13724
online
Policja
35
Inspekcja
6
Wypadek
83
Informacja prasowa - Ferie – poradnik sprytnego kierowcy ‹‹ powrót do listy raportów
[17.01.2014]

Ferieporadnik sprytnego kierowcy

 

Feriowy maraton trwa. Od dziś uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego mają dwa tygodnie wolnego. To dobra pora na rodzinną wycieczkę w góry. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, ile czasu trzeba poświęcić na podróż w wymarzone miejsce.

 

Badaniu poddano czas jakiego potrzebują kierowcy, aby dotrzeć do trzech popularnych górskich miejscowości: Zakopanego, Karpacza oraz Szklarskiej Poręby. Za punkty startowe przyjęto stolice województw, które właśnie zaczynają ferie. Kto najszybciej rozpocznie zimowe szaleństwo?

 

Wrocław

Kierowcy z Wrocławia, którzy nie chcą spędzić za kółkiem długich godzin, powinni rozważyć wyprawę do Karpacza. Dojazd do tej miejscowości trwa ok. 2 godzin, w trakcie których zmotoryzowani pokonają ok. 124 kilometry. Więcej czasu, bo trochę ponad 3 godziny trzeba zarezerwować na podróż do Szklarskiej Poręby. Pełen bak paliwa przyda się kierowcom, którzy chcą odwiedzić Zakopane: dotarcie do zimowej stolicy Polski zajmie ponad 4 godziny.

 

Warszawa

W najlepszej sytuacji Warszawiacy, którzy wybierają się do Zakopanego: w podróży spędzą oni ok. 5 h 40 minut Więcej czasu, bo prawie 6,5 godziny powinni zarezerwować ci, którzy mają zamiar dotrzeć do Szklarskiej Poręby lub Karpacza.

 

Opole

Mieszkańcy Opola na dojazd do Karpacza potrzebują średnio 2 h 42 minut. Podobnie wygląda sytuacja osób zmierzających do Szklarskiej Porębyśredni czas jaki spędzą oni w trasie oscyluje wokół 2 h 47 minut. W przypadku trasy prowadzącej do Zakopanego kierowcy muszą liczyć się z dłuższą podróżą trwającą niecałe 3,5 godziny.

 

Szczecin

Mieszkańcy Szczecina planujący podróż w góry powinni przygotować się na dłuższy pobyt za kółkiem. Podróż do Karpacza czy Szklarskiej Poręby zajmie ok. 5 h 20 minut. Jeżeli w grę wchodzi wypoczynek w Zakopanym to trzeba już liczyć się ze znacznie dłuższą wyprawą. Dojazd do Zakopanego oznacza prawie 8,5 godziny spędzone w trasie.

 

Zimowe kierunki na ferie
 

Miasto startowe

Miasto docelowe

Czas dojazdu

Odległość

Wrocław

Zakopane

4 h 13 min

370 km

Wrocław

Karpacz

2 h

124 km

Wrocław

Szklarska Poręba

3 h 5 min

132 km

 

 

 

 

Warszawa

Zakopane

5 h 40 min

456 km

Warszawa

Karpacz

6 h 23 min

476 km

Warszawa

Szklarska Poręba

6 h 28 min

480 km

 

 

 

 

Opole

Zakopane

3 h 21 min

288 km

Opole

Karpacz

2 h 42 min

203 km

Opole

Szklarska Poręba

2 h 47 min

211 km

 

 

 

 

Szczecin

Zakopane

8 h 22 min

748 km

Szczecin

Karpacz

5 h 20 min

402 km

Szczecin

Szklarska Poręba

5 h 22 min

405 km

                                                                                                          Dane: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Fotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w godzinach od 06:00 do 22:00 w dniach 15-16 stycznia 2013.