64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Remontowany Płock ‹‹ powrót do listy raportów
[20.12.2011]

Kolejne remonty utrudniają życie kierowcom. Na mapie utrudnień drogowych wciąż przybywa nowych miejsc. Coraz więcej kierowców stoi w korkach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

W mieście prowadzonych jest kilka znaczących inwestycji drogowych i liczne drobne prace remontowe. Miejski Zarząd Dróg w Płocku w większości realizuje zadania już rozpoczęte, ale także na bieżąco usuwa zgłaszane awarie drogowe. Kierowcy muszą liczyć się z częstymi ograniczeniami w ruchu. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.

Najwięcej utrudnień czeka na kierowców na ulicy Otolińskiej i Targowej. Prace remontowe na tym odcinku podzielono na trzy etapy.
Etap I: rozbudowa ul. Targowej wraz z odcinkiem ul. Otolińskiej wewnętrznej i kanalizacji deszczowej na ulicy Bielskiej. Etap II: rozbudowa ul. Otolińskiej od przejazdu kolejowego do granicy miasta. Etap III: rozbudowa ul. Otolińskiej od al. Piłsudskiego do przejazdu kolejowego wraz z przebudową skrzyżowania ul. Otolińskiej z ul. Chopina.

Prace remontowe trwają na
ul. Skrajnej (na odcinku od ul. Sielskiej do ul. Orzechowej). Utrudnienia czekają kierowców także na Korczaka, Wiślanej, Wesołej czy Przemysłowej. Roboty drogowe prowadzone są jeszcze na ul. Brzoskwiniowej, Grabowej, Wyszogrodzkiej i Imielnickiej.

Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na skrzyżowaniu Łukasiewicza z Kobylińskiego. Wolniej jeżdżą także kierowcy na al. Piłsudskiego oraz na Bielskiej. Zakorkowany jest także wjazd na rondo od ulicy Dobrzyńskiej.

Drogowcy zajęli także pas jezdni na Gradowskiego, placu Dąbrowskiego, ul. Wyszogrodzkiej, Kazimierza Wielkiego i ul. Kolegialnej. Na ul. Granicznej trwa całkowita przebudowa drogi. Dojazd możliwy jest tylko do posesji. W mieście prowadzone są też prace związane z utwardzaniem i naprawa nawierzchni gruntowej i chodników. Roboty drogowe objęły ulice takie jak: Zbożowa, Sucha, Rembielińskiego i Ostatnia.

Poniżej tworzący się korek na ul. Chopina, dane z godziny 15:00.
 

 

Dane prezentowane na mapie zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Płocka w godzinach od 06:00 do 22:00.