64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Modernizacje w Radomiu ‹‹ powrót do listy raportów
[22.12.2011]

Trwają remonty dróg w Radomiu. W kilku miejscach na kierowców czekają znaczne utrudnienia w ruchu. Większość prac ma się zakończyć dopiero w przyszłym roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Kierowcy w Radomiu muszą uzbroić się w cierpliwość. Z powodu remontów trudniej przedostać się przez większość ulic. Szczególnie ciężko poruszać się po mieście w godzinach popołudniowego szczytu. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.

Najwięcej utrudnień czeka na kierowców w związku z przebudową ul. Mieszka I. Zamknięta dla ruchu została wschodnia jezdnia tej ulicy, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Żółkiewskiego do ulicy Aleksandrowicza. Kierowcy poruszają się w obu kierunkach tylko po jezdni zachodniej. Utrudnień w ruchu przysparza także budowa ronda u zbiegu ulic Mieszka I i Aleksandrowicza. W związku z tym zamknięty jest wlot ulicy Brzustowskiej do ulicy Mieszka I, a dojazd jest możliwy jedynie przez ulicę Energetyków. Wyjazd z ulicy Perzanowskiej do zachodniej jezdni ulicy Mieszka I odbywa się przez tymczasowo utworzoną tzw. przewiązkę pomiędzy jezdniami. Przewidywany czas zakończenia całego remontu to 28 września 2012 roku.Duże zmiany w organizacji ruchu czekają na kierowców w związku z przebudową dworca PKP i placu Dworcowego od ul. księcia Józefa Poniatowskiego do ul. Władysława Beliny-Prażmowskiego. W tym rejonie kierowcy nie maja możliwości parkowania bo miejsca do postoju zostały zlikwidowane. Inaczej niż dotychczas pojadą kierowcy u zbiegu ulic Beliny-Prażmowskiego, Poniatowskiego i Traugutta. Przez roboty drogowe nie ma z nich wjazdu na plac Dworcowy. Wjazd jest możliwy wyłącznie od ulicy Poniatowskiego tylko dzięki tymczasowej jezdni. Przewidywany termin zakończenia budowy to koniec stycznia 2012 roku.

Remonty są odczuwalne dla wszystkich kierowców. Najwolniej jeździ się między godziną 16:00 a 17:00, średnia prędkość oscyluje wówczas w granicach 30 km/h. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, ze korki tworzą się na ul. Maratońskiej, Jana Pawła II, al. Grzecznarowskiego, a także na ul. Słowackiego, Bolesława Chrobrego i na ul. Śnieżnej.

Poniżej tworzący się korek na ul. Jana Pawła II i al. Grzecznarowskiego, dane z godziny 15:00.

 


 

Dane zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Radomia w godzinach od 06:00 do 22:00.