak jeździ się po ulicach Kalisza.

Na EURO po gdańsku

[15.06.2012]
EURO 2012 to niewątpliwe ważne wydarzenie dla całej Polski, a zwłaszcza dla Miast-Gospodarzy. Liczy się niesamowita atmosfera, piłkarskie emocje, a przede wszystkim dobra organizacja. Gdańsk jest jednym z miast, w którym rozgrywane są mecze. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili jak wygląda komunikacja w tym trójmiejskim kurorcie po pierwszym tygodnia rozgrywek.

Pędząc na EURO...

[14.06.2012]
EURO 2012 to sprawdzian reprezentacji Polski, ale również test dla władz Miast-Gospodarzy. Za nami już dwa mecze na Stadionie Narodowym. Kolejne zbliżają się wielkimi krokami. To jak zmieniła się sytuacja od początku Mistrzostw na warszawskich drogach sprawdzili specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Wrocław w EURO-szczycie

[13.06.2012]
Od rozpoczęcia EURO minął już prawie tydzień. Do tej pory we Wrocławiu rozegrano 2 mecze. Czy miasto sprostało stawiamy oczekiwaniom i napływowi kibiców? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili z jaką prędkością jeździ się po stolicy Dolnego Śląska.

Jak jeździ się po Poznaniu podczas Euro?

[12.06.2012]
Pierwszy meczowy gwizdek na poznańskim stadionie już za nami. Rozegrany 10 czerwca mecz Irlandia-Chorwacja wzbudził wiele emocji za sprawą grup irlandzkich kibiców. Jak zmieniła się sytuacja drogowa w stolicy Wielkopolski od początku Mistrzostw, sprawdził serwis Korkowo.pl

Ranking najwolniejszych miast w Polsce

[11.06.2012]
Przygotowania do Euro 2012 oraz liczne remonty drogowe sparaliżowały ruch samochodowy w polskich miastach. Niektóre z nich spadły w rankingu najwolniejszych miast na jeszcze gorsze pozycje niż przed rokiem. Które z nich są teraz najwolniejsze? Gdzie jeździ się najszybciej? Serwis Korkowo.pl prezentuje najnowszy raport z polskich dróg.

Na mecz otwarcia autostradą A2

[08.06.2012]
Elektryzująca wiadomość obiegła Polskę tuż przed pierwszym gwizdkiem na Euro 2012! Do użytku oddano ostatni odcinek autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą. Z jaką średnią prędkością i jak długo pojedziemy teraz z Poznania do Warszawy? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Białystok w korkach

[04.06.2012]
Rok temu Białystok zaraz po Rzeszowie należał do najszybszych miast w Polsce. Zaledwie pół roku później średnia prędkość w mieście znacznie zmalała. Serwis Korkowo.pl sprawdził jak wygląda aktualna sytuacja na drogach Białegostoku.

Rzeszowskie drogi

[01.06.2012]
Jeszcze pół roku temu Rzeszów należał do najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Czy ruch na ulicach przebiega płynniej? Ile wynosi średnia prędkość w mieście? Jak teraz jeździ się po ulicach Rzeszowa sprawdził serwis Korkowo.pl.

Szczecin bez korków

[31.05.2012]
32km/h to średnia prędkość w ścisłym centrum Szczecina, co stanowi dobry wynik na tle kraju. O parę kilometrów wolniej jeździ się np. w Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu. Najbardziej korkują się ulice Ku Słońcu, Al. Piastów, Energetyków, Piłsudskiego, Łady. Z jaką średnią prędkością jeździ się po ulicach miasta? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Korki w Łodzi

[30.05.2012]
Łódź nie należy do grona najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Średnia prędkość samochodów w mieście wynosi obecnie 35km/h. To całkiem dobry wynik na tle całego kraju. Jak teraz jeździ się po ulicach Łodzi? Czy szybciej niż rok temu? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Drogi Krakowa na Euro 2012

[29.05.2012]
Kraków dawną stolicę Polski odwiedzi zapewne wielu kibiców przybywających do Polski na Euro 2012. Czy sytuacja drogowa w mieście poprawiła się w porównaniu do zeszłego roku? Czy gród Kraka nadal tonie w korkach? Jak aktualnie jeździ się po ulicach Krakowa sprawdził serwis Korkowo.pl monitorujący natężenie ruchu na polskich drogach.

RAPORT DROGOWY EURO 2012

[29.05.2012]
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej już za kilkanaście dni. Drogowcy uwiją się, aby jak najwięcej remontów ukończono do pierwszego gwizdka. Mamy dobrą informację dla wszystkich kierowców i kibiców. Jak donosi serwis Korkowo.pl – wzrosła średnia szybkość osiągana przez samochody na ulicach wszystkich Miast – Gospodarzy turnieju.

Poznań już sprawdził - kto następny?

[28.05.2012]
28 maja 2012 odbyła się druga edycja wyścigu ulicami miasta – Poznań Traffic Race 2. Czterej uczestnicy wyścigu sprawdzili, jakim środkiem lokomocji najszybciej dotrzemy na stadion miejski w Poznaniu niespełna dwa tygodnie przed Euro 2012. Partnerem technologicznym akcji już po raz drugi był serwis Korkowo.pl.

RAPORT DROGOWY EURO 2012 Warszawa

[24.05.2012]
Warszawa zyskała w Polsce niechlubny przydomek „najbardziej zakorkowanego miasta kraju”. Władze miasta śpieszą z ukończeniem wielu inwestycji drogowych przed meczem otwarcia Mistrzostw zaplanowanym na 8 czerwca. Serwis Korkowo.pl sprawdził z jaką prędkością poruszają się kierowcy na dwa tygodnie przed Euro 2012.

RAPORT DROGOWY EURO 2012 Gdańsk

[23.05.2012]
Pierwszy mecz Euro 2012 w Gdańsku pomiędzy Hiszpanią a Włochami już 10 czerwca. Czy remonty w mieście skończą się na czas? Czy kibice nie utkną w korkach? Jak szybko jeździ się po Gdańsku trzy tygodnie przed Mistrzostwami sprawdził serwis Korkowo.pl.

RAPORT DROGOWY EURO 2012 Wrocław

[22.05.2012]
Euro 2012 coraz bliżej. 8 czerwca zostanie rozegrany pierwszy we Wrocławiu mecz pomiędzy Rosją a Czechami. Jak miasto przygotowało się na przyjazd fanów futbolu? Czy zagraniczni kibice nie utkną w korkach w drodze na mecze? Serwis Korkowo.pl sprawdził z jaką prędkością jeździ się po stolicy Dolnego Śląska na trzy tygodnie przed Euro2012.

Drugi wyścig ulicami Poznania – sprawdź kto najszybciej dotrze na stadion?!

[21.05.2012]
W poniedziałek, 28 maja, odbędzie się druga edycja wyścigu ulicami miasta – Poznań Traffic Race 2. Czterej znani Poznaniacy – Prezydent Miasta Ryszard Grobelny, bramkarz Lecha Poznań Krzysztof Kotorowski, muzyk Michał Kowalonek, dziennikarz Radia Merkury Sławomir Bajew. Sprawdzą, jak szybko można dotrzeć na stadion miejski po remontowanym mieście na trzy tygodnie przed Euro 2012. Partnerem eventu po raz kolejny jest serwis Korkowo.pl.

RAPORT DROGOWY EURO 2012 Poznań

[18.05.2012]
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 już za trzy tygodnie. Szacuje się, że do Polski przyjedzie prawie milion fanów futbolu. Czy infrastruktura drogowa jest gotowa na przyjęcie tak dużej liczby gości? Czy kibice zdążą na pierwszy gwizdek? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak jeździ się po ulicach Poznania.

Autostrada A2 - wielkie rozczarowanie...?

[14.05.2012]
Kierowcy udający się w podróż z Łodzi do Warszawy autostradą A2 muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami. 10 maja podano do wiadomości, że na Euro 2012 nie zostanie ukończony odcinek C (Wierzchosławice – Krzyż), pomimo wcześniejszych zapewnień Ministerstwa Transportu. Początkowo oddanie tej części do użytku zaplanowano na Euro2012. Dziś już wiemy, że tak się nie stanie.

Białostockie korki

[20.04.2012]
Mieszkańcy Białegostoku spędzają w korkach ponad 160 godzin rocznie. Gdyby ruch w centrum miasta był płynny, można by zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, którymi ulicami jeździ się najwolniej.

11 dni korków w Tychach

[02.04.2012]
Stanie w korkach wykrada kierowcom w Tychach aż 22 godziny miesięcznie. Przejazd największymi ulicami do centrum miasta w godzinach szczytu zajmuje więc 11 dni w roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami do centrum miasta jeździ się najwolniej.

6 dni zielonogórskich korków

[29.03.2012]
Zmotoryzowani mieszkańcy Zielonej Góry spędzają w korkach ponad 154 godziny. Oznacza, to że przejazd największymi ulicami do centrum miasta zajmuje im 6 dni w roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami do centrum miasta jeździ się najwolniej.

Tydzień korków w Gorzowie

[28.03.2012]
175 godzin rocznie- tyle czasu w korkach spędzają kierowcy w Gorzowie Wielkopolskim. Oznacza to, że przejazd największymi ulicami do centrum miasta w godzinach szczytu zajmuje mieszkańcom aż tydzień w roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami do centrum miasta jeździ się najwolniej.

Wielkanoc bez mandatu, aresztu i grzywny

[25.03.2012]
Święta Wielkiejnocy są tuż tuż. Wolne dni sprzyjają wyjazdom i podróżom do dawno niewidzianych krewnych. Są także, nie da się ukryć, okazją do spożywania alkoholu. Jazda na podwójnym gazie to ostatnia rzecz na jaką mogą pozwolić sobie kierowcy. No chyba, że nie boją się 10 lat za kratkami.

Drogi na EURO

[20.03.2012]
Największe święto piłkarskie – Euro 2012 zbliża się do Polski wielkimi krokami. Czasu jest już coraz mniej, a wiele projektów mających na celu usprawnienie ruchu drogowego wciąż trwa. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach sprawdzili na niespełna 100 dni przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej jak wygląda sytuacja na drogach miast - gospodarzy.

Paraliż komunikacyjny na Bukowskiej

[20.03.2012]
Od ilości prac drogowych i objazdów na poznańskich ulicach może rozboleć głowa. Końca utrudnień nie widać, a nowych wciąż przybywa. Właśnie rozpoczął się kolejny remont. Do maja potrwa przebudowa Bukowskiej.

Poznańskie drogi na EURO

[15.03.2012]
Największe święto piłkarskie zbliża się do stolicy Wielkopolski wielkimi krokami. W mieście prowadzonych jest wiele projektów mających na celu usprawnienie ruchu drogowego. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach sprawdzili na niespełna 100 dni przed Euro 2012 jak jeździ się kierowcom w Poznaniu.

Warszawskie drogi na EURO

[14.03.2012]
Piłkarskie Mistrzostwa Europy zawitają do polskich miast już w czerwcu. Czy pod względem komunikacji i infrastruktury jesteśmy przygotowani? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach sprawdzili jak jeździ się kierowcom w Warszawie.

Gdańskie drogi na EURO

[13.03.2012]
Największa piłkarska impreza w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Czy miasta organizatorskie zdążą ze wszystkimi przygotowaniami? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach sprawdzili na niespełna 100 dni przed Euro 2012 jak jeździ się kierowcom w Gdańsku.

Wrocławskie drogi na EURO

[12.03.2012]
Piłkarskie Mistrzostwa Europy zawitają do Wrocławia już za 3 miesiące. Czy miasto przygotowało się pod względem komunikacji i infrastruktury? Specjaliści z serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach sprawdzili jak jeździ się kierowcom.

Koszalińskie korki

[09.03.2012]
Kierowcy w Koszalinie tracą na dotarcie do miejsca zatrudnienia 6 dni w roku. Przejazd przez centrum miasta w godzinach szczytu zajmuje im bowiem 162 godziny. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami jeździ się najwolniej.

8 dni w korkach

[08.03.2012]
Korki to utrapienie wszystkich kierowców. Zmotoryzowani mieszkańcy Bielsko-Białej spędzają w nich aż 196 godzin, czyli 8 dni w roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami do centrum miasta jeździ się najwolniej.

Tydzień włocławskich korków

[07.03.2012]
15 godzin miesięcznie - tyle czasu w korkach spędzają włocławscy kierowcy. Oznacza to, że przejazd największymi ulicami do centrum miasta w godzinach szczytu zajmuje mieszkańcom aż tydzień w ciągu roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami jeździ się najwolniej.

Korki w Kołobrzegu

[06.03.2012]
16 godzin miesięcznie zajmuje kierowcom w Kołobrzegu przejazd największymi ulicami w godzinach szczytu. W skali roku tracą oni zatem aż 8 dni na stanie w korkach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami jeździ się najwolniej.

Korki w Lublinie

[05.03.2012]
Kierowcy w Lublinie tracą na dotarcie do miejsca zatrudnienia 9 dni w roku. Oznacza to, że przejazd przez centrum miasta w godzinach szczytu zajmuje im aż 226 godzin. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami jeździ się najwolniej.

Bytomskie korki

[02.03.2012]
Zmotoryzowani mieszkańcy Bytomia spędzają w korkach ponad 150 godzin. Oznacza, to że przejazd największymi ulicami do centrum miasta zajmuje im 6 dni w roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami do centrum miasta jeździ się najwolniej.

Kieleckie korki

[01.03.2012]
Mieszkańcy Kielc spędzają w korkach ponad 234 godzin rocznie. Gdyby ruch w centrum miasta był płynny, można by zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami jeździ się najwolniej.

Korki w Płocku

[29.02.2012]
Stanie w korkach wykrada kierowcom w Płocku aż 18 godzin miesięcznie. Przejazd największymi ulicami do centrum miasta w godzinach szczytu zajmuje więc 9 dni w roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami do centrum miasta jeździ się najwolniej.

5 dni w kaliskich korkach

[28.02.2012]
Zmotoryzowani mieszkańcy Kalisza spędzają w korkach ponad 142 godziny. Oznacza, to że przejazd największymi ulicami do centrum miasta zajmuje im 5 dni w roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami do centrum miasta jeździ się najwolniej.

12 dni w toruńskich korkach

[24.02.2012]
309 godzin rocznie – tyle czasu w korkach spędzają toruńscy kierowcy. Oznacza, to że przejazd do centrum miasta zajmuje mieszkańcom ponad 12 dni w roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, gdzie jeździ się najwolniej.

Olsztyn w korkach

[23.02.2012]
Przejazd największymi ulicami do centrum miasta zajmuje kierowcom w Olsztynie rocznie aż 414 godzin. Przez codzienne stanie w korkach w godzinach szczytu mieszkańcy tracą nie tylko czas, ale i pieniądze. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, gdzie jeździ się najwolniej.

Korki w Łodzi

[22.02.2012]
340 godzin rocznie – tyle czasu w korkach spędzają łódzcy kierowcy. Oznacza, to ze przejazd największymi ulicami do centrum miasta w godzinach szczytu zajmuje mieszkańcom aż dwa tygodnie w roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, gdzie jeździ się najwolniej.

14 dni w białostockich korkach

[21.02.2012]
Kierowcy w Białymstoku spędzają w korkach 339 godzin, czyli 14 dni w roku. Tyle czasu zajmuje im przejazd największymi ulicami do centrum miasta w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, gdzie jeździ się najwolniej.

Korki w Katowicach

[17.02.2012]
Mieszkańcy Katowic przez stanie w codziennych korkach tracą nie tylko czas, ale i pieniądze. Przejazd największymi ulicami do centrum miasta w godzinach szczytu zajmuje im rocznie 389 godzin. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, gdzie jeździ się najwolniej.

Korki po krakowsku

[16.02.2012]
13 dni w roku - tyle czasu zabiera kierowcom przejazd największymi ulicami w Krakowie. Stanie w korkach wykrada aż 25 godzin miesięcznie. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami do centrum miasta jeździ się najwolniej.

19 dni w korkach

[15.02.2012]
Korki to utrapienie wszystkich kierowców. Zmotoryzowani mieszkańcy Gdańska spędzają w nich aż 456 godzin, czyli 19 dni w roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami do centrum miasta jeździ się najwolniej.

Rzeszów - 10 dni w korkach

[15.02.2012]
Kierowcom w Rzeszowie przejazd największymi ulicami do centrum miasta w godzinach szczytu zajmuje 251 godzin. W ciągu roku tracą oni zatem aż 10 dni na stanie w korkach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, gdzie jeździ się najwolniej.

Korki w Szczecinie

[14.02.2012]
Kierowcy w Szczecinie spędzają w korkach 393 godzin, czyli 16 dni w roku. Tyle czasu zajmuje im przejazd największymi ulicami do centrum miasta w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, gdzie jeździ się najwolniej.

Korki po wrocławsku

[13.02.2012]
Korki to utrapienie wszystkich kierowców, szczególnie we Wrocławiu. Zmotoryzowani spędzają w nich aż 435 godzin, czyli 18 dni w roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami do centrum miasta jeździ się najwolniej.

Śnieg sparaliżował Poznań

[09.02.2012]
Nocne opady śniegu sparaliżowały ruch na poznańskich ulicach. Zima znów zaskoczyła drogowców. W korkach stoją auta, autobusy komunikacji miejskiej, a nawet tramwaje. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, gdzie utrudnienia są największe.

16 dni w bydgoskich korkach

[07.02.2012]
386 godzin, czyli 16 dni w roku - tyle czasu zajmuje kierowcom przejazd największymi ulicami w Bydgoszczy. Stanie w korkach nie tylko zabiera cenny czas, ale, co ważne, uszczupla także portfele. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, którymi ulicami do centrum miasta jeździ się najwolniej.

Rusza przebudowa Grunwaldzkiej

[06.02.2012]
Kolejny paraliż komunikacyjny w Poznaniu? Właśnie rusza remont ul. Grunwaldzkiej. Kierowcom pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Do maja ruch na tej ulicy będzie utrudniony.

Poznań w rozkopach

[03.02.2012]
Cały Poznań stoi w korkach. W mieście trwają liczne prace remontowe. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo utrudnień wciąż przybywa. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Rozkopana Warszawa

[02.02.2012]
Niekończące się remonty ulic w Warszawie uprzykrzają życie kierowcom. Końca utrudnień nie widać, a większość prac ma zakończyć się dopiero w połowie roku. Miasto stoi w korkach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Przejezdy Sopot

[01.02.2012]
Kierowcy w Sopocie nie mogą mieć większych powodów do narzekań. Trwające prace remontowe powodują nieznaczne utrudniania w ruchu. Największe korki tworzą się w szczytach komunikacyjnych. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, którymi ulicami jeździ się najwolniej.

Utrudnienia w Chorzowie

[30.01.2012]
Ruszył remont estakady w Chorzowie. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu. Prace remontowe mają potrwać do 2013 r. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Remontowany Bytom

[27.01.2012]
Trwają remonty dróg w Bytomiu. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Szczególnie trudno poruszać się po mieście w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, którymi ulicami jedzie się najwolniej.

Przejezdny Kalisz

[26.01.2012]
Remontów drogowych w Kaliszu jest jak na lekarstwo. Nieznaczne utrudnienia w ruchu pozwalają sprawnie poruszać się po mieście. Największe korki tworzą się jedynie w centrum w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, którymi ulicami jedzie się najwolniej.

Modernizacje w Szczecinie

[25.01.2012]
Remonty w Szczecinie uprzykrzają życie kierowcom. Końca utrudnień nie widać. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Remonty w Łodzi

[24.01.2012]
Mieszkańcy Łodzi muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu. Wszystko przez remonty ulic. Szczególnie trudno poruszać się po mieście w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Gdańsk w remontach

[20.01.2012]
Remonty ulic w Gdańsku utrudniają życie szczególnie zmotoryzowanym mieszkańcom miasta. Końca utrudnień nie widać, a większość prac ma zakończyć się dopiero w połowie roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Remonty w Krakowie

[19.01.2012]
Trwają remonty dróg w Krakowie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami szczególnie w południowej części miasta. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Drogowe utrudnienia w Częstochowie

[18.01.2012]
Remonty drogowe w Częstochowie utrudniają życie kierowcom. Szczególnie trudno poruszać się po mieście w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Modernizacje w Słupsku

[05.01.2012]
Remonty uprzykrzają życie mieszkańcom Słupska. Kierowcy w mieście stoją w korkach, bo utrudnień wciąż przybywa. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Remontowana Bydgoszcz

[04.01.2012]
Remonty drogowe w Bydgoszczy uprzykrzają życie kierowcom, a to nie koniec utrudnień, bo w planach na 2012 r. są już nowe inwestycje. Szczególnie trudno poruszać się po mieście w godzinach porannych. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Remonty w Koszalinie

[03.01.2012]
Remonty uprzykrzają życie mieszkańcom Koszalina. Kierowcy stoją w korkach bo utrudnień wciąż przybywa. Najtrudniej poruszać się po mieście w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Remonty w Bielsku-Białej

[02.01.2012]
Mieszkańcy Bielsko-Białej stoją w korkach. Najtrudniej poruszać się po mieście w godzinach szczytu. Wszystko przez remonty ulic, które utrudniają życie szczególnie zmotoryzowanym. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Kierowcy pod czujnym okiem fotoradarów

[30.12.2011]
Ponad 300 nowych fotoradarów ma zastąpić obecnie używany sprzęt. Najwięcej z nich trafi do Wielkopolski, bo aż 36. Czy obecność fotoradarów faktycznie zmniejszy liczbę wypadków? Jak jest w rzeczywistości? Co na to statystyki?

W Grudziądziu modernizacje

[30.12.2011]
Niekończące się remonty drogowe w Grudziądzu utrudniają życie kierowcom. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Szczególnie trudno poruszać się po mieście w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Odnawianie Gliwic

[28.12.2011]
Nie widać końca remontów dróg w Gliwicach. Kierowcy stoją w korkach, bo utrudnień wciąż przybywa. Najtrudniej dostać się na Stare Miasto. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

W Tychach przebudowy

[28.12.2011]
Kierowcy w mieście stoją w korkach. Wszystko przez utrudnienia spowodowane remontami dróg. Mieszkańcy Tych muszą uzbroić się w cierpliwość bo najważniejsza inwestycja drogowa ma się zakończyć dopiero w 2013 roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Remontowany Włocławek

[27.12.2011]
Nie widać końca remontów dróg we Włocławku. Nowych utrudnień wciąż przybywa. Kierowcy w mieście stoją w korkach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Roboty drogowe w Olsztynie

[23.12.2011]
Olsztyńscy kierowcy stoją w korkach. Remonty drogowe w mieście utrudniają życie szczególnie zmotoryzowanym. Końca prac nie widać. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Modernizacje w Radomiu

[22.12.2011]
Trwają remonty dróg w Radomiu. W kilku miejscach na kierowców czekają znaczne utrudnienia w ruchu. Większość prac ma się zakończyć dopiero w przyszłym roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Renowacja kieleckich ulic

[21.12.2011]
Niekończące się remonty drogowe w Kielcach utrudniają życie kierowcom. Miasto stoi w korkach, bo utrudnień wciąż przybywa. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Remontowany Płock

[20.12.2011]
Kolejne remonty utrudniają życie kierowcom. Na mapie utrudnień drogowych wciąż przybywa nowych miejsc. Coraz więcej kierowców stoi w korkach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Toruń w przebudowie

[19.12.2011]
Toruńscy kierowcy stoją w korkach. Wszystko przez remonty ulic. Na mapie utrudnień drogowych wciąż przybywają nowe miejsca. Specjaliści serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Najwolniejsze miasta w Polsce

[13.12.2011]
Wrocław, Poznań i Warszawa to miasta o najbardziej zakorkowanych centrach, wynika z analizy Korkowo.pl - serwisu informującego na bieżąco o korkach na polskich drogach. Średnia prędkość w godzinach szczytu nie przekracza tam 19 km/h.

Cały Poznań stoi w korkach

[02.12.2011]
Po Poznaniu jeździ się jeszcze wolniej niż pół roku temu. Centrum miasta jest zakorkowane do granic możliwości. W szczytach komunikacyjnych średnia prędkość nie przekracza 18 km/h – wynika z raportu serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach.

Jazda po sopocku

[02.12.2011]
Stanie w korkach jest już prawie normą. Praktycznie w ciągu roku trudno jest znaleźć dzień roboczy, kiedy przejazd odbywa się bez większych zakłóceń. Jednak najwięcej czasu tradycyjnie zajmuje przedostanie się do centrum w godzinach szczytu. Podobnie jest w Sopocie. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się dokładnie ruchowi w tym nadmorskim kurorcie.

Sekundniki vs. ITS – co działa lepiej?

[02.12.2011]
Największe polskie miasta zmagają się z odwiecznym problemem korków. Inwestują w rozwiązania, które mają zagwarantować im rozładowanie ruchu na drogach. Na przełomie maja i czerwca, specjaliści z portalu korkowo.pl zbadali prędkość na drogach trzech największych Polskich miast, starając się porównać działanie sekundników i ITS. Która z metod jest skuteczniejsza?

Weekend bez korków? Niekoniecznie!

[02.12.2011]
O tym, że duże miasta stoją w krokach w ciągu tygodnia wie już chyba każdy z nas. Okazuję się jednak, że w centrach dużych miast problem powstaje również w weekendy. W dni wolne od pracy również wypijesz poranna kawę stojąc w korku!

tytuł

[02.12.2011]

W Rzeszowie coraz wolniej

[02.12.2011]
W większości polskich miast, szczególnie tych większych, sytuacja drogowa z roku na rok wygląda coraz gorzej. Dodatkowych tras czy wyremontowanych ulic przybywa zdecydowanie zbyt wolno, szczególnie w porównaniu z natężającym się ruchem samochodowym. Specjaliści z portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak jeździ się w Rzeszowie. Niestety, z badania wynika jasno, że Rzeszów podziela los innych miast i znacznie zwalnia.

Remonty spowolniły Poznań

[02.12.2011]
Przeciągające się remonty sprzyjają wydłużaniu czasu przejazdu przez miasto. Z badań serwisu Korkowo.pl wynika, że Poznań notuje kolejne spadki prędkości. Tym razem sprawdzono różnice w prędkościach w stolicy Wielkopolskie między kwietniem a październikiem 2015 roku.

Bez pośpiechu na drogach Bydgoszczy

[01.12.2011]
Kierowcy w Bydgoszczy nie powinni mieć większych powodów do narzekań. W szczytach komunikacyjnych średnia prędkość w mieście wynosi 23 km/h – wynika z raportu serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach.

W Białymstoku korki

[29.11.2011]
Centrum Białegostoku stoi w korkach – wynika z raportu serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach. W szczytach komunikacyjnych prędkość nie przekracza 24km/h. Wolniej niż przed pół roku jeździ się także na trasach dojazdowych.

Fotoradar co 7 km

[29.11.2011]
Przeciętny polski kierowca chyba przyzwyczaił się już do widoku fotoradarów. Urządzenia te na stałe zagościły na drogach i nic nie wskazuje na to by coś miało się zmienić. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile fotoradarów mogą spotkać na swej drodze mieszkańcy Łodzi.

Jeszcze wolniej na drogach Gdańska

[28.11.2011]
Po Gdańsku jeździ się jeszcze wolniej. W szczytach komunikacyjnych średnia prędkość nie przekracza 21 km/h – wynika z raportu serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach.

Szczecin w korkach

[25.11.2011]
Wakacyjne remonty w Szczecinie miały poprawić sytuację kierowców przed zimą. Mimo tego w centrum miasta kierowcy wciąż stoją w korkach – wynika z raportu serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach.

Wrocław w żółwim tempie

[24.11.2011]
Mieszkańcy Wrocławia nie mają powodów do zadowolenia. Centrum miasta jest zakorkowane do granic możliwości. W szczytach komunikacyjnych średnia prędkość nie przekracza 18 km/h – wynika z raportu serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach.

W Łodzi szybciej nie pojedziesz

[23.11.2011]
Pomimo remontów, które miały poprawić sytuację kierowców w Łodzi w centrum nadal jeździ się bez zmian – wynika z raportu serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach. W szczytach komunikacyjnych prędkość nadal nie przekracza 23km/h.

Krakowskim pędem

[21.11.2011]
Mieszkańcy grodu Kraka mają powody do zadowolenia. Po pół roku od poprzedniego raportu specjaliści z Korkowo.pl - serwisu informującego na bieżąco o korkach na drogach ponownie zbadali jak wygląda sytuacja w Krakowie.

Warszawa miastem korków

[18.11.2011]
Po pół roku od poprzedniego raportu specjaliści z Korkowo.pl - serwisu informującego na bieżąco o korkach na drogach ponownie zbadali jak wygląda sytuacja w stolicy. Warszawiacy mają jeszcze więcej powodów do narzekania.

Wszyscy na Berlin

[17.11.2011]
30 listopada zostanie oddany do użytku ostatni odcinek autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka. Przejazd do najpopularniejszego przejścia granicznego z Niemcami ma być szybszy i bardziej sprawny.

Maraton nie dla Poznania?

[18.10.2011]
Maraton kolejny raz sparaliżował miasto. Choć Poznań utrzymał tytuł biegowej stolicy Polski, a uczestnicy chwalili organizację, znów ucierpieli kierowcy - kolejny raz przyszło im stawić czoła gigantycznym korkom.

Darmowa nawigacja dla motocyklistów

[07.10.2011]
Miłośnicy dwóch kółek nie byli dotąd rozpieszczani przez producentów nawigacji GPS. Do wyboru mieli albo niewygodne i drogie urządzenia, albo... błądzenie. Z darmową nawigacją Yanosik mogą wreszcie pełni cieszyć się poczuciem wolności w trasie.

Remedium na korki zmieścisz w kieszeni

[04.10.2011]
Na kilka miesięcy przed Mistrzostwami Europy polskie miasta paraliżują zamknięte z powodu remontów drogi. Kierowcy w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie nie mają lekkiego życia. Jak radzić sobie z korkami? Z pomocą przychodzą systemy monitorujące drogi online.

Na MPK nie ma mocnych!

[04.10.2011]
Odkąd na Poznań spadła plaga remontów drogowych, poruszanie się po mieście nie jest proste – to truizm. Postanowiliśmy sprawdzić, czy apokaliptyczny ton dominujący w lokalnych mediach znajduje uzasadnienie w rzeczywistości.

Miesiąc z Autostradową Obwodnicą Wrocławia

[27.09.2011]
Mija miesiąc od wyczekiwanego otwarcia Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, czy obwodnica spełnia swoją rolę. Okazuje się, że ruch tranzytowy przez miasto rzeczywiście zmalał, a średnie prędkości na drogach dojazdowych wzrosły.

Koszmar na al. Solidarności

[19.09.2011]
Koszmar kierowców w Poznaniu trwa. Remont al. Solidarności spowodował gigantyczne korki w jednej z niewielu części miasta, które dotąd pozostawały przejezdne.

Komunikacyjny paraliż Poznania

[19.09.2011]
rogowe remonty sparaliżowały Poznań. Niemal jednoczesne zamknięcie ważnych punktów na mapie komunikacyjnej miasta – Ronda Kaponiera i Ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego – skutecznie zakorkowało poznańskie ulice.

Pogoda dla kierowców

[07.09.2011]
Jak wynika z policyjnych statystyk, do największej liczby wypadków dochodzi latem, podczas znakomitych warunków drogowych, najbezpieczniej zaś jeździmy zimą, podczas opadów śniegu. Specjaliści z portalu Yanosik.pl przyjrzeli się temu paradoksowi.

Niedoświadczeni kierowcy – czy naprawdę są groźni?

[02.09.2011]
Boimy się niedoświadczonych kierowców – wynika z badań ankietowych przeprowadzonych na zlecenie serwisu Yanosik.pl. Obowiązkowe oznaczanie samochodów „zielonym listkiem”, zaostrzenie zasad wydawania prawa jazdy – oto czego oczekujemy.

W deszczu nie suszą

[23.08.2011]
Czy deszcz może wpływać na policyjne kontrole na drogach? Okazuje się, że tak. Dane statystyczne portalu Korkowo.pl wskazują na istnienie korelacji między pogodą, a liczbą policyjnych patroli.

Kobiety za kółkiem - fakty i mity

[17.08.2011]
Uważamy, że kobiety jeżdżą z większą kulturą i lepiej dostosowują prędkość do warunków na drodze, ale nie potrafią parkować, a obsługa techniczna samochodu to dla nich czarna magia – wynika z badań ankietowych, przeprowadzonych przez serwis Yanosik.pl.

Nowe fotoradary celują w nasze kieszenie

[05.08.2011]
45 milionów złotych – taką kwotę Generalny Inspektorat Transportu Drogowego musi wyciągnąć z kieszeni polskich kierowców, aby zwróciła się inwestycja w nowe fotoradary!

Wojna na drogach? To przepisy trzeba zmienić

[03.08.2011]
Zwykło się sądzić, że kierowcy samochodów nie przepadają za motocyklistami. Czy jest tak naprawdę? Wśród kierowców aut przeprowadzono ankietę, prosząc o zajęcie stanowiska wobec obiegowych opinii ma temat motocyklistów. Wyniki okazały się zaskakujące.

Wakacyjne korki - Warszawa

[17.07.2011]
Pogoda nie zawsze sprzyja wakacyjnym eskapadom. To jednak nie powód by rezygnować z urlopu albo szykować się na powrót do szkoły. Samochody turystów ruszyły w Polskę: nad morze w góry, jeziora i inne atrakcyjne miejsca. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali czy w wakacje łatwiej poruszać się po stolicy.

Katowice wyprzedziły Kraków

[12.07.2011]
Katowice i Kraków leżą na trasie autostrady A4. Przejazd między nimi jest dziś szybki i wygodny, ale w samych miastach trzeba zwolnić. Serwis korkowo.pl przeanalizował sytuację na drogach obu z nich.

Antyradar dla motocyklistów

[06.07.2011]
Na rynku pojawił się w pełni legalny antyradar dla motocyklistów. Czy miłośnicy dwóch kółek nie muszą już obawiać się niespodziewanych kontroli i płacenia mandatów?

Bydgoszcz znów przed Toruniem

[30.06.2011]
Bydgoszcz i Toruń leżą blisko siebie, niemniej dzieli je przepaść, jeśli porównamy sytuację na drogach. Kierowcy w Bydgoszczy jeżdżą dużo szybciej. Toruń zaś jest tak wolny, że nawet Warszawa w godzinach największego szczytu wypada lepiej.

Warszawa znowu lepsza od Poznania

[28.06.2011]
Stereotyp wiecznie zakorkowanej Warszawy nie potwierdza się. W Poznaniu jest dużo gorzej! Warszawiacy mają mniej powodów do narzekania: jeżdżą szybciej, a szczyty komunikacyjne nie są dla nich aż tak dotkliwe.

Zielona Góra znów przed Gorzowem

[22.06.2011]
Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski od lat ścigają się ze sobą na żużlowych torach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, w którym mieście szybciej jeżdżą zwykli kierowcy. W tych derbach lepsza okazała się Zielona Góra.

Czym dojechać na Euro 2012? Co się opłaca?

[13.06.2011]
Tysiące kibiców, kilometry niedokończonych dróg, zakorkowane ulice – tak media zapowiadają czerwiec 2012. Do największej imprezy sportowej w dziejach Polski pozostał niecały rok. Tymczasem zamiast o otwieraniu nowych odcinków dróg, słyszymy o coraz to nowych problemach.

54 godziny na Naramowickiej, 63 godziny na Gdyńskiej

[02.06.2011]
Mieszkańcy poznańskich Naramowic skarżą się na fatalny dojazd do centrum, kilometrowe korki i brak reakcji władz miasta w kwestii polepszenia krytycznej ich zdaniem sytuacji. Okazuje się, że mieszkańcy innych dzielnic również nie mają lekko.

Ranking najwolniejszych miast w Polsce

[31.05.2011]
Poznań, Warszawa i Kraków to miasta o najbardziej zakorkowanych centrach, wynika z analizy Korkowo.pl - serwisu informującego na bieżąco o korkach na polskich drogach. Średnia dzienna prędkość wynosi tam ok. 20 km/h. Nieco lepiej jest na trasach wjazdowych.

Na tych trasach zapłacisz najwięcej

[13.05.2011]
Kontrole prędkości co 6km – takich „niespodzianek” mogą spodziewać się kierowcy podróżujący po polskich drogach, wynika z analizy danych serwisu Korkowo.pl. Jeśli policja i straż miejska zamiast usunąć puste maszty, zacznie uzbrajać je w fotoradary, koszty podróży po polskich drogach wzrosną.

Autostrady oczami Polaków

[30.11.-0001]
Są szybsze, nowe, wygodne i niestety płatne. Nasze autostrady na stałe wpisały się w Polski krajobraz. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl postanowili zapytać kierowców co o nich sądzą.

Lublin przyspieszył na zimę

[30.11.-0001]
Kierowcy z reguły nie przepadają za zimą. W tym roku może być jednak inaczej. Według danych zebranych przez serwis Korkowo.pl w Lublinie sytuacja drogowa ulega systematycznej poprawia a liczba korków spada.

Lublin przyspieszył na zimę

[30.11.-0001]
Kierowcy z reguły nie przepadają za zimą. W tym roku może być jednak inaczej. Według danych zebranych przez serwis Korkowo.pl w Lublinie sytuacja drogowa ulega systematycznej poprawia a liczba korków spada.

Raport: ferie dla kierowców

[30.11.-0001]
Długo wyczekiwane przez uczniów ferie już trwają. To dobra okazja do zimowego wypadu na narty czy snowboard. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przygotowali z tej okazji poradnik dla kierowców. Sprawdź jakie „niespodzianki” czekają Cię na drodze.
Bezpieczny Przejazd
X

Właściciel tej domeny korzysta z plików cookies w celu zapewnienia wysokiego poziomu świadczonych usług. Pliki cookies wykorzystywane są w zgodzie z obowiązującym prawem. Wyrażenia zgody na wykorzystywanie tych plików dokonują Państwo poprzez ustawienia przeglądarki internetowej (zakres prywatności).

Pliki cookies dzielą się na trzy rodzaje:

Cookies nie służą do przetwarzania ani do przechowywania danych osobowych. Nie można za ich pomocą dokonać bezpośredniej identyfikacji użytkownika. Pliki nie wprowadzają zmian konfiguracyjnych w przeglądarce.

Możecie Państwo samodzielnie określać warunki stosowania plików cookies. Informacje na temat zastosowania plików cookies dla najpopularniejszych przeglądarek znajdują się pod poniższymi linkami: