12290
online
Policja
35
Inspekcja
7
Wypadek
52
Informacja prasowa - Bydgoskie ulice po wakacjach. I wolniej i szybciej ‹‹ powrót do listy raportów
[24.09.2012]

Bydgoskie ulice po wakacjach. I wolniej i szybciej

 

Kalendarzowa jesień nadeszła w weekend. Kierowcy i uczniowie z reguły nie przepadają za tą porą roku – pierwsi obawiają się początku roku szkolnego; drudzy powakacyjnych korków na ulicach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali czy w przypadku Bydgoszczy spełnił się czarny scenariusz zapchanych ulic.

 

Analizie poddano średnie prędkości, jakie osiągali kierowcy w połowie sierpnia i na początku września na czterech ulicach położonych w centrum miasta. Mówiąc krótko: nie jest źle. Na ulicy Focha ruch zwolnił, ale średnio tylko o 2 km/h. Na ulicy Szubińskiej jeździ się właściwie tak samo, jak w wakacje. Nietypowe okazały się ulice Kujawska i Ogińskiego. Na Kujawskiej w godzinach między 16 a 20 we wrześniu jeździ się trochę szybciej niż w sierpniu. Na Ogińskiego kierowcy poruszają się szybciej niż w wakacje, ale tylko w godzinach porannych.

 

Wyniki w gruncie rzeczy napawają optymizmem. Wrzesień nie sparaliżował dróg, pozostaje tylko mieć nadzieję, że nadchodzące jesienno-zimowe miesiące również będą łaskawe dla zmotoryzowanych.

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresach 10-20 sierpnia 2012 oraz 5-15 września 2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. bydgoszcz24.pl
  2. zyciebydgoszczy.pl