45237
online
Policja
232
Inspekcja
27
Wypadek
291
Informacja prasowa - Drogi nad morze. Ile fotoradarów miniesz? ‹‹ powrót do listy raportów
[18.06.2013]

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, na których trasach nad morze kierowcy mają największe szanse spotkać fotoradar. Zobacz, czy Twoja droga na urlop będzie bogata w niespodzianki.

 

Badaniu poddano drogi łączące pięć dużych polskich miast z trzema, popularnymi miejscowościami położonymi na różnych częściach wybrzeża: Kołobrzegiem, Helem oraz Świnoujściem. Pod uwagę brano średnią liczbę fotoradarów jaką można spotkać na trasie w dane miejsce.

 

gęsto od urządzeń

Jak się okazało, najwięcej fotoradarów można spotkać na linii KrakówKołobrzeg (96 sztuk). Najmniej w drodze z Krakowa na Hel (11 sztuk) Tam występuje też najmniejsze zagęszczenie urządzeń (średnio co 62 kilometry drogi). Z kolei największe zagęszczenie fotoradarów możemy zaobserwować na trasie Poznań – Hel (fotoradar pojawia się średnio co 7 km).

 

Kto ma więcej szczęścia?

W drodze nad morze, mieszkańcy Krakowa spotkają fotoradary średnio co 27 kilometrów. W gorszej sytuacji są mieszkańcy Opola, którzy fotoradary mijać będą co ok. 14 kilometrów. Poznaniacy podróżujący nad morze spotkają urządzenia pomiarowe średnio co 13 kilometrów. Podróżni z Warszawy na swojej drodze mogą spotkać fotoradar średnio co ok. 11 kilometrów. Kierowcy z Wrocławia zaś co 9 kilometrów.

 

Z wyliczeń specjalistów serwisu Korkowo.pl wynika, że na analizowanych trasach nad morze, fotoradar można spotkać średnio co 16 kilometrów. Kierowcy powinni zachować się nadzwyczajną czujnośći to nie tylko ze względu na urządzenia pomiarowe, ale przede wszystkim mając na uwadze swoje bezpieczeństwo.

             Trasy nad morze

 

TRASY

 


Liczba fotoradarów


Co ile km można spotkać fotoradar?

Warszawa - Kołobrzeg

52

10 km

Warszawa - Hel

46

10 km

Warszawa-Świnoujście

52

12 km

 

 

 

Poznań - Kołobrzeg

13

19 km

Poznań - Hel

60

7 km

Poznań-Świnoujście

25

13 km

 

 

 

Wrocław - Kołobrzeg

48

9 km

Wrocław - Hel

65

8 km

Wrocław-Świnoujście

48

11 km

 

 

 

Opole - Kołobrzeg

27

22 km

Opole - Hel

56

10 km

Opole-Świnoujście

57

10 km

 

 

 

Kraków - Kołobrzeg

96

8 km

Kraków - Hel

11

62 km

Kraków-Świnoujście

63

12 km

 

 

Źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w między 6 a 13 czerwca 2013.


 

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. moto.wp.pl
  2. moto.gadu-gadu.pl
  3. transport-polska.pl