13873
online
Policja
35
Inspekcja
3
Wypadek
84
Informacja prasowa - Długie, łódzkie godziny szczytu ‹‹ powrót do listy raportów
[03.03.2014]

Długie, łódzkie godziny szczytu

 

Najnowsze badania specjalistów z serwisu Korkowo.pl wskazują, że godziny szczytu w Łodzi trwają dłużej niż można by przypuszczać. O której przejazd przez miasto jest szczególnie trudny? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami pomiarów.

 

Z badań które przeprowadziliśmy w Łodzi płyną dwa zasadnicze wnioskimówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.plDobra wiadomość jest taka, że średnie prędkości kierowców nie szczególnie niskie. Zła wiadomość: popołudniowe godziny szczytu trwają stosunkowo długo, praktycznie od godziny 14 do 20dodaje Florkowska.


Szczyty i doły

Jak to wygląda w liczbach? W czasie godzin szczytu (78 rano oraz 1420 wieczorem) średnie prędkości pojazdów oscylują wokół 40 km/h. Największy spadek prędkości przypada tuż po godzinie 8 ranoprędkościomierze wskazują wówczas ok. 32 km/h. Poza godzinami szczytu średnia prędkość pojazdów wynosi 46 km/h. Najszybciej po łódzkich drogach można poruszać się wczesnym rankiem: przed godziną 5 rano prędkościomierze wskazują nawet 50 km/h.

 

 

       Łódź – średnie prędkości

W godzinach szczytu

Poza szczytem

Różnica

40 km/h

46 km/h

13%

                                                                                                      źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Łodzi między 1-3 marca 2014.