64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Toruń w przebudowie ‹‹ powrót do listy raportów
[19.12.2011]

Toruńscy kierowcy stoją w korkach. Wszystko przez remonty ulic. Na mapie utrudnień drogowych wciąż przybywają nowe miejsca. Specjaliści serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Wolnych od remontów ulic jest jak na lekarstwo. Poza dużymi inwestycjami, jak budowa mostu, trwają także mniejsze remonty, ale nie mniej znaczące dla ruchu. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu w tym roku wydał już z budżetu miasta 28 mln złotych na inwestycje drogowe. Drogowcy rozpoczęli nowe, ale w większości kontynuują już trwające roboty drogowe. Jakie ulice omijać?

Trwa przebudowa
skrzyżowania na placu prof. A. Hoffmanna – jednego z najbardziej kolizyjnych miejsc w Toruniu. W ramach realizacji projektu powstaje nowe rondo. Jednym z istotniejszych elementów przebudowy są roboty prowadzone na torowisku przebiegającym przez skrzyżowanie w ciągu ul. Kraszewskiego i Broniewskiego. W mieście trwa także przebudowa ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Remonty drogowe trwają na odcinku od węzła przy ul. Chrzanowskiego do ul. Równinnej. Remont nie ominął także ulicy Polnej. Tutaj prace prowadzone są na ponad kilometrowym odcinku od ulicy Chrobrego do Grudziądzkiej. Kierowcy poruszają się jednym pasem ruchu.

Remonty są odczuwalne dla wszystkich kierowców. Najwolniej jeździ się rano. W godzinach 06:00-09:00 średnie prędkości oscylują w granicach 25km/h.


 

Dane zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Torunia w godzinach od 06:00 do 22:00.