117179
online
Policja
491
Inspekcja
169
Wypadek
1332
Informacja prasowa - Czego można zazdrościć szczecińskim kierowcom? ‹‹ powrót do listy raportów
[10.03.2014]

Czego można zazdrościć szczecińskim kierowcom?

 

Wiele polskich miast kojarzy się kierowcom głównie z uciążliwymi korkami. Godziny szczytu potrafią wyprowadzić z równowagi niejednego z nich. Na szczęście, nie wszędzie jest tak samo źle. Sprawdź, dlaczego wiosna w Szczecinie sprzyja kierowcom.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak wygląda sytuacja drogowa w mieście. Analiza zebranych danych wykazała, że po Szczecinie jeździ się lepiej niż w innych miastach Polski a godziny szczytu nie tak uciążliwemówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.plŚrednia prędkość podczas szczytu komunikacyjnego wynosi ok. 42 km/h, poza nim wzrasta do 48 km/h dodaje Florkowska. Oznacza to, że rano i popołudniu średnia prędkość kierowców w Szczecinie spada o ok. 12%. Dla porównania: w Krakowie prędkości w godzinach szczytu nurkują o ponad 30% (z 42 na 29 km/h) zaś we Wrocławiu o 28 % (z 39 na 28 km/h).

 

Długie, ale lekkie

W jakich przedziałach czasowych plasują się szczecińskie godziny szczytu? Rano przypadają na okres między godziną 7 a 8, natomiast po południu na czas pomiędzy 13 a 18, czyli trwają dosyć długo. Z drugiej strony w trakcie ich trwania zmotoryzowani osiągają prędkość 42 km/h ina tle kolegów z innych miastporuszają się dosyć płynnie.

 

    Szczecinśrednie prędkości

Godziny szczytu

Poza szczytem

Spadek

42 km/h

48 km/h

12%

                                                                                                              źródło: Korkowo.pl

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Szczecinie między 8-10 marca 2014.

 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. szczecin.gazeta.pl
  2. mmszczecin.pl
  3. hobby.pl