64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Remontowany Włocławek ‹‹ powrót do listy raportów
[27.12.2011]

Nie widać końca remontów dróg we Włocławku. Nowych utrudnień wciąż przybywa. Kierowcy w mieście stoją w korkach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

W mieście prowadzonych jest kilka inwestycji drogowych. Z powodu remontów kierowcom trudniej przedostać się przez ulice. Mieszkańcy Włocławka muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż większość prac zakończy się dopiero w 2012 roku.
Utrudnienia na przebudowywanych odcinkach są znaczne i uciążliwe nie tylko dla kierowców, ale także dla pasażerów komunikacji miejskiej. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.

Najwięcej utrudnień przysparza kierowcom całkowite zamknięcie dla ruchu kilku jezdni. Nieprzejezdna jest ul. Toruńska (odcinek od oczyszczalni ścieków do Polmozbytu). Przebudowywana jest jezdnia południowa (kierunek Łódź). Ruch kołowy odbywa się jezdnią północną w obydwu kierunkach (kierunek Toruń). Nie sposób przejechać także ul. Bednarska, Matebudy i Zamcza. Nieprzejezdna dla kierowców jest ul. Bulwary - zarówno na odcinku od ul. Towarowej do ul. Świętego Jana, a także na odcinku od ul. Wyszyńskiego do Maślanej. Prace remontowe prowadzone są także na ul. Gajowej w obrębie od ul. Szuwarowej do ul. Kapitulnej.

W związku z pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi zostało zwężonych kilka jezdni: ul. Lotnicza, Sosnowa, Węglowa, Sokola i ul. Klonowa.

Oprócz tego kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami spowodowanymi naprawą nawierzchni. Prace prowadzone są na al. Kazimierza Wielkiego oraz na ulicach: Chopina, Okrzei, Toruńskiej i Kruszyńskiej.


Poniżej tworzący się korek na ul. Okrzei, ul. Warszawskiej, a także na placu Wolności, dane z godziny 15:00.
 

Dane o korkach zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Włocławka w godzinach od 06:00 do 22:00