34186
online
Policja
190
Inspekcja
23
Wypadek
177
Informacja prasowa - Do Wrocławia ‹‹ powrót do listy raportów
[10.12.2012]

Ile czasu trwa dojazd do Wrocławia zakładając, że punktem startowym są okoliczne miejscowości? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Wyniki ich badań z pewnością zainteresują kierowców.

 

Analizie poddano czas jakiego potrzeba aby dotrzeć do Wrocławia z pięciu wybranych miejscowości. Istotna była także średnia prędkość osiągana przez kierowców na omawianych trasach. Na miejsce najszybciej, bo w około 20 minut dojadą kierowcy zmierzający z Radomierzyc, oddalonych od Wrocławia o 9 kilometrów. Najdłużej za kółkiem (około pół godziny) posiedzą mieszkańcy Kamieńca Wrocławskiego, który położony jest w odległości 15 kilometrów od Wrocławia. Warto zwrócić uwagę, że średnie prędkości osiągane przez kierowców na omawianych trasach są do siebie bardzo zbliżone i oscylują wokół 30km/h.

 

Sytuację na podwrocławskich drogach tłumaczy Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl: Wszystkie badane miejscowości znajdują się stosunkowo blisko Wrocławia, czas dojazdu byłby pewnie znacznie lepszy, gdyby średnie prędkości pojazdów były trochę wyższe. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego trudno jednak o czymś takim marzyć. Proszę także zwrócić uwagę na fakt, że prawdziwe trudności i korki zwykle czekają na kierowców dopiero w mieście, a nie na jego obrzeżach – mówi Florkowska.

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w dniu 30.11.2012.