64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Roboty drogowe w Olsztynie ‹‹ powrót do listy raportów
[23.12.2011]

Olsztyńscy kierowcy stoją w korkach. Remonty drogowe w mieście utrudniają życie szczególnie zmotoryzowanym. Końca prac nie widać. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Kierowcy,
którzy nie lubią stania w długich korkach i utrudnień na drodze zdecydowanie powinni unikać większości ulic w Olsztynie. W mieście trwają prace związane z realizacją inwestycji drogowych. Remontowana jest duża część dróg, a to wiąże się niestety z zamkniętymi jezdniami i ruchem wahadłowym. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Sprawdziliśmy, które ulice omijać.

Najwięcej utrudnień czeka na kierowców w związku z
budową nowego przebiegu ul. Artyleryjskiej, a także z budową wiaduktu. Długo wyczekiwana przez mieszkańców przebudowa wiąże się niestety z dużymi utrudnieniami. Zamknięte są ulice Wyzwolenia i Żarskiej do ul. Artyleryjskiej. Kierowcy muszą poruszać tylko jednym pasem jezdni na ul. Wojska Polskiego, na odcinku od ul. Żeromskiego do wiaduktu. W ramach budowy nowego przebiegu ul. Artyleryjskiej w reorganizacji do 31 grudnia jest też ulica Dąbrowskiego. Przewidywany czas zakończenia całego remontu to koniec czerwca 2012 roku.

Zmiany w organizacji ruchu związane z przebudową infrastruktury tej części miasta czekają zmotoryzowanych na ulicy Zamkowej, a konkretnie na odcinku od ul. Nowowiejskiego do byłej Casablanki. Jezdnia jest w tym miejscu zamknięta. Remont potrwa do 31.10.2012. Przez roboty drogowe wolniej pojadą także kierowcy na ulicy Gałczyńskiego, na odcinku między posesją nr 16 a ul. Obrońców Tobruku. Końca utrudnień kierowcy mogą już upatrywać na koniec roku.

Remonty są odczuwalne dla wszystkich kierowców. Najwolniej jeździ się między godziną 16:00 a 17:00, średnia prędkość oscyluje w granicach 24 km/h. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na ul. Lubelskiej, Dworcowej i Towarowej. Zakorkowane są także al. Sikorskiego i ulice Wyszyńskiego i Pstrowskiego.

Poniżej tworzący się korek na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Towarowej , dane z godziny 15:00.

 

 

Dane zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Olsztyna w godzinach od 06:00 do 22:00