64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Gdańsk w remontach ‹‹ powrót do listy raportów
[20.01.2012]

Remonty ulic w Gdańsku utrudniają życie szczególnie zmotoryzowanym mieszkańcom miasta. Końca utrudnień nie widać, a większość prac ma zakończyć się dopiero w połowie roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.
 

Kierowcy w Gdańsku muszą uzbroić się w cierpliwość. Z powodu remontów trudniej poruszać się po mieście. Coraz więcej aut stoi w korkach. Najwolniej jeździ się w godzinach porannego szczytu. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.
 

Do połowy 2012 r. zamknięta dla ruchu została ul. Sitowie na odcinku od ul. Miałki Szlak do ul. Gdańskiego Kolejarza. Utrudnienia spowodowane są budową połączenia drogowego Trasy Sucharskiego z Obwodnicą Południową. Objazd w tej części miasta odbywa się ul. Gdańskiego Kolejarza, która na czas prowadzenia prac została udostępniona kierowcom w dwóch kierunkach.
 

Kolejne utrudnienie czeka na kierowców w związku z wykonywaniem prac na ul. Trakt Św. Wojciecha związanych z budową Obwodnicy Południowej. Zakres zmian w organizacji ruchu obejmuje oprócz ul. Trakt Św. Wojciecha także odcinek od ul. Niegowskiej w kierunku do Pruszcza Gdańskiego. Ruch drogowy odbywa się po jednym pasie ruchu dla każdego z kierunków. Przewidywany czas zakończenia prac to 15 lipca 2012 r.
 

Zamknięta dla ruchu jest także ul. Sucha w Letnicy. 10 stycznia 2012 r. zaczął się tam kolejny etap rewitalizacji dzielnicy. Nieprzejezdny dla kierowców jest odcinek od ul. Sielskiej do posesji nr 12. Objazd odbywa się ul. Uczniowską oraz łącznikiem między ulicami Uczniowską i Suchą. 

Remonty odczuwalne są dla wszystkich kierowców. Najwolniej jeździ się między godz. 09:00 a 10:00 oraz o 18:00. Średnia prędkość w popołudniowym szczycie wynosi 31 km/h. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na ul. Okopowej i ul. Hucisko oraz na ul. 3 Maja. Wolniej jeżdżą także kierowcy na ul. Wały Jagiellońskie, ul. Podwale Grodzkie i ul. Podwale Przedmiejskie.

 

Poniżej tworzący się korek na ul. Podwale Przedmiejskie i al. Armii Krajowej. Dane z godziny 15:00.

 


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Gdańska w godzinach od 08:00 do 22:00.