31169
online
Policja
173
Inspekcja
17
Wypadek
175
Informacja prasowa - Gdzie na wypoczynek? ‹‹ powrót do listy raportów
[17.06.2013]

Gdzie na wypoczynek?

 

Lato jest już coraz bliżej, a temperatury na zewnątrz zachęcają do wakacyjnych wojaży – także tych weekendowych. Nawet krótki wypad z miasta pozwoli zgromadzić energię potrzebną do dalszej pracy. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl podpowiadają, gdzie warto udać się na wypoczynek.

 

W naszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę cztery duże miasta położone w rożnych częściach Polskimówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl.Dla każdego z miast wyznaczyliśmy dwa miejsca docelowe: jedno położone w górach a drugie nad morzem mówi Florkowska. Gdzie zatem warto urwać się na weekend?

 

Mieszkańcy Warszawy muszą uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza jeżeli marzą o dotarciu w góry. Dojazd do Zakopanego zajmie im prawie 5,5 godziny, z kolei na dotarcie do Sopotu trzeba zarezerwować sobie 4,5 godziny.

 

Podróżni z Łodzi na dojazd w góry i nad morze potrzebują ok. 4 godzin. Tyle czasu zajmie dotarcie zarówno do Gdańska jak i Żywca. W drodze do Żywca podróżni pokonają 266 km, a do Gdańska mniej, bo 335 km.

 

Wrocław z kolei sprzyja tym, którzy lubią tereny górskie. Dojazd do Kudowy Zdroju potrwa około dwóch godzin, w trakcie których do pokonania są 123 km. Dojazd do popularnego Kołobrzegu, czyli nad morze jest już znacznie dłuższą wyprawą, trwającą ok. 6,5 godziny.

 

Poznaniacy na dotarcie do Karpacza potrzebują ok. 4 godziny i 15 minut, w tym czasie pokonują oni 254 km. Droga do Ustki jest nieco dłuższa – trwa prawie 5 godzin i wymaga przejechania 286 kilometrów.

 

                    Gdzie na wypoczynek?

Miasto

Cel

Dystans

Średni czas dojazdu


Warszawa

 

Sopot

351 km

4 h 31 min

Zakopane

455 km

5 h 21 min

 

 

 

 


Łódź

 

Gdańsk

335 km

3 h 53 min

Żywiec

266 km

3 h 54 min

 

 

 

 


Wrocław

 

Kołobrzeg

494 km

6 h 23 min

Kudowa Zdrój

123 km

2 h 5 min

 

 

 

 


Poznań

 

Ustka

286 km

4 h 44 min

Karpacz

254 km

4 h 15 min

                                                                                                           Źródło: Korkowo.pl

 


 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w czerwcu 2013. Czasy przejazdu mogą ulec wahaniom w zależności od warunków na drodze.