64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Przejezdny Kalisz ‹‹ powrót do listy raportów
[26.01.2012]

Remontów drogowych w Kaliszu jest jak na lekarstwo. Nieznaczne utrudnienia w ruchu pozwalają sprawnie poruszać się po mieście. Największe korki tworzą się jedynie w centrum w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, którymi ulicami jedzie się najwolniej.

 

Zmotoryzowani mieszkańcy Kalisza nie mają większych powodów do zmartwień. W mieście prowadzone są tylko drobne prace remontowe. Ruch na ulicach przebiega płynnie. Ważniejsze inwestycje drogowe już się zakończyły, a następne są dopiero w planach. Jedynie w centrum miasta w godzinach szczytu oraz na drogach wylotowych tworzą się korki. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.

 

Jedynym utrudnieniem, z jakim muszą liczyć się kierowcy wiąże się z rozpoczętą 19 stycznia br. rozbiórką drewnianego mostu oraz budową nowego obiektu mostowego na rzece Swędrni w ciągu ul. Sportowej. Przejazd pojazdów odbywa się tak jak dotychczas po zlokalizowanym obok tymczasowym obiekcie mostowym. Zakończenie robót związanych z budową nowego obiektu mostowego planowane jest do połowy maja 2012 r.

 

W związku z budową separatora ścieków deszczowych w ul. Biskupickiej do 10 lutego 2012 r. z ruchu całkowicie wyłączony został odcinek ul. Biskupickiej od skrzyżowania z ul. Św. Michała i Dobrzeckiej do połączenia z ul. St. Wojciechowskiego na os. Dobrzec.

 

Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na al. Wojska Polskiego, ul. Stawiszyńskiej oraz na ul. Warszawskiej i ul. Częstochowskiej. Wolniej jeżdżą także kierowcy na ul. Łódzkiej i ul. Piłsudskiego.

 

Poniżej jeden z nielicznych korków na ul. Górnośląskiej. Dane z godziny 14:00.


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Kalisza w godzinach od 06:00 do 22:00.