64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Remontowany Bytom ‹‹ powrót do listy raportów
[27.01.2012]

Trwają remonty dróg w Bytomiu. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Szczególnie trudno poruszać się po mieście w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, którymi ulicami jedzie się najwolniej.
 

Remonty ulic utrudniają życie szczególnie zmotoryzowanym mieszkańcom miasta. Kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu. Coraz więcej aut stoi w korkach. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.
 

 Największe utrudnienia w ruchu występują na al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, gdzie prowadzona jest budowa III etapu Obwodnicy Północnej. Prace remontowe trwają także na skrzyżowaniu ul. Zabrzańskiej z ul. Wyzwolenia. Zmiany w organizacji ruchu w związku z budową wiaduktu autostradowego nastąpiły również na ul. Rokitnickiej w rejonie ul. Pochyłej i ul. Paderewskiego.

Uwaga
kierowcy, trwają prace związane z budową autostrady A-1. W związku z tym zmianie uległa organizacja ruchu na ul. Strzelców Bytomskich - w rejonie skrzyżowania z ul. Miejska Dąbrowa, a także na miejskiej obwodnicyna odcinku od ul. Dworskiej do ul. Nałkowskiej. Zamknięta dla ruchu drogowego jest ul. Hajdy - w rejonie skrzyżowania z ul. Nowy Dwór. Ul. Hajdy i Nowy Dwór nieprzejezdne. Dojazd do ul. Hajdy możliwy jest od ul. Nałkowskiej, natomiast dojazd do ul. Nowy Dwór możliwy jest od Obwodnicy Północnej i od ul. Strzelców Bytomskich. Zamknięcie ul. Hajdy związane jest z budową obiektu inżynierskiego dla autostrady A-1.

W
związku z budową tunelu drogowego dla autostrady również ul. Celna na odcinku od ul. Miejska Dąbrowa do ul. Zachodniej jest nieprzejezdna dla kierowców. Objazd prowadzony jest ul. Strzelców Bytomskich i Obwodnicą Północną. Kierowcy nie pojadą także ul. Przyjemnąwyłączony z ruchu kołowego jest środkowy odcinek drogi. Rozpoczęły się także prace związane z montażem progów zwalniających na ul. Korczaka. Utrudnienia potrwają do połowy lutego.

Remonty odczuwalne dla wszystkich kierowców. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na ul. Strzelców Bytomskich i ul. Wrocławskiej. Wolniej jeżdżą także kierowcy na ul. Matejki, i ul. Piłsudskiego.
 

Poniżej tworzący się korek na ul. Kolejowej. Dane z godziny 12:00.
 


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Bytomia w godzinach od 08:00 do 22:00.