64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - W Grudziądziu modernizacje ‹‹ powrót do listy raportów
[30.12.2011]

Niekończące się remonty drogowe w Grudziądzu utrudniają życie kierowcom. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Szczególnie trudno poruszać się po mieście w godzinach szczytu. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Kierowcy w mieście stoją w korkach. Trudną sytuację na drogach potęgują prowadzone prace remontowe. Utrudnienia na przebudowywanych odcinkach są znaczne i uciążliwe szczególnie dla zmotoryzowanych. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.

Najwięcej utrudnień czeka na kierowców w związku z realizacją II etapu budowy
Trasy Średnicowej od ul. Droga Łąkowa do węzła Grudziądz autostrady A1. Zmianie uległa organizacja ruchu w obrębie ronda ks. Jerzego Popiełuszki w kierunku przejazdu kolejowego. Pojazdy jadące od Torunia w kierunku Olsztyna, Malborka i osiedla Lotnisko są kierowane na rondzie Romana Dmowskiego na ul. Południową, a następnie na ul. Solidarności, ul. gen. Józefa Hallera, ul. Nauczycielską, ul. Kustronia, ul. Parkową, ul. Lotniczą do ronda gen. Władysława Andersa. Kierowcy aut o masie do 3,5 t jadących z kierunku Rypina oraz osiedla Lotnisko w kierunku Torunia, osiedla Rządz, osiedla Strzemięcin kierowani są na trasę objazdową przez następujące ulice: Solidarności, Konarskiego, Nad Torem, Kasprowicza aż do ul. Chełmińskiej.

Kierowcy muszą liczyć się także z utrudnieniami na ul. gen. Józefa Hallera na odcinku od ul. Nauczycielskiej do ul. Żwirki. Całkowicie zamknięty dla ruchu został też wylot z ronda ks. Jerzego Popiełuszki w kierunku przejazdu kolejowego. Kierowcy mogą poruszać się jedynie po dopuszczonym do ruchu odcinku leśnym Trasy Średnicowej.

Na mieszkańców czekają także utrudnienia w ramach przebudowy ulic Starego Miasta. Odcinek ul. Szkolnej pomiędzy ulicami Szewską i Pańską został zamknięty dla pojazdów. Samochody wyjeżdżające z Centrum kierowane są na ul. Poprzeczną i ul. Murową.


Remonty odczuwalne są przez wszystkich kierowców. Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na ul. Chełmińskiej, Piłsudskiego i ul. Bydgoskiej. Wolniej jeżdżą także kierowcy na ul. Sikorskiego.

Poniżej tworzący się korek na skrzyżowaniu ul. Chełmińskiej z ul. Gdyńską , dane z godziny 15:00
. 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Grudziądza w godzinach od 08:00 do 22:00.