64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Drogowe utrudnienia w Częstochowie ‹‹ powrót do listy raportów
[18.01.2012]

Remonty drogowe w Częstochowie utrudniają życie kierowcom. Szczególnie trudno poruszać się po mieście w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

 

      Mieszkańcy Częstochowy muszą uzbroić się w cierpliwość, wszystko z powodu remontów. Utrudnienia w ruchu odczuwalne są szczególnie na miejskich mostach i wiaduktach. Zajęcie pasów jezdni jest uciążliwe nie tylko dla kierowców, ale także dla pasażerów komunikacji miejskiej, których autobusy stoją w korkach. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.

       Z największymi utrudnieniami w ruchu kierowcy muszą się liczyć na al. Najświętszej Maryi Panny. W związku z prowadzonymi tam pracami wodociągowymi nieprzejezdna jest część ulicy. Remont zakończyć ma się dopiero na początku drugiego kwartału 2012 r.

       Zmotoryzowani mieszkańcy muszą liczyć się także z utrudnianiami spowodowanymi licznymi zwężeniami jezdni. Stan wielu obiektów mostowych nie pozwala w pełni poruszać się po dostępnych pasach jezdni. Ograniczenia dotyczą ul. Bardowskiego i al. Wojska Polskiego. Dla kierowców poruszających się na al. Pokoju dostępne są tylko dwa z czterech pasów jezdni. Ze zwężeniem do jednego pasa ruchu trzeba się liczyć także w ciągu ul. Odlewników (teren Huty Częstochowa) pomiędzy al. Pokoju i ul. Legionów. Pasażerowie komunikacji miejskiej stoją w korkach na ul. Mirowskiej, tam także ruch został ograniczony do jednego pasa.

      W związku z budową ostatniego odcinka linii tramwajowej w dzielnicy Wrzosowiak, kierowcy muszą liczyć się z miejscowym zwężeniem jezdni w ciągu ul. Rakowskiej i ul. Limanowskiego do stadionu piłkarskiego RKS Raków. Dla ruchu udostępniony został tylko jeden pas jezdni.

Remonty są odczuwalne dla wszystkich kierowców. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na ul. Kilińskiego i al. Jana Pawła II. Wolniej jeżdżą także kierowcy na ul. Puławskiego oraz na al. Wolności.

Poniżej tworzący się korek na ul. Kilińskiego, dane z godziny 15:00.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Częstochowy w godzinach od 08:00 do 20:00.