31169
online
Policja
173
Inspekcja
17
Wypadek
175
Informacja prasowa - Gdańsk: 5 dni w korkach ‹‹ powrót do listy raportów
[13.11.2012]

Gdańsk: 5 dni w korkach

 

Uliczne korki to dla wielu kierowców codzienność. Szczególnie narażone na nie są osoby, które w godzinach szczytu komunikacyjnego zmierzają do miejsca pracy a później wracają do domu. Korki wystawiają na próbę cierpliwość kierowców i zabierają im dużo czasu. Ile dokładnie? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

 

Badaniu poddano ulice w centrum Gdańska, często uczęszczane przez kierowców zmierzających do i z miejsca pracy. Pomiary zostały przeprowadzone w godzinach szczytu komunikacyjnego. Okazało się, że przeciętny Gdański kierowca spędza rocznie w korkach około 5 dni (dokładniej rzecz biorąc 123 godziny).

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech wybranych ulicach Gdańska. Co ciekawe, wszystkie wyniki są do siebie zbliżone i oscylują wokół 30 km/h. Najwolniej, bo z prędkością 28 km/h poruszają się samochody na ulicy Hucisko i Nowe Ogrody. Ulicę Okopową kierowcy pokonują z szybkością 30 km/h. Najszybciej, bo z prędkością 32 km/h kierowcy przejeżdżają przez ulicę 3 Maja.

 

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Gdańska w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Gdańska (ul. 3 maja, ul. Okopowa, ul. Hucisko, ul. Nowe Ogrody).