64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Bez pośpiechu na drogach Bydgoszczy ‹‹ powrót do listy raportów
[01.12.2011]

Kierowcy w Bydgoszczy nie powinni mieć większych powodów do narzekań. W szczytach komunikacyjnych średnia prędkość w mieście wynosi 23 km/h wynika z raportu serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach. Dużo gorzej jeździ się chociażby w Szczecinie, Gdańsku czy Rzeszowie.

 

 

Sytuacja na ulicach Bydgoszczy wygląda przyzwoicie. Jak wynika z raportu wykonanego przez serwis Korkowo.pl w ścisłym centrum (w promieniu do dwóch kilometrów), średnia prędkość w godzinach porannego (06:00-09:00) i popołudniowego szczytu (16:00-18:00) oscyluje w granicach 23 km/h. W promieniu 2-5 km od centrum kierowcy poruszają się ze średnią prędkością 28 km/h. Korki tworzą się tradycyjnie na rondzie Bernardyńskim, ul. Kamiennej, Toruńskiej i skrzyżowaniu z Kolbego. Na obrzeżach miasta średnia prędkość jazdy sukcesywnie wzrasta. W odległości 5-10 km od centrum kierowcy poruszający się ze średnią prędkością 40 km/h. Mieszkańcy Bydgoszczy nie powinni mieć większych powodów do narzekań, przynajmniej na razie. Planowane na 2012 rok dwie duże inwestycje drogowe - przedłużenie Trasy Uniwersyteckiej ( połączenie Wojska Polskiego z Jana Pawła II) i remontu Grunwaldzkiej zapewne wpłyną na pogorszenie sytuacji drogowej w mieście.

 

Dane zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl, który monitoruje online sytuację na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w tysiącach pojazdów poruszających się po ulicach Bydgoszczy w godzinach od 06:00 do 22:00. W promieniu do 2 kilometrów od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W pozostałych odległościach (2-5 km, 5-10 km) od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miasta.

 

Już wkrótce pełny raport porównujący sytuację na drogach w największych miastach w Polsce.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. bydgoszcz.naszemiasto.pl