64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Koszmar na al. Solidarności ‹‹ powrót do listy raportów
[19.09.2011]

Koszmar kierowców w Poznaniu trwa. Remont al. Solidarności spowodował gigantyczne korki w jednej z niewielu części miasta, które dotąd pozostawały przejezdne.


Zamknięcie dwóch pasów jezdni północnej mocno utrudniło przejazd al. Solidarności. Korki tworzyły się od rana na wysokości ronda Solidarności, nieciekawie przedstawiała się też sytuacja na ulicach Mieszka I i Połabskiej. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zmierzyli tam średnie prędkości – między 7.00 a 10.00 nie przekraczały dziś 10 km/h! Dla porównania, w poprzednim tygodniu w tych samych godzinach średnie prędkości wynosiły 25-30 km/h.

Wymiana nawierzchni potrwa do 15 listopada – poznańskich kierowców czeka więc naprawdę ciężka jesień. Zamknięcie dla ruchu ronda Kaponiera i ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego oraz remont nawierzchni niemal sparaliżowały miasto, a kolejne utrudnienie z pewnością nie poprawi sytuacji. Tracimy czas i pieniądze. Pamiętajmy, że za obecne remonty nie płaci tylko miasto komentuje Agnieszka Kaźmierczak z Korkowo.pl. - Korki kosztują czas i nerwy kierowców, a na nieuniknionych spóźnieniach do pracy tracą przedsiębiorcy.

Kierowcom pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i przyzwyczaić się do fatalnej sytuacji w Poznaniu. Lepiej w najbliższym czasie nie będzie.

Dane zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl, który na bieżąco prezentuje informacje o prędkościach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w kilku tysiącach pojazdów.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. Echo Miasta – nakład: 71 000