31169
online
Policja
173
Inspekcja
17
Wypadek
175
Informacja prasowa - Jak jeździ się po Poznaniu podczas Euro? ‹‹ powrót do listy raportów
[12.06.2012]

Jak jeździ się po Poznaniu podczas Euro?

 

Pierwszy meczowy gwizdek na poznańskim stadionie już za nami. Rozegrany 10 czerwca mecz Irlandia-Chorwacja wzbudził wiele emocji za sprawą grup irlandzkich kibiców. Jak zmieniła się sytuacja drogowa w stolicy Wielkopolski od początku Mistrzostw, sprawdził serwis Korkowo.pl

 

Z analizy danych zebranych przez serwis Korkowo.pl wynika, że zmniejszyło się natężenie ruchu w centrum miasta i w okolicach stadionu. Średnia prędkość w ścisłym centrum to 30km/h. Natomiast w odległości 5-10km od niego, czyli w okręgu gdzie znajduje się Stadion Miejski średnia prędkość wyniosła 45km/h. To nieco szybciej niż przed Euro 2012.

 

 

Jednym z powodów jest na pewno to, że kibice na mecze udają się głównie komunikacją miejską lub taksówkami. Rzadko korzystają z własnych samochodów, dzięki czemu ruch w mieście nie zwiększył się znacząco. Na czas rozgrywek zamknięto także ulice dojazdowe do stadionu i w ścisłym centrum wokół Strefy Kibica przy pl. Wolności co sprawiło, że w tej części miasta ruch jest ograniczony.

 

Przed Poznaniakami jeszcze dwa mecze. 14 czerwca starcie Włochów z Chorwatami, a 18 czerwca Włochów z Irlandią. Zobaczymy jak przyjazd kolejnych tysięcy kibiców i dalszy przebieg Mistrzostw wpłyną na natężenie ruchu w Poznaniu.

 

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w ścisłym centrum Poznania i w okolicy Stadionu Miejskiego w godzinach od 06:00 do 22:00 w okresie 01-12.06.2012.

Artykuł ukazał się między innymi w:
  1. sportowe24h.pl
  2. poznan.gazeta.pl
  3. prasa24h.pl