46519
online
Policja
125
Inspekcja
28
Wypadek
250
Informacja prasowa - Autostrada A4 zmiany na dobre...? ‹‹ powrót do listy raportów
[28.06.2012]

Autostrada A4 zmiany na dobre...?

 

Po otwarciu bramek na autostradzie A4 na odcinku Wrocław – Gliwice na kierowców czekała niemiła niespodzianka. Kilkukilometrowe korki nie sprzyjały podróży. Wręcz przeciwnie stały się główną przyczyna paraliżu komunikacyjnego w tej części autostrady. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przyjrzeli się dokładnie jak jeździ się na odcinku.

 

Z badań przeprowadzonych przez ekspertów z serwisu Korkowo.pl wynika, że kierowcy poruszający się trasą Wrocław – Gliwice na autostradzie A4 w maju 2012 na przejazd przeznaczyli średnio 1 godzinę 40 minut. Podobnie przedstawia się sytuacja w czerwcu 2012. Pomimo pojawienia się bramek (1 czerwca) czas przejazdu wzrósł tylko nieco ponad minutę. Z analizy danych wynika, że w tym okresie podróżujący poświęcili 1 godzinę 41 minut na przedostanie się z Wrocławia do Gliwic.

 

 

 

Uwagę zwraca również średnia prędkość przejazdu między Wrocławiem a Gliwicami. Zarówno maju jak i w czerwcu 2012 średnia prędkość oscyluje w granicach 100km/h. W maju wyniosła ok. 99 km/h, natomiast w czerwcu jest ona niemalże identyczna i oscyluje w granicy 98km/h. Jak wynika z przeprowadzonych badań czas przejazdu oraz średnia prędkość po otwarciu bramek na odcinku autostrady A4 Wrocław-Gliwice jest porównywalna i praktycznie nie zmieniła się. Tym samym można uznać, że nowo otwarte bramki nie wpłynęły znacząco na komfort jazdy.

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w maju i czerwcu 2012.

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. 4trucks.pl