117179
online
Policja
491
Inspekcja
169
Wypadek
1332
Informacja prasowa - Jak awaria na Wisłostradzie zmieniła Powiśle? ‹‹ powrót do listy raportów
[29.03.2013]

Jak awaria na Wisłostradzie zmieniła Powiśle?

 

Już od ponad 8 miesięcy Wisłostrada jest przyczyną utrapień kierowców. Wyznaczane są kolejne terminy otwarcia tunelu, a w konsekwencji usprawnienia ruchu na Powiślu. Na razie jednak bez większych efektów. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali jak obecnie wygląda sytuacja wokół Wisłostrady.

 

Do awarii Tunelu Wisłostrady doszło w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to podczas budowy stacji metra doszło do osunięcia się masy ziemi z wodą. Na Powiślu utworzył się wówczas ogromny korek, który przejdzie pewnie do historii. Czy teraz ta część Warszawy jest już choć trochę bardziej przyjazna kierowcom?

 

Specjaliści serwisu Korkowo.pl zbadali średnie prędkości jakimi poruszali się w marcu tego roku kierowcy w rejonie wokół tunelu Wisłostrady. Pomiarów dokonano w godzinach szczytu czyli między godziną 6 a 9 rano oraz 16 a 18 po południu.

 

Wyniki badania wskazują, że najwolniej jedzie się po ulicach, które stanowią objazd dla zamkniętej Wisłostrady lub znajdują się w jego pobliżu. Dla przykładu: średnia prędkość na Wybrzeżu Kościuszkowskim wynosi 33 km/h, na ulicy Zajęczej i Tamka prędkościomierze wskazują odpowiednio 34 i 30 km/h. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali także sytuację na okolicznych odcinkach ulic. Sytuacja najlepiej przedstawia się na Mostach Poniatowskiego i Świętokrzyskim (odpowiednio 50 i 47 km/h). Zdecydowanie gorzej jest na Alejach Jerozolimskich – tam średnia prędkość wynosi 33 km/h.

 

                                        Tabela1. Średnie prędkości w wybranych punktach miasta

Odcinek drogi

Średnia prędkość w godzinach szczytu

Most Poniatowskiego

50 km/h

Most Świętokrzyski

47 km/h

Ulica Tamka

30 km/h

Ulica Zajęcza

34 km/h

Aleje Jerozolimskie*

33 km/h

Wybrzeże Kościuszkowskie

33 km/h

Ulica Kruczkowskiego

46 km/h

                                                                                         Źródło: Korkowo.pl

                                             * do skrzyżowania z ulicą Towarową.

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się na ulicach Warszawy w marcu 2013.