12977
online
Policja
29
Inspekcja
5
Wypadek
57
Informacja prasowa - 96 godzin na zatłoczonych ulicach - Gorzów Wielkopolski ‹‹ powrót do listy raportów
[05.03.2013]

96 godzin na zatłoczonych ulicach

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się ulicom w Gorzowie Wielkopolskim. Ile czasu tracą kierowcy przejeżdżający przez centrum miasta?

 

Badanie przeprowadziliśmy w trakcie trwania porannych i popołudniowych godzin szczytu. Pod uwagę wzięliśmy ulice położone w ścisłym centrum miasta – tłumaczy Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl – Założyliśmy, że kierowca przejeżdża nimi dwukrotnie w ciągu dnia: jadąc do pracy i wracając do domu – dodaje Florkowska. Jak się okazało takie podróżowanie kosztuje w skali roku w sumie 96 godzin spędzonych za kółkiem. Oznacza to, że przejazd przez zakorkowane centrum Gorzowa Wielkopolskiego zajmuje rocznie cztery dni.

 

Okolice trzydziestki

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zmierzyli także średnie prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po czterech ulicach Gorzowa. Wyniki oscylują wokół 30 km/h W najlepszej sytuacji są kierowcy, którzy przejeżdżają ulicą Składową – ich szybkość wynosi ok. 34 km/h. W najmniej sprzyjające warunki panują na ulicy Cichońskiego – prędkościomierze wskazują tam ok. 27 km/h.

 

                                                                   Tabela1. Prędkości w centrum Gorzowa Wielkopolskiego

Ulica

Średnia prędkość

Sikorskiego

31 km/h

Jagiełły

32 km/h

Składowa

34 km/h

Cichońskiego

27 km/h

                                                                                                                            źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Gorzowa Wielkopolskiego w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Gorzowa Wielkopolskiego (ul. Sikorskiego (od Młyńskiej do Chrobrego), ul. Jagiełły (od Drzymały do Dąbrowskiego), ul. Składowa i ul. Cichońskiego).