13724
online
Policja
35
Inspekcja
6
Wypadek
83
Informacja prasowa - Ile kosztuje droga do celu? ‹‹ powrót do listy raportów
[22.11.2012]

Ile kosztuje droga do celu?

 

Patrole drogowe na stałe wpisały się w polski krajobraz. Obecność służb mundurowych na drogach na pewno działa na kierowców dyscyplinująco. Ci którzy za mocno dociskają gaz muszą się jednak liczyć z mandatami i punktami karnymi. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, gdzie najczęściej występują kontrole drogowe.

 

Analizie poddano trasy z Wrocławia do czterech dużych polskich miast. Pod uwagę brano liczbę spotykanych w ciągu miesiąca patroli drogowych. Z badań przeprowadzonych przez Korkowo.pl wynika, że najwięcej patroli, podróżujący z Wrocławia spotkali na linii Wrocław-Warszawa. W ciągu miesiąca pojawiało się tam ich aż 453. Natomiast najmniej (tylko 122 patrole) można było spotkać na linii Wrocław-Łódź.

 

                                            

 

 

Jak wynika z przeprowadzonej analizy największe zagęszczenie patroli policji jest na trasie Wrocław-Poznań. Statystycznie można tam spotkać partol policji co 17km. Przy przekroczeniu dozwolonej prędkości o 20 km/h dla kierowcy może to oznaczać 100 zł i 2 punkty karne. Najtańszym i najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest jednak jazda zgodnie z przepisami. 

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w godzinach od 06:00 do 22:00 w październiku 2012.