31169
online
Policja
173
Inspekcja
17
Wypadek
175
Informacja prasowa - Grudziądz stoi w korkach? ‹‹ powrót do listy raportów
[16.11.2012]

Grudziądz stoi w korkach?

 

Poranne i popołudniowe godziny szczytu bywają prawdziwym wyzwaniem dla kierowców. Wszystko przez uliczne korki, które utrudniają płynną jazdę po mieście. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, ile czasu zajmuje mieszkańcom Grudziądza stanie w korkach.

 

Analizie poddano ulice położone w centrum miasta i często uczęszczane przez kierowców. Badanie przeprowadzono w czasie porannych i popołudniowych godzin szczytu. Jak się okazało, statystyczny kierowca z Grudziądza traci na dojazdach do pracy ok. 5 i pół dnia w skali roku (132 godziny).

 

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także średnie prędkości osiągane przez kierowców na czterech ulicach miasta. Najlepiej sytuacja przedstawia się na ulicach Focha i Chełmińskiej. Pojazdy poruszają się po nich z prędkością ok. 39 km/h. Nieco gorzej jest na ulicy Piłsudskiego. Tam średnia szybkość samochodów kształtuje się w granicach 32 km/h. W cierpliwość powinni uzbroić się ci kierowcy, którzy przemierzają ulicę Włodka – ich średnia prędkość oscyluje wokół 26 km/h.

 

 

                                                     Tabela 1


Nazwa alei/ulicy


Średnia prędkość w godzinach szczytu
(7-9 oraz 15-17)

Włodka

26 km/h

Piłsudskiego (od al.23 Stycznia do ul. Sikorskiego)


32 km/h

Focha

39 km/h

Chełmińska (aż do ul. Narutowicza)


39 km/h

                                                                                                   Źródło: Korkowo.pl

 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Grudziądza w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Grudziądza (ul. Włodka, ul. Piłsudskiego (od al. 23 Stycznia do ul. Sikorskiego), ul. Focha, ul. Chełmińska (aż do ul. Narutowicza)).