31169
online
Policja
173
Inspekcja
17
Wypadek
175
Informacja prasowa - 9 dni w korkach. Szczecin ‹‹ powrót do listy raportów
[10.10.2012]

9 dni w korkach. Szczecin

 

Co można zrobić w ciągu 9 dni? Na przykład pojechać na urlop, czy ukończyć intensywny kurs gotowania. Przez 9 dni można także stać w korkach. Wie o tym przeciętny kierowca ze Szczecina.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali ile czasu w ulicznych korkach spędzają szczecinianie poruszający się w okolicy centrum. Jak się okazało, mieszkańcy Szczecina każdego miesiąca w korkach spędzają prawie 19 godzin, co w skali roku daje 9 dni.

W porannych godzinach szczytu (godz. 7-9) w ciągu roku kierowcy stoją w korkach prawie 112 godzin. Jeszcze gorzej jest między godziną 15 a 17, zmotoryzowani spędzają w tym czasie ponad 115 godzin na zatłoczonych ulicach.

 

Energetyków górą

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także, ile czasu zajmuje kierowcom przejechanie czterech, ważnych dla komunikacji miejskiej ulic. Najwięcej czasu, średnio 107 godzin, pochłania rocznie przejazd aleją Wojska Polskiego. Jest to jednak zrozumiałe ze względu na jej sporą długość. Około 44-48 godzin rocznie zajmuje mieszkańcom Szczecina przejazd ulicą Malczewskiego i Aleją Piastów. Średnie prędkości osiągane na tych dwóch ulicach są niewielkie i wynoszą ok. 32 km/h. Znacznie lepiej na ich tle wypada ulica Energetyków – średnia prędkość samochodów wynosi na niej prawie 40 km/h. W ciągu roku kierowcy spędzają na niej około 28 godzin.

 

 

                               

                                      

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane z urządzeń GPS umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Szczecina w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Szczecina (al. Wojska Polskiego, al. Piastów, ul. Malczewskiego i ul. Energetyków).

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. szczecin.gazeta.pl
  2. wszczecinie.pl
  3. regiomoto.pl