64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Remonty w Koszalinie ‹‹ powrót do listy raportów
[03.01.2012]

Remonty uprzykrzają życie mieszkańcom Koszalina. Kierowcy stoją w korkach bo utrudnień wciąż przybywa. Najtrudniej poruszać się po mieście w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Kierowcy w Koszalinie muszą uzbroić się w cierpliwość. Z powodu remontów trudniej przedostać się przez większość ulic. W mieście prowadzone są znaczące inwestycje drogowe i liczne drobne prace remontowe. Zmotoryzowani muszą się liczyć z częstymi ograniczeniami w ruchu. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.
 

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami powstałymi przez remonty cząstkowe. Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie na bieżąco usuwa bowiem zgłaszane awarie drogowe. W harmonogramie prac z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych lub innych prac w trybie pilnym mogą wystąpić jednak zmiany.

 

W związku z realizowanymi inwestycjami drogowymi kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu. Utrudnienia związane z przebudową ul. Słowiańskiej występują na odcinku od ul. Lechickiej do pętli autobusowej. W związku z przebudową skrzyżowania następujących ulic: Gdańskiej, Fałata, Orląt Lwowskich i Jana Pawła II nastąpiła zmiana organizacji ruchu na ruch okrężny. Utrudnienia polegają na zwężeniu jezdni do jednego pasa ruchu i ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Inaczej pojadą także kierowcy na ul. Moniuszki - w związku z przebudową ulicy prace remontowe prowadzone są na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Szymanowskiego. Całkowicie wyłączony z ruchu jest odcinek od ul. Szymanowskiego do ul. Chopina. Na miejscowe zwężenie jednego pasa ruchu kierowcy muszą się liczyć w obrębie skrzyżowania ul. Gnieźnieńska z ul. 4 Marca.
 

Remonty odczuwalne są dla wszystkich kierowców. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na ul. Bohaterów Warszawy i ul. Morskiej. Wolniej jeżdżą także kierowcy na ul. Zwycięstwa.

Poniżej tworzący się korek na skrzyżowaniu ul. Morskiej i ul. Armii Krajowej, dane z godziny 15:00.


 


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Koszalina w godzinach od 08:00 do 22:00.