64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Przejezdy Sopot ‹‹ powrót do listy raportów
[01.02.2012]

Kierowcy w Sopocie nie mogą mieć większych powodów do narzekań. Trwające prace remontowe powodują nieznaczne utrudniania w ruchu. Największe korki tworzą się w szczytach komunikacyjnych. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, którymi ulicami jeździ się najwolniej.
 

Ruch na ulicach Sopotu przebiega płynnie. Zmotoryzowani mieszkańcy miasta mogą spać spokojnie bo inwestycje drogowe nie powodują większych utrudnień. Ulice nie są jednak całkowicie wolne od korków, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu ruch jest wolniejszy. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.

Największym utrudnieniem, z jakim muszą liczyć się kierowcy, związane jest z trwającą nadal budową ul. Bitwy pod Płowcami. Ruch na tej ulicy ograniczono do 20km/h. Wprowadzenie tego typu zmian związane jest z położeniem nawierzchni tymczasowej na tej ulicy. Uwaga kierowcy, zmiany w organizacji ruchu możliwe są także na ul. Obodrzyców. Aktualnie trwają tam prace wodociągowo–kanalizacyjne związane z usuwaniem awarii. Kierujący pojazdami muszą się liczyć z miejscowymi ograniczeniami w ruchu.
 

Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na al. Niepodległości, ul. 3 Maja oraz na ul. Kołobrzeskiej. Wolniej jeżdżą także kierowcy na ul. Obrońców Wybrzeża i al. Grunwaldzkiej.
 

Poniżej tworzący się korek na ul. Piastowskiej i ul. Opata Rybińskiego. Dane z godziny 12:00.

 


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Sopotu w godzinach od 06:00 do 22:00.