31169
online
Policja
173
Inspekcja
17
Wypadek
175
Informacja prasowa - Atak zimy – miasta zwolniły ‹‹ powrót do listy raportów
[07.02.2014]

Atak zimy – miasta zwolniły

 

Początek roku dał się we znaki polskim kierowcom. Atak zimy sprawił, że jazda po mieście stała się jeszcze wolniejsza – zwłaszcza w centrum. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają najnowsze wyniki badań.

 

Opady śniegu i ujemne temperatury nie sprzyjają kierowcom co wyraźnie widać w liczbach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili pomiary średnich prędkości osiąganych przez kierowców w pięciu polskich miastach: Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie oraz Gdańsku. Co się okazało? Początek roku dał się kierowcom we znaki. W ścisłym centrum miasta najwolniej jeździło się we Wrocławiu – w godzinach szczytu prędkościomierze wskazywały tam ok. 18 km/h. Niewiele lepiej było w Poznaniu i Krakowie, gdzie kierowcy poruszali się z szybkością oscylującą wokół 19 km/h.

 

Pułap 20 km/h przekroczyły dwa z badanych miast: Warszawa i Gdańsk. W stolicy średnia prędkość wyniosła 22 km/h, natomiast w Gdańsku dochodziła ona do 26 km/h.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Poznaniu w dniach 1-30 stycznia 2014.