41970
online
Policja
224
Inspekcja
31
Wypadek
256
Informacja prasowa - Gliwice - 6 dni w korkach ‹‹ powrót do listy raportów
[29.10.2012]

Gliwice – 6 dni w korkach

 

Poranne i popołudniowe korki to zmora kierowców, którzy spieszą się do pracy. Zatłoczone ulice niejednokrotnie przyczyniły się do pracowniczych spóźnień. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje mieszkańcom Gliwic dojazd do miejsca pracy.

 

Analizie poddano czas jaki średnio potrzebują kierowcy na przejazd przez centrum miasta w godzinach szczytu. Wniosek? Przeciętny gliwicki zmotoryzowany spędza za kółkiem 6 dni (146 godzin) w skali całego roku. Oznacza to, że każdego miesiąca spędza on za kółkiem pół dnia.

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech ulicach Gliwic. Wyniki zapewne nie ucieszą zmotoryzowanych. Szybkość z jaką pojazdy pokonują ulicę Górnych Wałów to zaledwie 22 km/h. Niewiele lepiej jest na ulicach Dolnych Wałów oraz Wieczorka. Tam średnie prędkości w godzinach szczytu wynoszą ok. 24 km/h. Na tym tle lepiej wypada ulica Dworcowa. Kierowcy pokonują ją ze średnią prędkością oscylującą wokół 29 km/h.

 

                                            

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Gliwic w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Gliwic (ul. Górnych Wałów , ul. Dolnych Wałów, ul. Dworcowa (aż do Kłodnickiej), ul. Wieczorka).

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. gliwice.gazeta.pl
  2. 24gliwice.pl
  3. infogliwice.pl