13983
online
Policja
28
Inspekcja
5
Wypadek
74
Informacja prasowa - Gorzów Wielkopolski – na Zachodzie bez zmian ‹‹ powrót do listy raportów
[17.12.2013]

Gorzów Wielkopolski – na Zachodzie bez zmian

 

Łagodny przebieg zimy sprzyja kierowcom – takie wnioski płyną z najnowszych badań specjalistów z serwisu Korkowo.pl. Jak jeździ się po Gorzowie tuż przed świętami? Zobacz najnowsze wyniki badań.

 

Sytuacja drogowa w Gorzowie Wielkopolskim wygląda na ustabilizowaną, przynajmniej w zestawieniu z wynikami majowych badań. – Z naszych obserwacji wynika, że średnia prędkość w Gorzowie Wielkopolskim w ścisłym centrum wynosi obecnie ok. 35 km/h. W maju tego roku wartość ta była bardzo podobna i kształtowała się na poziomie 36 km/h – mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl – W dalej położonych obszarach miasta jest jeszcze szybciej. W promieniu 2-5 km od centrum Gorzowa prędkościomierze wskazują już 45 km/h – dodaje Florkowska. Choć kierowcy poruszają się obecnie nieco wolniej niż było to w maju tego roku, to jednak trzeba zauważyć, że na obrzeżach miasta średnie prędkości nadal oscylują wokół 60 km/h.

 

 

 

    Średnia prędkość – Gorzów Wielkopolski

 

 

Odległość od centrum

 

 

Obecnie

 

Maj

2013

0-2 km

35 km/h

36 km/h

2-5 km

45 km/h

50 km/h

5-10 km

59 km/h

60 km/h

10-15 km

62 km/h

62 km/h

                                                                            źródło: Korkowo.pl

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się w ścisłym centrum Gorzowa Wielkopolskiego i po głównych trasach wyjazdowych z miasta w godzinach szczytu (6:00-9:00 oraz 16:00-18:00) w listopadzie i grudniu 2013. W promieniu do 2 km od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W odległości 2-15 km od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miasta.