64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Modernizacje w Słupsku ‹‹ powrót do listy raportów
[05.01.2012]

Remonty uprzykrzają życie mieszkańcom Słupska. Kierowcy w mieście stoją w korkach, bo utrudnień wciąż przybywa. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

 

Z powodu remontów kierowcom trudniej przedostać się przez miasto. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo utrudnienia na przebudowywanych odcinkach są uciążliwe. Szczególnie trudno poruszać się po ulicach Słupska w godzinach szczytu. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.

 

Najwięcej utrudnień przysparza zmotoryzowanym mieszkańcom miasta całkowite zamknięcie dla ruchu kilku jezdni. Trwa przebudowa ul. Grunwaldzkiej i ul. Sobieskiego. Nieprzejezdny dla kierowców na ul. Grunwaldzkiej jest odcinek od ul. Leszczyńskiego do ul. Fabrycznej. Z kolei na ul. Sobieskiego zamknięty dla ruchu kołowego został odcinek od ul. Grunwaldzkiej aż do wjazdu na teren komendy policji. Prace remontowe, opiewające na kwotę przeszło 20 mln zł, obejmują miedzy innymi przebudowę dróg, budowę chodników, ścieżek rowerowych i przebudowę przejazdów kolejowych. Inwestycja zakończyć się powinna w trzecim kwartale 2012 r.

 

Nieprzejezdna dla kierowców jest nadal ul. Kołobrzeska. Aktualnie prowadzone są także prace na ul. Sucharskiego. Kierowcy muszą się liczyć z okresowym występowaniem utrudnień w ruchu. Cały projekt przebudowy ulic: Sucharskiego, Jodłowej i Hubalczyków podzielony został na trzy etapy. Planowany termin zakończenia robót to koniec października 2013 r.

 

Remonty odczuwalne są dla wszystkich kierowców. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na ul. Sienkiewicza i ul. Wolności. Wolniej jeżdżą także kierowcy na ul. Tuwima.

 

Poniżej tworzący się korek na ul. Kopernika, dane z godziny 15:00. 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Słupska w godzinach od 06:00 do 22:00