64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Modernizacje w Szczecinie ‹‹ powrót do listy raportów
[25.01.2012]

Remonty w Szczecinie uprzykrzają życie kierowcom. Końca utrudnień nie widać. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

 

Z powodu remontów trudniej poruszać się po mieście. Zmotoryzowani mieszkańcy Szczecina muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu. Poza dużymi projektami, prowadzonych jest także kilka mniejszych remontów, ale nie mniej znaczących dla płynności ruchu. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.

 

Trwa jedna z największych i najważniejszych inwestycji drogowych w Szczecinie. W 2013 r. mieszkańcy miasta pojadą zmodernizowaną ul. Struga, a dzięki temu znacznie poprawi się dostęp do szczecińskiego portu. Na to trzeba będzie jednak jeszcze poczekać, a do tego czasu kierowcy muszą liczyć się z licznymi utrudnianiami. Trwają prace przy budowie wiaduktu drogowego na ul. Jasnej, a także na skrzyżowaniu ul. Łubinowej z ul. Wiosenną.

Uwaga kierowcy, w mieście rozpoczęły się już prace związane z naprawą nawierzchni pasa międzyjezdnego na al. Niepodległości na odcinku od Bramy Portowej do ul. Bogurodzicy, przy torowisku tramwajowym.

Do końca stycznia 2012 r. w godz. 8:00-14:00, według informacji Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, wyłączony dla ruchu jest także lewy pas ul. Gdańskiej (pas przy torowisku tramwajowym) na wysokości ul. Merkatora (nitka wyjazdowa z miasta).

 

Remonty odczuwalne dla wszystkich kierowców. Najwolniej jeździ się o godz. 16:00 i 18:00. Średnia prędkość w popołudniowym szczycie wynosi 31 km/h. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na ul. Piłsudskiego i ul. Krasińskiego oraz na al. Wyzwolenia i al. Wojska Polskiego. Wolniej jeżdżą także kierowcy na ul. Wielkopolskiej.

 


 

Poniżej tworzący się korek na skrzyżowaniu ul. Matejki z ul. Trasa Zamkowa. Dane z godziny 15:00.

 


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Szczecina w godzinach od 08:00 do 22:00.