64296
online
Policja
302
Inspekcja
25
Wypadek
367
Raport - Wrocław w żółwim tempie ‹‹ powrót do listy raportów
[24.11.2011]

Mieszkańcy Wrocławia nie mają powodów do zadowolenia. Centrum miasta jest zakorkowane do granic możliwości. W szczytach komunikacyjnych średnia prędkość nie przekracza 18 km/h wynika z raportu serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach.


Stolica Dolnego Śląska w maju nie należała do najszybszych polskich miast. Prędkość osiągana w ścisłym centrum w godzinach porannego szczytu oscylowała w okolicach 22 km/h. W strefie okalającej centrum miasta (2-5km) jechało się średnio 40 km/h. Kierowcy wyjeżdżający poza miasto, np. al. Sobieskiego, Żmigrodzką czy Opolską w odległości 5-10 km od centrum poruszali się średnio 42- 47 km/h. Wolniej jeździło się tylko w Gdańsku i Poznaniu.

Jak wynika z najnowszego raportu wykonanego przez serwis Korkowo.pl we Wrocławiu jeździ się gorzej. Utrudnienia w ruchu czekają kierowców zarówno w centrum jak i na drogach dojazdowych. Największe powody do narzekań mają poruszający się w promieniu do dwóch kilometrów od centrum, średnia prędkość w godzinach porannego (06:00-09:00) i popołudniowego szczytu (16:00-18:00) nie przekracza 18km/h. Tak źle jeszcze nie było. Korki tworzą się na ulicach dojazdowych do Rynku oraz na ul. Grodzkiej, Erecińskiej i Grabiszyńskiej. Najgorzej wygląda centrum Wrocławia, zakorkowane jest Podwale, Piłsudskiego, Dyrekcyjna i okolice placu Społecznego. Wolniej jeżdżą kierowcy także w odległości 2-5 km od centrum bo tylko 23 km/h. Szansy na dużo szybszą jazdę nie mają nawet kierowcy na obrzeżach miasta. W odległości zarówno 5-10 km jak i 10-15 km od centrum jedzie się ze średnią prędkością oscylującą w granicach 40-44 km/h. Korki tworzą się na drogach dojazdowych do miasta.

Dane zostały zebrane przez serwis Korkowo.pl, który monitoruje online sytuację na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w tysiącach pojazdów poruszających się po ulicach Wrocławia w godzinach od 06:00 do 22:0. W promieniu do 2 kilometrów od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W pozostałych odległościach (2-5 km, 5-10 km, 10-15 km) od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miasta.


Już wkrótce pełny raport porównujący sytuację na drogach w największych miastach w Polsce.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. motoleasing.pl
  2. moto.startauto.pl
  3. 4trucks.pl