13983
online
Policja
28
Inspekcja
5
Wypadek
74
Informacja prasowa - Bydgoskie ulice ‹‹ powrót do listy raportów
[03.01.2013]

Bydgoskie ulice

 

Pora na drogowy raport dla Bydgoszczy. Jaką prędkość osiągają pojazdy w centrum tego miasta? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

 

Badaniu poddano obszar całego miasta podzielony na cztery części w zależności od ich odległości od centrum. W przypadku Bydgoszczy sprawdza się klasyczna reguła – im dalej od serca miasta tym średnie prędkości większe. Jak się okazało, w ścisłym centrum miasta (0-2 km od centrum) średnia prędkość pojazdów w godzinach szczytu wynosi 32 km/h. Znacznie lepiej przedstawia się sytuacja w odległości 2-5 km od centrum. Tam średnia prędkość pojazdów wynosi ok 40 km/h. W odległości 5-10 km od centrum pojazdy poruszają się z prędkością 51 km/h. Trochę dalej, w odległości 10-15 km od centrum średnia prędkość kierowców oscyluje wokół 54 km/h.

 

           

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w ścisłym centrum miasta i po głównych trasach wyjazdowych z miasta w godzinach szczytu (6:00-9:00 oraz 16:00-18:00) w listopadzie i grudniu 2012. W promieniu do 2km od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W odległości 2-15 km od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miasta.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. bydgoszcz.gazeta.pl