64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Odnawianie Gliwic ‹‹ powrót do listy raportów
[28.12.2011]

Nie widać końca remontów dróg w Gliwicach. Kierowcy stoją w korkach, bo utrudnień wciąż przybywa. Najtrudniej dostać się na Stare Miasto. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Ulicami Gliwic trudno przejechać. Uciążliwą sytuacje na drogach potęgują prowadzone prace remontowe. Mieszkańcy muszą liczyć się z dużymi ograniczeniami w ruchu. Na mapie drogowych utrudnień wciąż przybywa nowych miejsc. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.

Najwięcej utrudnień czeka na kierowców w związku z przebudową nawierzchni ulic Starego Miasta w Gliwicach. Trwa przebudowa Starówki. Podczas wykonywania 5-letniego planu, kolejno będą zamykane poszczególne uliczki Rynku. Na czas prowadzenia prac tymczasowo zmieniono organizację ruchu.
Zamkniętych dla ruchu kołowego zostało kilka ulic: ul. Bankowa - na odcinku od ul. Kaczyniec do Rynku oraz ul. Bytomska na odcinku od Rynku do ul. Tkackiej. W miarę postępu prac zamknięty zostanie także odcinek do ul. Pod Murami. Zamknięta jest także ul. Grodowa - na odcinku od ul. Krupniczej do ul. Mlecznej i ul. Plebańska - na odcinku od ul. Krótkiej do ul. Średniej. Objazd wytyczono ulicami: Plac Inwalidów Wojennych, Kościelną, i ul. Raciborską. 


Remonty odczuwalne są dla wszystkich kierowców. Mimo tego najwolniej jeździ się o godz. 08:00, 11:00 i 17:00. Średnia prędkość wynosi wówczas 30 km/h. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na ul. Sienkiewicza, Czereśniowej i Begonii. Wolniej jeżdżą także kierowcy na al. Piłsudskiego oraz na ul. Sikorskiego. Zakorkowany jest także odcinek ul. Jaskowickiej do ronda.

Poniżej tworzący się korek na ul. Kościuszki, dane z godziny 15:00
 

 


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Gliwic w godzinach od 08:00 do 22:00.