64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - W Tychach przebudowy ‹‹ powrót do listy raportów
[28.12.2011]

Kierowcy w mieście stoją w korkach. Wszystko przez utrudnienia spowodowane remontami dróg. Mieszkańcy Tych muszą uzbroić się w cierpliwość bo najważniejsza inwestycja drogowa ma się zakończyć dopiero w 2013 roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, które ulice omijać.

Ograniczenia w ruchu objęły kilka ważnych ulic. Szczególnie trudno poruszać się po Tychach w godzinach szczytu. Remonty w mieście są uciążliwe nie tylko dla kierowców, ale także dla pasażerów komunikacji miejskiej. Sprawdziliśmy, które ulice kierowcy powinni omijać.

Najwięcej utrudnień czeka na kierowców w związku z rozbudową ul. Urbanowskiej. Zakres prac remontowych obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Serdeczną do skrzyżowania z ul. Główną. Na tej trasie prowadzone są prace związane z budową kanalizacji deszczowej.
Na czas ich prowadzenia odcinek został całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego. Na tym utrudnienia się nie kończą, bo zaraz po przebudowie ciągu kanalizacyjnego zacznie się naprawa nawierzchni ulicy.

Oprócz tego kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ul. Turkusowej. Trwają tam prace związane z przebudową ulicy i budową parkingu. W trakcie remontu jest także ul. Żorska na odcinku od al. Bielskiej do linii PKP. Przejezdny jest tylko jeden odcinek drogi. Modernizowane jest także skrzyżowanie na wysokości Tyskiego Browarium. Remont objął zbieg ulic: Mikołowskiej, Oświęcimskiej i Katowickiej.

Na mieszkańców czekają też pierwsze utrudnienia związane z przebudową DK1. Utrudnienia występują na skrzyżowaniu ul. Targiela z trasą DK1. Do świąt na tym odcinku czasowo wyłączony z ruchu
został prawy pas jezdni wschodniej – w kierunku do Katowic. Najgorsze czeka jednak na zmotoryzowanych tuż po Nowym Roku. Od stycznia 2012 roku nastąpi wyłączenie z ruchu całej jezdni zachodniej DK-1 (relacja na Bielsko-Białą). Ta największa inwestycja drogowa w mieście ma się zakończyć dopiero pod koniec 2013 roku.

Z analizy danych serwisu Korkowo.pl wynika, że korki tworzą się na ul. Sienkiewicza, Czereśniowej i Begonii. Wolniej jeżdżą także kierowcy na al. Piłsudskiego oraz na Sikorskiego. Zakorkowany jest także odcinek ul. Jaskowickiej do ronda.

Poniżej tworzący się korek na al. Piłsudskiego i Dmowskiego, dane z godziny 15.

 


 

Dane o korkach zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Tych w godzinach od 06:00 do 22:00.