13983
online
Policja
28
Inspekcja
5
Wypadek
74
Informacja prasowa - Godziny szczytu zabierają wam 10% ‹‹ powrót do listy raportów
[21.02.2014]

Godziny szczytu zabierają wam 10%

 

Prowadzisz auto w tych godzinach? Nawet nie wiesz, ile czasu tracisz. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili kiedy lepiej unikać miejskich ulic. Jak bardzo i kiedy korki są szczególnie uciążliwe?

 

W połowie lutego przeprowadzono badania średnich prędkości osiąganych przez warszawskich kierowców w ciągu doby. – Wyniki pomiarów pozwoliły nam możliwie precyzyjnie określić w jakich godzinach korki są najbardziej uciążliwe – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl – Jak się okazało największe spadki średnich prędkości występują rano między godziną 7 a 9 oraz po południu, między godziną 17 a 19 – precyzuje Florkowska. Średnia prędkość pojazdów w wymienionych porach wynosi niecałe 39 km/h, poza tymi godzinami wzrasta ona do ponad 43 km/h. Oznacza to, że w czasie trwania szczytu komunikacyjnego warszawscy kierowcy zwalniają o prawie 10%.

 

 Warszawa – średnie prędkości

W godzinach szczytu (7-9 oraz 17-19)

Poza szczytem

Różnica

39 km/h

43 km/h

10%

                                                                                                     Oprac: Korkowo.pl

 

 

Godziny korków vs. „happy hours”

Najwolniej po Warszawie jeździ się między godziną 18 a 19 – o tej porze prędkościomierze wskazują średnio zaledwie 35 km/h. To, pod względem płynności ruchu w stolicy najgorsze godziny. Stołeczne ulice są najbardziej przejezdne w nocy i wczesnym rankiem. Kto porusza się po Warszawie między 2 a 6 rano osiąga szybkość 50 km/h.

 

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Warszawie między 13 a 14 lutego 2014.