13983
online
Policja
28
Inspekcja
5
Wypadek
74
Informacja prasowa - Gorzów Wielkopolski – w korkach tak, jak na wiosnę ‹‹ powrót do listy raportów
[06.11.2013]

Gorzów Wielkopolskiw korkach tak, jak na wiosnę

 

Czy jesień daje się mocno we znaki gorzowskim kierowcom? Najnowsze wyniki badań wskazują, że natężenie ruchu w centrum miasta ma...wiosenny charakter. Co oznacza to dla przeciętnego mieszkańca Gorzowa?

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeanalizowali sytuację drogową na czterech ulicach leżących w centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Jesienne wyniki obejmujące październik zestawiono z wiosennymi danymi pochodzącymi z marca. Jak się okazało, średnie prędkości pojazdów uległy tylko nieznacznych wahaniom. Największy spadek prędkości z 31 na 28 km/h odnotowano na ulicy Sikorskiego. Na ulicy Składowej średnie prędkości zmniejszyły się o 2 km/h (z 34 na 32 km/h). Nieznaczny spadek szybkości (z 32 na 31 km/h) miał miejsce na ulicy Jagiełły. Na tym tle bardzo korzystnie wypada ul. Cichońskiego. W porównaniu z wiosną 2013 średnie prędkości pojazdów wzrosły tam o 3 km/h (z 27 na 30 km/h).

 

Ranna szkoła przetrwania

W trakcie analizowania danych odkryto interesującą prawidłowość Okazało się, że w przypadku wszystkich badanych ulic poranne godziny szczytu znacznie bardziej uciążliwe od tych popołudniowychmówi Kinga Przybysz z serwisu Korkowo.pl Można to tłumaczyć faktem, że o ile większość osób udaje się do pracy na godzinę 8 czy 9, to już godziny powrotów znacznie bardziej zróżnicowane. W rezultacie, w godzinach popołudniowych natężenie ruchu jest bardziej rozłożone w czasiedodaje Przybysz.

 

 

 

  Prędkości w Gorzowie Wielkopolskim

Ulica

 

Marzec

Październik

różnica

Sikorskiego

31 km/h

28 km/h

- 3

Jagiełły

32 km/h

31 km/h

-1

Składowa

34 km/h

32 km/h

-2

Cichońskiego

27 km/h

30 km/h

+3

                                                                                                                                                 Oprac: Korkowo.pl

 

 

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Gorzowa Wielkopolskiego w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Gorzowa Wielkopolskiego (ul. Sikorskiego (od Młyńskiej do Chrobrego), ul. Jagiełły (od Drzymały do Dąbrowskiego), ul. Składowa i ul. Cichońskiego).