13983
online
Policja
28
Inspekcja
5
Wypadek
74
Informacja prasowa - Gorzów Wielkopolski – raport na wakacje ‹‹ powrót do listy raportów
[03.07.2013]

Gorzów Wielkopolski – raport na wakacje

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu spędzą za kółkiem mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w drodze na urlop. Gdzie opłaca się wyjechać? W góry nad morze czy jezioro? Warto sprawdzić to przed wyruszeniem w trasę.

 

Nad morze nie zawsze najbliżej

Położenie geograficzne Gorzowa Wielkopolskiego faworyzuje tych, którzy lubią wypoczynek nad Bałtykiem. Najszybciej można dotrzeć do miejscowości położonych w województwie zachodniopomorskim. Dojazd do Kołobrzegu zajmie ok. 2 godzin i 45 minut. Trochę więcej czasu trzeba zarezerwować na podróże do ośrodków leżących w województwie pomorskim. Dla przykładu, podróż do Sopotu oznacza prawie 5 i pół godziny spędzone za kółkiem.

 

Mazury dla cierpliwych

Jeszcze więcej czasu na dojazd muszą poświecić ci, którzy marzą o wypoczynku na Mazurach. Dojazd do popularnych Mikołajek zajmuje ok. 8 godzin, natomiast do Szczytna trochę mniej, bo 7,5 godziny. Kierowcy, aby dostać się na Mazury będą musieli pokonać ok. 500 kilometrów.

 

W góry na kilka sposobów

Bardziej zróżnicowana czasowo jest wyprawa w góry. Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego najszybciej mogą dostać się do miejscowości położonych w województwie dolnośląskim. Dojazd do Szklarskiej Poręby potrwać może ok. 4,5 godziny. Inaczej przedstawia się sytuacja osób, które chcą wypocząć w województwach oddalonych bardziej na wschód (opolskie, śląskie, małopolskie), muszą oni liczyć się z bardziej długotrwałą podróżą. Dojazd do Zakopanego to konieczność przejechania ponad 630 kilometrów na co trzeba zarezerwować sobie ponad 7 godzin.

 

                                   Dojazd na wakacje z Gorzowa Wielkopolskiego

Miasto docelowe

Czas dojazdu

odległość

Średnia prędkość

Kołobrzeg

2 h 45 min

228 km

83 km/h

Sopot

5 h 27 min

327 km

59 km/h

Mikołajki

8 h 4 min

499 km

62 km/h

Szczytno

7 h 33 min

464 km

62 km/h

Szklarska Poręba

4 h 30 min

262 km

58 km/h

Zakopane

7 h 11 min

633 km

87 km/h

                                                                                                        Źródło: Korkowo.pl

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po analizowanych trasach w dniach 1-2 lipca 2013.