112035
online
Policja
432
Inspekcja
151
Wypadek
1177
Informacja prasowa - Białystok – tydzień w korkach ‹‹ powrót do listy raportów
[06.11.2012]

Białystok – tydzień w korkach

 

Korki to zmora kierowców, którzy spieszą się do pracy. Zatłoczone ulice sprzyjają spóźnieniom i wytrącają kierowców z równowagi. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje mieszkańcom Białegostoku dojazd do miejsca pracy.

 

Analizie poddano czas, jaki średnio potrzebują kierowcy na przejazd przez centrum miasta w godzinach szczytu. Wniosek? Przeciętny białostocki zmotoryzowany spędza za kółkiem prawie 7 dni (163 godziny) w skali całego roku. Oznacza to, że każdego miesiąca traci on ponad pół dnia na dojazdy do pracy.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech ulicach Białegostoku. Wyniki zapewne nie ucieszą zmotoryzowanych. Szybkość z jaką pojazdy pokonują ulicę Ogrodową to zaledwie 25 km/h. Trochę lepiej jest na ulicy Sienkiewicza, gdzie średnia prędkość wynosi 30 km/h. Na ulicy Branickiego pojazdy poruszają się ze średnią prędkością oscylującą wokół 34 km/h. W najlepszej sytuacji są ci, którzy do pracy zmierzają ulicą Piastowską. Ich średnia prędkość wynosi ok. 38 km/h.

 

 

                                                    Tabela 1


Nazwa alei/ulicy


Średnia prędkość w godzinach szczytu
(7-9 oraz 15-17)

ul. Branickiego (od ul. Pałacowej do Piastowskiej)

34 km/h

ul. Piastowska (do Sybiraków)

38 km/h

ul. Sienkiewicza

30 km/h

ul. Ogrodowa

25 km/h

                                                                                               Źródło: Korkowo.pl

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Białegostoku w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Białegostoku (ul. Branickiego (od ul. Pałacowej do Piastowskiej) , ul. Piastowska (do Sybiraków) ul. Sienkiewicza , ul. Ogrodowa ).

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. bialystok.gazeta.pl