64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Remonty w Bielsku-Białej ‹‹ powrót do listy raportów
[02.01.2012]

Mieszkańcy Bielsko-Białej stoją w korkach. Najtrudniej poruszać się po mieście w godzinach szczytu. Wszystko przez remonty ulic, które utrudniają życie szczególnie zmotoryzowanym. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Łagodna zima sprzyja drogowcom w prowadzeniu prac remontowych. Dla kierowców oznaczać może to tylko korki. Zmotoryzowani muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu, tym bardziej, że Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej oprócz rozpoczętych już projektów drogowych, na bieżąco realizuje także drobne prace remontowe. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.

Najwięcej utrudnień czeka na kierowców w związku z przebudową ul. Żywieckiej na odcinku od ul. Górskiej do Przędzalni. Udostępniony dla ruchu jest tylko jeden pas jezdni. Prace remontowe trwają także w związku z przebudową ul. Gościnnej. Utrudnień można się spodziewać na odcinku od Armii Krajowej do ul. Kaliskiej.

Zmiany w organizacji ruchu czekają na kierowców w związku z prowadzonymi w mieście pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi. Roboty trwają obecnie na ul. Katowickiej i ul. Mazańcowickiej. Ruch na tych ulicach jest znacznie spowolniony.

Remonty odczuwalne są dla wszystkich kierowców. Mimo tego średnia prędkość w godzinach przedpołudniowych oscyluje w granicach 38 km/h. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na Partyzantów, 3-go Maja i al. Andersa. Wolniej jeżdżą także kierowcy na ul. Warszawskiej, ul. Grażyńskiego i na ul. Niepodległości.

Poniżej tworzący się korek na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Piastowską , dane z godziny 15:00.


 


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Bielsko-Białej w godzinach od 08:00 do 22:00.