64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Śnieg sparaliżował Poznań ‹‹ powrót do listy raportów
[09.02.2012]

Nocne opady śniegu sparaliżowały ruch na poznańskich ulicach. Zima znów zaskoczyła drogowców. W korkach stoją auta, autobusy komunikacji miejskiej, a nawet tramwaje. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, gdzie utrudnienia są największe.
 

W ciągu minionej nocy w niektórych miejscach przybyło nawet kilkanaście centymetrów śniegu. Nieustające opady i niska temperatura spowodowały, że rano ulice stały się kompletnie nieprzejezdne. Takiej pogody nikt się nie chyba nie spodziewał, tym bardziej, że jeszcze wczoraj ruch w mieście był płynny, a oprócz mrozu warunki do jazdy były dobre.
 

Biały puch zalega nie tylko na jezdni, ale także na chodnikach i parkingach. Samochody mają kłopoty z wyjazdem, bo grzęzną w śniegu. Jak donoszą specjaliści z serwisu Korkowo.pl, bardzo złe warunki panują na ulicach we wszystkich częściach Poznania. Miasto jest sparaliżowane, a kierowcy stoją w gigantycznych korkach.

 


 

-Intensywne opady śniegu spowolniły ruch, a przejazd większością dróg okazuje się być prawdziwym koszmarem. Kłopoty z dojazdem do pracy mają nie tylko kierowcy aut, ale także pasażerowie komunikacji miejskiej.- komentuje Agnieszka Kaźmierczak, specjalistka z serwisu Korkowo.pl Większość autobusów natrafia na spore utrudnienia, a na przystankach trzeba czekać nawet kilkanaście minut dłużej. Korki tworzą się na ul. Dąbrowskiego, Przybyszewskiego i Bukowskiej. Nieprzejezdna jest także ul. Jana Pawła II, Krzywoustego i Królowej Jadwigi. Zakorkowany jest Święty Marcin, Garbary, ul. Estkowskiego i Warszawska. Kierowcy stoją także na ul. Lutyckiej, Witosa, Zamenhofa i Hetmańskiej.To pierwszy od dawna atak zimy. Tak intensywnych opadów śniegu w Poznaniu nie było od dłuższego czasu. Niestety po raz kolejny zima zakorkowała ulice i zaskoczyła kierowców. Wszystkich zmotoryzowanych prosimy o zachowywanie szczególnej ostrożności.
 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Poznania w godzinach od 06:00 do 22:00.