64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Renowacja kieleckich ulic ‹‹ powrót do listy raportów
[21.12.2011]

Niekończące się remonty drogowe w Kielcach utrudniają życie kierowcom. Miasto stoi w korkach, bo utrudnień wciąż przybywa. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Jak trudne do przejechania bywają ulice Kielc w godzinach szczytu wiedzą wszyscy kierowcy. Sytuacji na drogach nie ułatwiają remonty. Miejski Zarząd Dróg w Kielcach realizuje rozpoczęte już projekty inwestycji drogowych, do tego dochodzą także liczne drobne prace remontowe. Kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.

Najwięcej utrudnień czeka na kierowców w związku z budową węzła u zbiegu ulic Żelaznej i 1-go Maja. Zamknięte dla ruchu są:


- ul. 1 - go Maja na odcinku od ronda Gustawa Herlinga - Grudzińskiego do końca wiaduktu w ciągu ul. 1 - go Maja

- jezdnia wschodnia ul. Żelaznej na odcinku od skrzyżowania z ul. Czarnowską do dworca BUS
- skrzyżowanie ulic: Zagnańska – 1 go Maja
- skrzyżowanie ul. Paderewskiego z rondem Gustawa Herlinga - Grudzińskiego

Prace remontowe trwają także na ul. G. Morcinka. Modernizacja tej ulicy prowadzona jest etapami. Zamykane dla ruchu są kolejne odcinki ulicy. W pierwszej kolejności zamknięte zostało skrzyżowanie z ulicą Domaszowską. Przewidywany czas zakończenie całego remontu ul. G. Marcinka to koniec kwietnia 2012 roku.

Zmiany w organizacji ruchu czekają na kierowców w związku z zakończeniem rewitalizacji ulicy Warszawskiej. Inaczej jeździ się po okolicznych ulicach. Na ul. Lecha Kaczyńskiego obowiązuje ruch jednokierunkowy od ul. Warszawskiej do Alei IX Wieków Kielc. Kierowcy nie mają możliwości wjazdu na płytę placu Św. Wojciecha. Taki sam jednokierunkowy ruch obowiązuje na ul. Orlej od ul. Warszawskiej do ul. Koziej. Z kolei na ul. Koziej obowiązuje ruch jednokierunkowy od ul. Piotrkowskiej do ul. Silnicznej. Obowiązujący nakaz skrętu w lewo w ulicę Kozią uniemożliwia kierowcom wjazd na Rynek.

Remonty są odczuwalne dla wszystkich kierowców. Najwolniej jeździ się popołudniu. W godzinach 16:00-18:00 średnie prędkości oscylują w granicach 26 km/h. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na ul. Seminaryjskiej, ul. Jesionowej, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego, ul. Warszawskiej i na al. Popiełuszki.


Poniżej tworzący się korek na ul. Żytniej i Ogrodowej, dane z godziny 15:00.
 

Dane zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Kielc w godzinach od 06:00 do 22:00.